Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1787981838492

Komentarz

  • Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak Wy to robicie. U mnie maluch rozdarty, jak nie na rękach czy przy piersi to pcha się nie tam, gdzie powinien, ledwie daję radę ogarniać bieżące sprzątanie, pranie i gotowanie. Nawet poczytać dzieciom nie ma kiedy.

    Dla mnie obecność w domu dziecka poniżej 2 lat całkowicie uniemożliwia ED. A u wielu z Was chyba zawsze takie na stanie? Poradźcie, jak zapewnić starszym spokojny czas, w którym mogą się skoncentrować i popracować, gdy taki berbeć wszędzie się wpycha?
  • Namorowa ma najgrzeczniejsze dzieci pod słońcem i sama jest oazą spokoju, na ile się zdążyłam zorientowac po krotkiej obserwacji rekolekcyjnej ;)
  • edytowano marca 2016
    @Rogalikowa powiedz moim dzieciom, żem oazą spokoju ;)
    Male zazwyczaj robią bałagan jak uczę, w sumie jak nie uczę to też robią.
    Generalnie wokół stołu przy ktorym się uczymy dużo się"dzieje".
  • @Bagata, moje starsze dzieci przychodzą pracować na dół, gdzie największe zamieszanie panuje :) W swoim pokoju nie potrafią się skupić. Co my zrobimy, jak zabraknie malucha? toż uczyć się nie będzie jak ;)
  • edytowano marca 2016
    czy jeśli chcemy posłać naszego F. jeszcze raz do pierwszej klasy to podanie piszę o nieklasyfikowanie czy o wydłużenie etapu edukacyjnego? czy muszę jakoś szczegółowo uzasadniać (np. ustawy, paragrafy) czy wystarczą ogólniki? młody jest w 1 klasie SP (jako sześciolatek poszedł) u Sawickich.

    dzisiaj mam nadzieję pokątnie się dowiedzieć czy dostał się do wybranej przez nas szkoły do 1 kl. jeśli tak to od razu wysyłam list do Sawickich, a jeśli nie to po prostu pójdzie do 2 klasy ed, po egzaminie w maju.
  • @Bagata tez o tym myslalam w te wolne od szkoly dni. jak Nina w szkole od rana to sobie rano dosypiam z Chrumtaskiem, bo jak jest w domu to ni ma szans. nawet jak chodzi na paluszkach to mie budzi i nawet nie moge byc zla bo naprawde sie stara
  • Rogalikowa- tylko podanie, do 31.03. Chcesz wzór pisma, slij priv z mejlem. K
  • ale generalnie problem w tym ze mam za malo starszaków (sztuk 1) i sie nudzi biedne dziecko i chce zeby sie z nim bawic a ja chce tylko spaaac
  • @Rogalikowa, masz bardzo mało czasu!
    Art. 9. 1. Dzieci urodzone w roku 2009, które w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęły naukę w klasie I szkoły podstawowej,
    na wniosek rodziców, złożony w terminie do dnia 31 marca 2016 r., mogą w roku szkolnym 2016/2017 kontynuować
    naukę w klasie I szkoły podstawowej.
    2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, składa się do dyrektora szkoły podstawowej, do której dziecko uczęszcza.
    W tym przypadku dziecko nie bierze udziału w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy I na rok szkolny 2016/2017.
    3. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, można złożyć także do dyrektora szkoły podstawowej innej niż wymieniona
    w ust. 2, powiadamiając dyrektora szkoły podstawowej, do której dziecko uczęszcza, o złożeniu wniosku. Jeżeli wniosek
    został złożony do:
    1) dyrektora szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka – dziecko jest przyjmowane z urzędu;
    2) dyrektora publicznej szkoły podstawowej innej niż wymieniona w pkt 1 – stosuje się przepisy rozdziału 2a ustawy
    zmienianej w art. 1;
    3) dyrektora niepublicznej szkoły podstawowej – stosuje się zasady przyjmowania uczniów do szkoły podstawowej
    ustalone w statucie szkoły zgodnie z art. 84 ustawy zmienianej w art. 1.
    4. Dziecko, którego rodzice złożyli wniosek, o którym mowa w ust. 1, w roku szkolnym 2015/2016 kontynuuje naukę
    w klasie I szkoły podstawowej, z tym że w tym roku szkolnym nie podlega ono klasyfikacji rocznej i promowaniu do
    klasy II szkoły
  • My pisaliśmy tylko tyle:
    Na podstawie Art. 14 ustawy o systemie oświaty my niżej podpisani rodzice dziecka wymienionego w nagłówku wniosku wnosimy o nieklasyfikowanie naszego dziecka w roku szkolnym 2015/2016 i powtarzanie przez nie klasy pierwszej w następnym roku szkolnym.
  • @kowalka @Gosia5 dzięki. wiem, że do 31 marca. z tym, że dopiero ok 15 kwietnia będa wyniki rekrutacji do szkoły, do której chcę posłac syna. dlatego dziś ide wypytać siostrę dyrektor, czy już cos wiadomo. i wtedy (jeśli się dostał) zdąże dziś wysłac priorytetem do Sawickich list.

    @kowalka napisałam priw
  • @Rogalikowa - email już poszedł.
    k.
  • edytowano marca 2016
    @kowalka dzięki. dopiero teraz sprawdzę. zresztą juz wysłałam proste pisemko wg tego co Gosia5 napisała, bo bałam się, że potem może być za późno* (na szczęście liczy sie data na wniosku, a nie data jego wpływu, szczególnie, ze telefonicznie dałam znać).

    *ale może mi się kiedy indziej przyda ;)

    siostra dyrektor, do której chcieliśmy zapisać młodego, powiedziała mi już dziś nieoficjalnie, że został przyjęty, wysłałam więc od razu pismo do Sawickich, na email to samo pismo. telefonicznie też potwierdziłam.

    tak więc na rok 2016/2017 zawieszam ed, odpocznę psychicznie, a potem się zobaczy. nie mam nabożnego stosunku do systemu, więc liczę się z tym, że pewnie kiedyś do ed wrócimy ;)
  • Dziewczyny, czytam sobie wasze wpisy i myślę - wszystkie przechodzimy przez to samo. Czasem mam ochotę ich wszystkich wysłać do przedszkola od 7 do 16 ( takie mamy godz otwarcia). Właśnie przestałam się jarać tym, że mój 6 latek ładnie czyta, a niespełna 4 zaczął się interesować książkami, bo przy was marna ze mnie edukatorka :P Pocieszam się faktem, że mam też takie małe cycolubne, które skutecznie uniemożliwia mi pracę z chłopakami. Ale dzięki - dałyście mi kopa, muszę się wziąć w garść!

    Jak wy to robicie? Bo z jednej str trzeba ich uczyć, ale z drugiej nie narzucać, a podążać... Czy to moja wina, że kiedy proponuję pisanie, zawsze słyszę - niiiieeeeee ;) Macie plan na dany dzień, czy spontanicznie to co dziecko chce?
  • @gozdkowa ja mam ochotę moich czasem wysłać do całodobowych żłobków i przedszkoli ;)
  • Cześc!
    Piszę w tym wątku, bo domyślam się , że ED nie obowiązują wakacje tylko lipiec -sierpień, a patrzyłam na pogodę i kwiecień zapowiada sie przepiękny.
    Chciałam zareklamowac nasze gospodarstwo agrot. i zaprosic na odpoczynek i zwiedzanie lubelszczyzny.
    http://www.nocowanie.pl/noclegi/kazimierz_dolny/agroturystyka/110806/photos,110806.html#mini

    Tu mieszkamy, pracujemy i wychowujemy nasze dzieci.
    Poza tym ED też mi się kiedys marzyła, ale niestety nie dałabym rady.Chętnie za to poznałabym kogos kto się na ED odważył.
    Zapraszamy!!!
    Mam nadzieję, że nie macie mi za złe takiej prywaty...
  • @MartaB
    Who knows? jak powiedział William Shakespeare pytany czy będzie Hamlet 2...
    Jakby coś, zadzwonimy ;-)
  • czy do rezygnacji z ed jest potrzebny jakiś specjalny wniosek?
  • Czy mogę zabrać mojego syna ur. W marcu 2010 z przedszkola jesli obowiązek został zniesiony czy musi do czerwca ta zerówkę odbębnić?
  • Ja, miałam mojego w prywatnej placówce, to umowę wypowiedzieliśmy i przeszliśmy na ED.

    Twoja sytuacja trochę inna, może zadzwonisz, do Kuratorium i zapytasz?
  • Zna ktoś szkołę Emmanuel w Krakowie????????
  • edytowano kwietnia 2016
    Wakacje, znowu są wakacje, na pewno mam rację, wakacje znowu są!
    :D
  • Ale Wam dobrze....:) My jeszcze miesiąc orki.... #:-S
  • My wolimy dłużej. Nie ma nic gorszego, niż snujące się po domu dzieci, które nie mają co robić. A tak, książka do łapki i uczą się. Piękny widok! U nas ostatni egzamin na początku czerwca.
  • edytowano kwietnia 2016
    a my miesiące orki dwa, ostatni egzamin mamy na 4. czerwca.
    teraz najtrudniejszy dla mnie i Zosi etap - za miesiac matma i fiza, wczoraj przepisała pół przykładu c, pół d, policzyła i się dziwiła, że do rozwiązania b nie pasuje ^#(^ nic się skupić nie umie...
  • MleMle
    edytowano kwietnia 2016
    wiosna, pani kochana, jak tu się skupiać na fizyce? Zobacz, co znaleźliśmy na youtubie:
    przyda Wam się w przyszłym roku
  • pomóżcie mi sklecić krótkie pisemko rezygnujące z ed, proszę.....
  • tylko, że ja muszę tak bardziej grzecznie, bo zależy mi, żeby tam ich przyjęli, to nie rejonówka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.