Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1767779818292

Komentarz

  • Moracz ok.
    Czy ktos ma dzieci w Centrum Edukacyjnym w Sulejówku, u A. Zakrzewskiej? Zaczynam wątpić, czy szkoła istnieje.... :/
  • edytowano lutego 2016
    @balum, mieszkam pod Sulejówkiem, a nic nie słyszałam o tym Centrum @-)
    edit: sprawdziłam adres i pokrywa się z adresem Prywatnej Szkoły muzycznej. I jakoś dziwna ta ich strona. To jest w ogóle normalna szkoła czy tylko ed? Jak Ci zależy, to mogę sprawdzić osobiście :)
  • Pytałam w Salomonie i po 15.II ma być podany termin egzaminu w Warszawie. Zbierają zapisy dla chętnych.
  • @balum , teraz woj. warszawskie ma ferie.
  • edytowano lutego 2016
    Jest też szkoła Św. Rodziny w Radości :)
  • Chciałam się przenieść do innej szkoły, ale teraz po aferze subwencyjnej, nie wiem, czy szkoły przyjmują nowych. Nie chcę być też traktowana jak rodzina II kategorii, żeby mi ktoś łaskę robił. Do końca tego roku zostajemy w Salomonie i czekamy na bieg wydarzeń.
    Salomon obiecał (wiem, ich obietnice są mało warte), że 17.III urządzi Kangura w Warszawie, może przy okazji zorganizują egzaminy. Liczę też na to, że skoro znowu p. Artur jest dyrektorem, a mieszka w Warszawie, to łatwiej będzie mu przeprowadzić egzaminy tutaj.
  • O co chodzi z tymi subwencjami....czyli jednak szkoły dostanąmniej kasy za uczniów z Ed....dobrze rozumiem?
  • W miastach 40% mniej (170zł miesięcznie na ucznia), na wsiach 60% (?) mniej.
  • @aga---p takie przynajmniej są obowiazujace decyzje pani minister.
    W najbliższych tygodniach (najdalej do maja pewnie) będą się rozstrzygać ramy organizacyjne ed na kolejne lata.
  • @Małgorzata, @Eleonora, też słyszałam (tzn w rozmowie telefonicznej usłyszałam), że Salomon ma robić egzaminy w Wawie, bo sama tu mieszkam i trochę mi daleko do Drohiczyna :)
    i też przeczekuję :)
  • @Eleonora:

    To może wrócicie do Św. Rodziny? ;) Mimo kontrowersji dotyczących wieku Ziemi.
  • Maciek, a kiedy i ile macie terminów egzaminów w tym roku? Nie wiem, czy mamy kompatybilne podręczniki, a skończyliśmy już historię i przyrodę.
  • To są pytania do wychowawców odpowiednich klas. Oni koordynują dzieci z ED.
  • @Maciek, mnie nie wypada się dopytywać, a Ty masz syna w tej samej klasie, co ja, więc myślałam, że znasz te informacje.
  • Na razie nie mamy pełnej wiedzy o klasie piątej, ale pewnie w przyszłym tygodniu ją zgromadzimy.
  • trafiłam na takie coś przeglądając różne strony...
    podręcznik lokomotywa wyd. GWO
    http://gwo.pl/strony/2872/seo_link:oferta-dotacyjna-dla-klas-1-3
    "poradnik dla rodziców"
    dotarłam do wstępu i aż musiałam print screena zrobić
    ale nie umiem go szybko wkleić niestety, więc puki co link do wersji demo tego "poradnika"
    http://flipbook.apps.gwo.pl/display/1954
    strona 5
    nie wiadomo śmiać się czy płakać...
    już nawet nie skomentuję - ale moim zdaniem najlepsza reklama ED ;)
  • @Wela - mistrzowskie :))
  • no to ja się pochwalę, my już możemy zaczynać wakacje :D
  • @blaekie, która klasa? Gratulacje i miłych wakacji!
  • Dopiero 1 podstawowki, wiec bardziej formalnosc, ale mimo to jestem dumna, ale ile superlatyw sie nasluchalam o mojej corce☺ uroslam o kilka cm ☺
  • Super! My się jeszcze do czerwca pomęczymy, ale i tak to lepiej niż w tradycyjnej szkole. Szczerze mówiąc, nie lubię długich wakacji, bo mi się młodzież rozleniwia. :)
  • nam się podoba, że w tym roku część egzaminów mamy już za sobą :)
    reszta w maju i wystarczająco dłuuuuugie wakacje, bo zaczynamy niespiesznie naukę w październiku, wrzesień to najwyżej w-f :)
  • Mam pytanie o...6 latki robiące zerówkę w przedszkolu....mam załatwić ED e przedszkolu?
  • Pogubiona jestem w tym wszystkim.... Chce złożyć papiery do PPP i tam w podaniu jest opinia ze szkoły....czy musze ją dołączyć no i opinia lekarza o stanie zdrowia, to upediatry?
  • Może jest ktoś chętny, kto by mi ewentualnie pomógł i odp. Na pytania?
  • Dobra ostatnie pytanie:

    Czy ktoś z was ma dziecko w Kangurowej Szkole w Krakowie?
  • Poradnia chce opinię ze szkoły? Na jakiej podstawie (prawnej). Mają zbadać i wystawić opinię. Tyle.
  • Nie powinna chcieć ani opinii ani zaświadczenia od lekarza. Niby po co? My nie dawaliśmy żadnych opinii.
    @aga---p, a skąd jesteś?
  • Acha dziękuję
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.