Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1828385878892

Komentarz

  • Zgłaszasz się do wybranej szkoły i dyrektor wydaje decyzję. Nie jest związany opinią. Jak chcesz szczegóły to lepiej zadzwoń, bo z tel ciężko się pisze.
    Podziękowali 1Karolinka
  • ok wielkie dzięki
    dyskutujemy zawzięcie z naszym gimnazjalistą

  • ja też kupiłam:) dziękuję!
  • Aneczka08 powiedział(a):
    świetna dziewczyna!!! nie wiem tylko czemu o Rydzyk ją z języków odpytywał... troche bez sensu to było.


    czemu rodzicie zdecydowali się na ED - bo chcieli, żebym miała szczęśliwe dzieciństwo - padłam:-)
    To jest charakterystyczne dla o. Rydzyka, mojego syna np. przepytywał z części stałych w Mszy trydenckiej.
  • Jak się nazywa ten portal z materiałami dla klas 1 do 3 co polecacie.....
  • Tak tak dziękuję..
  • Mam jeszcze pytanie. ...jak radzicie sobie z informatyką w klasach od 4...mój mąż informatyk dzisiaj zajrzał do podręcznika do klasy 5 i zmiękł....był zdziwiony pracy
  • aga, dajemy dziecku dostęp do internetu i se radzi, serio, to moje dzieci bardziej komputerowo kumate niż ja i mąż razem wzięci, jedenastolatka wzywamy do rozwiązywania problemów ;)
  • Na tydzień przed egzaminem daję zagadnienia do opracowania, trochę informatycznie to skrzeczy mojemu mężowi też - jakieś pojęcia pomieszane, zbyt ogólne lub nie tak rozumiane, ale cóż... ta nauka tak szybko się zmienia, że za 5 lat będą już inne narzędzia, więc my stawiamy na rozszerzoną matematykę zamiast informatyki.
  • My trafiliśmy na lekcje Mistrzów kodowania w CNK ze 2 razy, programowali grę, potem M. sam w domu zgłębiał scratch'a. Kilka lekcji znaleźliśmy też na Khan akademy. W naszym podręczniku omówione jest środowisko Baltie. To takie wyrywkowe działanie, mam wrażenie, nie systematyczna nauka, chociaż może na tym etapie wystarczająca.

    Tata pracuje przy symulatorach jako programista, więc udostępniamy ten kierunek. Razem uczą się na takim komercyjnym symulatorze lotu a'la gra komputerowa, potem idą na wycieczkę do taty pracy, gdzie M. może zobaczyć jak wygląda produkcja takiego urządzenia, jakie jest duże i skomplikowane. To jest bardzo przyszłościowe, symulatory skomplikowanych urządzeń, diagnostyczne i szkoleniowe, czyli wirtualna rzeczywistość w praktyce. Nasza rodzina obfituje w informatyków, każdy ma inną działkę i w sumie liczy się tu wąska specjalizacja. Ciekawa dziedzina to przetwarzanie obrazów, zastosowania w medycynie do celów wspomagania diagnostyki- rozwojowe jest łączenie informatyki z jakąś inną nauką. 
    No, ale mój najstarszy to nie jest typowy matematyk i nie chcę go męczyć, poczekam na drugiego syna, bo widzę od małego u niego smykałkę matematyczną. 
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Szukam osób zaczynających ED jak ja.....i też tak przestraszonych i na razie zagubionych....:) 2 klasy się nawet nie boję ale 5 tak....jak u was? Jak pierwsze dni?
  • my dla 5. klasisty nawet jeszcze książek nie mamy, na razie tylko zajęcia podwórkowe ;)
    regularną nauke zaczął tylko powtórny zerówkowicz, bo jak pakiet ksiązek nabyty, to trzeba korzystać - z zapałem! 
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Ja zaczęłam bo u nas 3 sesje egz najblizsza w listopadzie potem luty i potem maj
  • @Skatarzyna to tak jak u nas - nabylam pakiety i kobity juz siedza i trzaskają zadania!
  • Maciek (3. kl) pakiet ma, ale na razie kopie piłkę. 
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Moim dziewczynom też odbija i chcą się uczyć ;)
    Przejdzie im na szczęście...
    Podziękowali 2Agnieszka82 jan_u
  • my zaczynamy
    1 sp i 1 gim
    byliśmy na rozpoczęciu roku w szkole, dostali podręczniki do ręki
    jesteśmy jedyni w tej szkole w ED
    raczej będę miała całkiem spory wpływ na terminy egzaminów
    jutro jadę na jakieś spotkanie organizacyjne dla nauczycieli - p.dyrektor chce mnie zapoznać z nauczycielami żebym ustaliła sposób kontaktu z nimi
    chłopcy zaczęli wg planu - młodszy z zapałem, starszy z poczucia obowiązku i rachunku strat i zysków jakie widzi puki co teoretycznie z porównania ED i zwykłej (no z praktycznych zysków to widzi że budzi się a sąsiadów już nie ma - bo pojechali do szkoły - on kończy naukę a oni dopiero za kilka godzin przybywają ;) )
    puki co jesteśmy w dobrych nastrojach
    pierwsze egzaminy mam nadzieję dla starszego z matematyki i fizyki w połowie listopada załatwić - więc nie możemy się obijać ;)
  • @Skatarzyna, @Agnieszka82, a co za pakiety robicie z powtarzajacymi zerowke?
  • kupiłam na wyprzedaży w Matrasie dwa zestawy do pierwszej, na ten i na przyszły rok i dałam ten, co uznaliśmy za łatwiejszy: "Razem w szkole". 
    Podziękowali 1MonikaN
  • To chyba też zainwestuje w cos do I klasy, niech się chlopie rozwija. 

    Geografia Stanów Zjednoczonych u nas na tapecie, tak analizowalismy, az wszyscy usnelismy ;).
  • Tez mam takie pakiety z matrasa. Zakupilam szalowo po 3 pakiety z 1,2,3 klasy. Powybieraly które im najbardziej sie spodobaly i sie z nich uczą. Reszta schowana na przyszłe lata :-)
  • @Skatarzyna Jakby co, to jesteśmy w Waszej szkole, więc w tym roku możemy się umawiać na wspólne egzaminy :smile: Brr, chyba mam zwichrowaną psychikę, skoro myślę o egzaminach na początku roku szkolnego... BTW, jak załatwiacie temat projektu gimnazjalnego?
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Można-przynajmniej mi tak proponowali w zeszłym roku i dopytałam z ciekawości w innym miejscu i potwierdzili (ale nie próbowałam więc to wiedza teoretyczna)
  • Tak, można.
  • Moja tez chciała sprawdzić jak to jest w liceum... I juz ma dość tego eksperymentu socjologicznego ;) W czwartek robimy opinie w poradni :)
  • My wczoraj mieliśmy spotkanie z dyrektorem Benedykta. Rodzice i maturzyści mają mnóstwo pomysłów na zajęcia. Egzaminy będą dopiero w 2 sem., chyba że zmieni się rozporządzenie. Będzie informatyczny panel ucznia, kilka kanałów informacyjnych. Nowy dyrektor chce wprowadzić porządek i rzetelność. Mają ok... 550 uczniów, w tym 56 maturzystów. Zobaczymy, zapowiada się nieźle.
    Omawiana była sprawa oceny z religii i luka w prawie uniemożliwiająca wpisywanie oceny na świadectwie, ma ksiądz- prezes się tym zająć.
  • @Namorowa - serio, już ma dosyć? Chce wracać na ED? To szybko jej się wizja zweryfikowała... ;-)
  • edytowano wrzesień 2016
    @Katarzyna ona po pierwszym dniu stwierdziła, że 45 minutowe zajawki to nie dla niej, powiedziała, że daje sobie tydzień i potem podejmie decyzje co dalej. Po trzech dniach ma dość eksperymentów na żywym organizmie ;)
  • Fajnie, że ma mądrych rodziców, którzy stwarzają jej możliwość powrotu do ED. A teraz przynajmniej lepiej zna alternatywę, to może doceni, co ma ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.