Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1818284868792

Komentarz

  • @Felicyta opinia jest o dziecku i nie ma nic wspolnego ze zgodą na ED. Zgodę udziela dyrektor
    Podziękowali 1Felicyta
  • Ale podaje się cel opinii i mi na końcu opinii panie napisały, że nie widzą przeciwskazań do ED..
  • jeśłi na wstępie Cię przepytują z wykształcenia i mówią, że może być negatywnie to jak najszybciej zmien poradnię.

    BTW badania amerykańskie cytowane kiedyś przez Katarzynę pokazują, że poziom wykształcenia rodzica nie ma wpływu na poziom edukacji ucznia z ED
    Podziękowali 1Felicyta
  • bo w ameryce takie wyksztalcenia ;-)
  • Dziękuje,Dziewczyny!
    Chyba jednak zdecydujemy sie na te chrześcijańska Montessori w Gdańsku.
  • Tylko chodzi o te dojazdy, chcieliśmy, żeby syn miał łatwy dostęp do zajęć dodatkowych. 

    Powiedzcie mi jeszcze raz, jak to jest z tym obowiązkiem uczęszczania do szkoły. Jeśli te spotkania w PPP mamy dopiero w połowie września, to do jakiej szkoły syn ma chodzić?  Przecież zgodę dyrektora uzyskam dopiero po przedłużeniu dokumentów. A pani z PPP mówiła, ze na wydanie tej opinii maja czas do miesiąca.
  • Z tej poradni raczej nie zrezygnujemy, bo to publiczna, najwyżej powiem babce, ze to nie od nich i od mojego wykształcenia zależy decyzja.
  • @Felicyta dziecko jest objęte obowiązkiem szkolnym. Formalnie powinno chodzić do szkoły dokąd nie ma zgody na ed. A zgodę możesz dostać po przedstawieniu opinii. Konsekwencje lekceważenia obowiązku zależą od tego czy ktoś się zorientuje i czy będzie skrupulatny czy przymknie oko.
    Podziękowali 1Felicyta
  • Katarzyna powiedział(a):
    Mieliśmy zakończenie roku szkolnego. Dzieci dostały świadectwa. Oceny z wielu przedmiotów dziś dopiero poznaliśmy widząc je na świadectwach. Niektóre były dla nas kompletnym zaskoczeniem. Mam poczucie, silniejsze chyba niż w poprzednich latach, że wyniki egzaminów mają się mocno nijak do poziomu kompetencji moich dzieci. Największy szok: szóstoklasista, który z egzaminu szóstoklasisty z angielskiego miał 95%, angielskiego zawsze uczył się chętnie i przychodziło mu to z łatwością, a z egzaminu na koniec roku dostał 3 - a bardzo był zadowolony po egzaminie, mówił, że dość łatwe było, szczególnie część ustna. Kolejny szok: gimnazjalista dostał 5 z fizyki i j. polskiego. Mam poczucie, że szedł na te egzaminy nieprzygotowany, szczególnie na j. polski. Miał ambicje dostać 3. Po egzaminie z fizyk zależało mu tylko na tym, żeby zdać. Mówił, że trudne było, na ustnym z trzech pytań jedno zawalił. Kolejny szok: czwartoklasista, który przez cały rok bardzo pilnie uczył się angielskiego na lekcjach razem z dwoma kolegami też z ED. Według nauczycielki radził sobie najlepiej z tej trójki. Koledzy (z innej szkoły) z egzaminów mieli po 5, a mój orzeł 3. Dziwne dość. A jak tam wyniki innych dzieci edukujących się w domu? Macie poczucie, że oceny są adekwatne do kompetencji Waszych dzieci?
    U nas jest bardzo podobnie, oceny nie są absolutnie adekwatne do umiejętności  - chociaż świadectwa mają dostać dopiero po 31. sierpnia czyli po radzie pedagogicznej, bo ostatnie egzaminy zdawali 16. czerwca, a było to już po pierwszej radzie kwalifikacyjnej - i też oceny z niektórych egzaminów zobaczą dopiero na świadectwach.

  • -Czy PPP moze wystawic negatywna opinie dot. dziecka, ktora przekresla szanse na ED?

    Tak, ppp może, ja tak miałam. Pani psycholog na dzień dobry powiedziała mi 5 lat temu, że zrobi wszystko, aby zniechęcić mnie do ED. Taką też opinię wystawiła, że dzieciom ED nie będzie służyć, ale ztcw, to dyrektor szkoły nie wziął tego w ogóle pod uwagę. Dlatego bardzo ważny jest wybór szkoły, która ma jakieś pojęcie o ED.
    Podziękowali 1Felicyta
  • Felicyta, do tej szkoly być może opinie będziesz mogla doslac później. To formalnosc. W opini mojego syna nic nie bylo o ED, byla robiona do zupelnie innych celow tj stwierdzenia dyslekcji. A opinia nawet jak bedzie negatywna to dyrektor może przyjac dziecko. A mam baaardzo dobre doświadczenie związane z ta szkolą i z osoba dyrektorki.
    Podziękowali 1Felicyta
  • @Aniela ; i jak po takim dictum psycholog, jeszcze chciałaś tam robić opinię?To jest własnie to co mnie skutecznie neichęca do poradnii publicznych, że będą mi gadać głupoty albo uznają za patologię.
  • Tak, bo ja się tym zwyczajnie nie przejmowałam, musiałam nawet powstrzymywać się, aby nie wybuchnąć gromkim śmiechem :D
  • @Dorota jutro dzwonię do tej wlasnie szkoły, mam mętlik w głowie, ponieważ tak bardzo nastawiliśmy się na rejonową podstawówkę. Po Waszych poradach zmieniliśmy zdanie. 

  • Zmieniliśmy poradnię,wizyta już w piątek,badanie jedno i bynajmniej nie 6 godzinne. Jestem po rozmowie z dyr.szkoły, rozpoczynamy przygodę z ED!
    Podziękowali 4wiesia blaekie Basja balum
  • @Felicyta - mam nadzieję, że dalej będzie już z górki!
    Podziękowali 1Felicyta
  • A poradnia prywatna? ....jak na państwową to szybko i w ogóle ze ci sie udalo tak w 2 tyg załatwić to jestem w szoku...gratulacje!
    Podziękowali 1Felicyta
  •  Poradnia prywatna, a opinia gotowa do odbioru we wtorek. 
  • Gdyby ktoś potrzebował, to w księgarni internetowej Matras można kupić boxy na cały rok do kszt.zintegrowanego - uwaga - za 10 zł (przecenione z 250) i darmowa wysyłka do wybranej księgarni, niestety nie wszystkie z danych klas są jeszcze dostępne, ale coś można jeszcze wygrzebać z wyd. Operon, Nowa Era i Juka, tu np. link do Kolorowej klasy http://www.matras.pl/ksztalcenie-zintegrowane-klasa-3-kolorowa-klasa-zestaw-edukacyjny-operon-komplet,p,152955.
    Za 10 zł są też niektóre podręczniki do angielskiego, np. Happy house
    Podziękowali 2blaekie Skatarzyna
  • też zamówiłam, dwa rózne do pierwszej dla Mikołaja, jeden na ten rok (powtarza zerówkę) drugi na przyszły i jeden do trzeciej, a miałam ze skąpstwa nie kupować ;)
  • wczoraj robiłam porządki w witrynie z książkami, pomocami, przyborami
    łezka w oku się jednak zakręciła
    ED to był dobry czas

    ale nie dawałam już rady
    wiem, że decyzja o przerwaniu ED była słuszna.

    Jak to będzie teraz bez dwójki najstarszych w domu......



  • Też zamówiłam, dzięki.
  • I ja też. chociaż tego linkowanego już nie było :-)
    Podziękowali 1camille
  • I ja zamowilam :-) dzieki :-)
  • edytowano sierpień 2016
    Córka naszej znajomej rozmawia z o. Rydzykiem o ED :)

    (rozmowa zaczyna się w 14. minucie 5 sekundzie - nie wiem dlaczego źle mi sie nastawiło)


  • świetna dziewczyna!!! nie wiem tylko czemu o Rydzyk ją z języków odpytywał... troche bez sensu to było.


    czemu rodzicie zdecydowali się na ED - bo chcieli, żebym miała szczęśliwe dzieciństwo - padłam:-)
    Podziękowali 2Aniela Basja
  • Czy w temacie ed od roku szkolnego 2016/2017 mogę jeszcze coś zdziałać, aby syn rozpoczął ed z tym rokiem szkolnym????
    Jest jakaś szansa???
  • @Karolinka nie ma przeszkód jeśli chodzi o rok szkolny. Natomiast na 1. września musiała byś mieć opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Czyli wiążąca jest ta opinia?!
    Przypuśćmy, że syn będzie mieć tę opinię, co dalej?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.