Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1777880828392

Komentarz

  • Aga. Teraz szesciolatki moga robic zerowke w przedszkolu. Jest to roczne przygotowanie przed szlola i opini zadmych nie trzeba.
  • Mam 5-latka i chcę, żeby zaczął zerówkę. Potrzebuję opinii?
  • Czyli chcąc mieć ED dla takiego sześciolatka składam papiery w przedszkolu...
  • Opinie PPP, oświadczenie i podanie o ED i dyrektor ma wyrazić zgodę?
  • edytowano marzec 2016
    @aga---p

    Tak.
  • @Gosia5

    W ED potrzebujesz.
  • Dzięki. I tak muszę po kolejną opinię dla obecnego 6-klasisty powędrować... A za rok kolejna opinia czy można za jednym zamachem na zerówkę i szkołę? A może w przyszłym roku nie trzeba będzie opinii z ppp brać?
  • @Gosia5 może, próbujemy ruszyć temat.
  • edytowano marzec 2016
    @jan_u, podziękuj
    A dostępność do rejonowej PPP wg miejsca zamieszkania jest może omawiana? Dysleksja prywatnie 300 zł :( W miejscowej nas nie przyjęli i tak syn pisze sprawdzian bez opinii, a chyba potrzebuje...
    Opinia do ED jest tańsza na szczęście.
  • edytowano marzec 2016
    .....
  • @AB, z tymi opiniami to tak niekoniecznie do przepisania - Tosia w ubiegłym roku dostała b. krzywdzącą ze szkoły i zupełnie inną z PPP.
  • aga - chyba wątek pomyliłaś :-)
  • Pomyliłam miało być w wakacyjnym....
  • Się wam wetnę między wódkę a zakąskę - ale może kogoś zainteresuje Swiatowy Tydzień Mózgu? Są też warsztaty i wykłady dla dzieci
    http://www.neuronauka.org/?p=5245

    -------------
    1. Czy wstęp jest wolny?
    2. Co badacze mózgu myślą o tzw. śmierci mózgu? - dla mnie to wskazówka czy warto iść na te wykłady czy nie.
  • Mam ZERO doświadczenia, a chodzi o pierworodną.
    Jutro kończy 4-latka. Dobrze czyta słowa, zdania, akapity jak się zaprze to i 3 książki w tygodniu (i duże i małe litery z szeryfami i bez itd).
    Ale koloruje dopiero od 3mcy, a rysuje dopiero od tygodnia, także wprawy wielkiej nie ma (za to pasję). Dziś zaczęła podpisywać postaci na rysunkach.

    Mam prośbę. Jakim krojem pisma uczyć dziecko pisać?
    Na razie spontanicznie wielkie litery wprawiła w ruch. Uczyć z zawijasami?
  • @wiesia - zaczęłabym od zwykłych, prostych drukowańców (jak wielkie litery w Arialu). Szczególnie, jak nie rysuje wprawnie. Po co ma się stresować, że jej zawijasy nie wychodzą, jak powinny? Jak jej będziesz chciała utrudnić, to niech w liniaturze pisze. W dużej, nie takiej, jak w zeszycie do I klasy.
  • Dziękuję @Katarzyna, o taką radę mi chodziło!
  • @Wiesia, niezła jest :) =D>
    Mam rok starszego syna, który czyta i pisze właśnie drukowanymi. Zdolności do pisania rodzą się chyba najpóźniej. Sama zaczęłam szkołę w wieku 6 lat i najdłużej miałam problemy z mieszczeniem się w liniaturze, szlaczkami i pracami ręcznymi.

  • O kurde czterolatka czyta książki....chyba jestem kiepską matka,..
  • Aga mój 5 latek tez jeszcze nie czyta, za to 10 latek powtarza nienawidzę szkoły wiec fajnie ze próbujesz z ed, ja nie skończyłam studiów a maz cale dnie w pracy. Ale dane mi było być na rekolekcjach z Marzena i Pawlem Zakrzewskim od nich pierwszy raz usłyszałam o ed.
  • @Gosia5 dzięki! Na razie pęd przyhamował.

    @aga---p, to jej mocna strona (i kwestia motywacji: lubi jedzenie, więc czyta przepisy i gazetki lidlowe). Nie jest zawsze łatwo, ale o tym nie piszę, bo jakoś sobie radzimy.
    Chciałabym Cię jakoś wesprzeć, chociaż słowami. Mogę sobie tylko wyobrazić, że muszą istnieć obszary gdzie jesteś świetną Mamą!!!
    Końcówka zimy, wiszące nad człowiekiem decyzje, to potrafi zniechęcić. Czasem trzeba zostawić temat i po kilku dniach od nowa poszukać motywacji.
  • Kochana jesteś Wiesia.....
  • po angielsku, ale moze kogos zainteresuje zuuueee montessori, homeschooling i wielodzietność w jednym ;)

    http://angathome.com/about/
  • chociaż z drugiej strony, po co wchodzę na takie blogi?? to tylko pogłębia moją frustrację. siedmioro dzieci, wszystkie w homeschooling, prowadzi baba bloga i nie jest owinięta w kaftan bezpieczeństwa. i pewnie też czasem śpi.
  • Do zdjęcia zdjęli jej kaftan ;)
  • Pewnie, a Ty @Namorowa że niby w kaftanie? bo jakby sytuacja troszkę podobna? :O)
  • pocieszę się tą myślą w chwili zwątpienia ;)
  • @Skatarzyna rozszyfrowałaś mnie, tylko bloga nie piszę, bo mi ekshibicjonizmu brak.
  • Albo kaftan przeszkadza, juz nie pamiętam ;)
  • Nam by się kaftan przydał, dziś taką jedną rozhisteyzowaną personę wystawiłam za drzwi do ochłonięcia. ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.