Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1798082848592

Komentarz

  • dzięki, niby takie proste, ale mam kolejną noc nieprzespaną i całe dnie z małym na ręku. Nie umiem myśleć normalnie, a głupoty wygaduję co chwilę takie, że szok
  • obiło mi sie o ucho ze teraz mozna przejsc na ed w trakcie roku szklnego. prawda to?
  • czyli moge leciec do poradni po opinie a potem do dyrektora po zgode na ed?
  • we wczesnoszkolnej to z marszu :)
  • moje dziecko dzis 2 godziny plakalo bo jutro bedzie dyktando. to nie jest normalne
  • Mieliśmy zakończenie roku szkolnego. Dzieci dostały świadectwa. Oceny z wielu przedmiotów dziś dopiero poznaliśmy widząc je na świadectwach. Niektóre były dla nas kompletnym zaskoczeniem. Mam poczucie, silniejsze chyba niż w poprzednich latach, że wyniki egzaminów mają się mocno nijak do poziomu kompetencji moich dzieci.
    Największy szok: szóstoklasista, który z egzaminu szóstoklasisty z angielskiego miał 95%, angielskiego zawsze uczył się chętnie i przychodziło mu to z łatwością, a z egzaminu na koniec roku dostał 3 - a bardzo był zadowolony po egzaminie, mówił, że dość łatwe było, szczególnie część ustna.
    Kolejny szok: gimnazjalista dostał 5 z fizyki i j. polskiego. Mam poczucie, że szedł na te egzaminy nieprzygotowany, szczególnie na j. polski. Miał ambicje dostać 3. Po egzaminie z fizyk zależało mu tylko na tym, żeby zdać. Mówił, że trudne było, na ustnym z trzech pytań jedno zawalił.
    Kolejny szok: czwartoklasista, który przez cały rok bardzo pilnie uczył się angielskiego na lekcjach razem z dwoma kolegami też z ED. Według nauczycielki radził sobie najlepiej z tej trójki. Koledzy (z innej szkoły) z egzaminów mieli po 5, a mój orzeł 3.
    Dziwne dość.
    A jak tam wyniki innych dzieci edukujących się w domu? Macie poczucie, że oceny są adekwatne do kompetencji Waszych dzieci?
  • @katarzynamarta - mamy swoją szkołę w Ursusie. Wyniki niektórych egzaminów były zaraz tego samego dnia, a na inne musieliśmy czekać. Najdłużej na fizykę, którą syn zdawał na początku maja, a wynik poznaliśmy dopiero dziś. Znaczną część egzaminów zdawali w zeszłym tygodniu i na początku czerwca.
    Wkurzać się nie zamierzam, bo oceny jakiegoś kluczowego znaczenia dla nas nie mają. Martwi mnie raczej to, że dla moich dzieci to może być cokolwiek demotywujące - zarówno sytuacja "nie uczę się i mam 5", jak i "przykładałem się przez cały rok, mam poczucie, że umiem, a dostałem 3".
  • Moi dopiero jadą po świadectwa do Drohiczyna. Zobaczymy. W poprzedniej szkole miałam odczucie braku komunikacji w kwestii oceny wiedzy z angielskiego. Wydawało mi się ok. (pani z Helen Doron mówiła, że świetnie), a tu 3, rada pedagog. podniosła na 4 (więc sama szkoła widziała konieczność weryfikacji). Są nadmiernie surowi nauczyciele, ale z dwojga - bardziej motywujące jest zawyżenie niż zaniżenie. W tamtym roku wszystkie oceny, moim zdaniem, były zawyżone o 1 oczko, ale jeśli ocena ma ilustrować poziom wiedzy całej społeczności szkolnej, to może było ok.
  • Żegnaj ED!
    Mam w końcu wakacje, wielki kamień spadł mi z pleców.
    W przyszłym roku tylko 6-latka w zerówce ;-)
  • U nas w tym roku oceny bez niespodzianek.
    No może Wojtkowi nie dałabym 6 z przyrody, a obydwie córki dostały niższe oceny z fizyki niż moim zdaniem powinny, ale to był powiedzmy problem ogólnoszkolny z tym przedmiotem, a przyjęły to ze spokojem, godnością i nadzieją, że w przyszłym roku pójdzie lepiej. ;)
  • Nie brzmi zachęcająco to co piszesz @Katarzyna....
    @mamaasia zapisałaś wszystkich do szkoły katolickiej?
  • na razie dwójkę starszych.
  • Tegorocznych jeszcze nie odebraliśmy, ale ubiegłoroczne Tosi, ukończenia szk. podst. miało pasek.
  • Są świadectwa z paskiem, ale w SP przy 6 ocenach naprawdę trudno o ten pasek. W szkole średnią podnoszą muzyka, plastyka, a czasem i WF.
    Uważam że ocena powinna być sprawiedliwa. Może nie będzie oceną całego roku pracy, bo to możemy ocenić tylko my, rodzice, ale ma odzwierciedlać przebieg egzaminu. I nie rozumiem, dlaczego trzeba było czekać prawie 2 miesiące na ocenę. Ja bym tego tak nie zostawiła, @Katarzyna.
    U nas oceny raczej sprawiedliwe. Troszkę zawyżone (z wyj matematyki, historii i przyrody), ale mniej niż w zeszłym roku. Zawyżanie wyraźnie obniża motywację. Zaniżanie z resztą też.
  • Z zawyżaniem to sądzę po sobie, całą podstawówkę miałam zawyżane oceny (wg mnie obecnie), a uważam się za osobę niezmiernie pracowitą, widziałam to też na wymagających studiach, które kończyłam. Wydaje mi się, że nabrałam dzięki temu przekonania, że wszystkiego mogę się nauczyć.

    Nasza szkoła ED stawia same 5 i 6. Mówię po prostu dzieciom, że to jest ocenianie łagodne, cisną w domu rodzice, a to zetknięcie z oceną zewnętrzną na poziomie starej podstawówki, moim zdaniem, korzystne jest, jeśli jest pozytywne.
    Pewnie zależy od cech konkretnego dziecka, jednemu może zaszkodzi, nieśmiałego podbuduje. Ważny jest bufor rodzica.
    Wydaje mi się niemożliwe uzyskanie sprawiedliwej oceny w formie egzaminu tak małego, niedoświadczonego dziecka.
  • Czy ktoś orientuje się w kwestiach formalnych związanych z przeobrażeniem Salomona w Szkoły Benedykta, tzn. czy trzeba będzie ponownie dostarczać zaświadczenie z PPP?
  • @domi - nawet jeśli, to opinia z poradni jest ważna na cały etap edukacyjny, więc możesz dostarczyć taką sprzed roku lub dwóch, o ile dziecko nie skończyło właśnie etapu.
  • czy czyjeś dzieci stąd chodzą do Emmanuela??
  • MleMle
    edytowano czerwiec 2016
    @Eleonora A jaka to szkoła ED tak się podkłada? (zakładam, że teraz wszędzie mogą być kontrole, nie tylko w Salomonie vel Benedykcie, abstrahując od sensu takiego zawyżania stopni)
  • edytowano czerwiec 2016


    edit: Fajny występ, niestety bez tłumaczenia. Coś dla homeschoolersów ;)
  • edytowano lipiec 2016
    Do oddania podręczniki kl.2 . Za wysyłkę, bo troche ważą...:) http://wielodzietni.org/discussion/26824/mam-do-oddania-2#latest
  • Gratulacje =D>
  •  Mam kilka książek jeśli ktoś zainteresowany to oferta ważną do 3 sierpnia
    Historia 1 średniowiecze WSIP 1995 podręcznik do szkół średnich
    Historia 2 dzieje nowożytne wsip 1997 JW
    Język i my 1 wsip 1995 JW
    Podręczniki do j.polskiego do szkoły średniej: starożytność-oswiecenie wsip1996, pozytywizm wsip1998, romantyzm wsip1997
    Zbiór zadań z matematyki dla klasy 1 i 2 Norbert Dróbka, Karol Szymański wsip1995
    Matematyka podręcznik dla LO i technikum klasa 1 wsip1996, klasa 2 wsip1995
    Koszt po 10 zł za sztukę plus wysyłka. Wysyłka po 15 sierpnia.
    Ps mam jeszcze cos z geografii chemii i biologii. Jeśli będą chętni to w pisze tytuły
  • @dana ;
    Ja bym wstępnie całą matematykę oraz zapowiadaną geografie i biologię chętnie. Skąd odbiór? Może nie trzeba wysyłać.
  • Odbiór z Poznania lub najbliższa okolica. 
    Z geografii mam podręcznik do liceum i technikum klasa 1-3 autor Jan Mordawski, wyd. Operon 2003 i 2002. 
    Testy z chemii dla maturzystów beata ostrowska łódź 2001-2003
    Chemia dziś i jutro G.C. Pimentel, Wrocław 1993
    Cytologia i histologia, W. Lewiński operon2001
    Molekularne podłoże biologii JW
    Testy z biologii dla licealistów i kandydatów na studia k. Grykiel,PWN 1997
    Botanika t.1 morfologia i t. 2 systematyka a. Szweykowska, PWN 2004
    Biologia podręcznik do LO pod red. K. Spaliła, wsip2002

    Z matematyki mam jeszcze podręcznik dla klasy 6 i ty zostaniesz Pitagoras em oraz do1 klasy gimnazjum od Pitagorasa do Euklidesa

    I na koniec wiedza o społeczeństwie podręcznik do LO pod red. K. Wojtaszczaka, wsip1999

    @ jan u napis z proszę na priv czy chcesz wszystko Biol.chem. i czy zbiory z matematyki tez chcesz
  • Bardzo proszęo odpowiedź jak wygląda egzamin u 6latka w zerówce i czy jest obowiązkowy w ogóle?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.