Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1848587899092

Komentarz

  • Pomocy u mnie zerooooo radzę sobie sama. Dlatego potrzebuje dobrej organizacji. Jestem wdzięczna za wszelkie rady bo trochę się boję...:)
  • świetne to jest bo proste , dzieki!!
  • Piszę pracę - Motywacje rodziców do podjęcia edukacji domowej.

    Bardzo proszę wszystkich chętnych o wypełnienie -ankieta jest krótka, anonimowa i niezwykle mi potrzebna.
    Dzięki serdeczne!

    http://www.survio.com/survey/d/L3P8E1I1D3V2A1V7W
  • ode mnie już poszło
    Podziękowali 1agga
  • poszło
    Podziękowali 1agga
  • ja też wypełniłam :)
    Podziękowali 1agga
  • @manna - jeden z moich synów miał w I klasie taką fazę, że bardzo chciał do szkoły, ale mu przeszło.
  • @Manna nie mam takiego doświadczenia. Ale może okazac się,  że będę miała odwrotne. Syn nie chce, a pójdzie. A może chce, ale sobie nie uświadamia - no na pewno robi wszystko żeby pójść ;)
  • @Manna - Moja chciała pójść do zerówki, a to oznaczało że bardzo ważne dla niej są spotkania z innymi dziećmi. Tak zorganizowaliśmy G. czas, że zajęć dodatkowych ma znacznie więcej niż pozostali. Nie chcieliśmy córki dać do rejonowej, bo jest baaardzo wpływowa, grupa ją niesie na fali. Mam nadzieję, że czas korzystania z łaski Komunii św, i spowiedzi da zaprawę na przyszłość. 
  • Moje dziewczyny najszybciej i najchętniej uczą się angielskiego z tych piosenek.

    https://www.youtube.com/channel/UC6LKuH7RPkvRmzS9-8URtqA
    Podziękowali 1Alutka
  • U nas to nawet logistycznie nie wyszłoby posłanie jednych, a zostawienie drugich, bo wszędzie u nas trzeba dojechać. Już moja w tym głowa, żeby chciały ;)

  • Do 16 października można umieścić komentarz pod projektem ustawy, szkoły Benedykta rozsyłają propozycję komentarza p. Dzieciątko, można oczywiście zostawić swój własny

    http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12289958/komentarz

    Szanowna Pani Minister,

    Zmiany proponowane w Art. 37 projektu ustawy Prawo Oświatowe dotyczące wprowadzenia rejonizacji na poziomie województw oraz uszczuplenie dostępu wyłącznie do poradni publicznych dla dzieci edukacji domowej prowadzą do znacznego ograniczenia wolności obywatelskiej. Stoją one w sprzeczności z zasadą pomocniczości państwa oraz zasadą sprawiedliwości społecznej (art. 2 Konstytucji RP). Żadne dziecko uczęszczające do szkoły nie jest zmuszane do wykonywania badań w poradni, co więcej nawet jeżeli rodzic zgodzi się na badanie to nie ma obowiązku ujawniania jego wyników. Każde dziecko za wyjątkiem dzieci edukacji domowej!

     

    Uczniowie na wszystkich etapach edukacyjnych nie są objęci jakąkolwiek formą rejonizacji jedynie dzieci w szkole podstawowej mają pierwszeństwo, a nie przymus, wyboru szkoły obwodowej. Niedopuszczalne jest aby dzieci edukacji domowej także w tym zakresie były poszkodowane. Proszę pamiętać, że prawo rodziców do decydowania o kształcie edukacji ich dzieci zawarte jest w szeregu aktów zarówno krajowych jak i międzynarodowych (Konstytucja RP art. 48 ust.1, art. 53 ust.3; Powszechna Deklaracja Praw Człowieka art. 26 pkt. 2 i 3; Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności art. 2; Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej art. 14 pkt. 3). Rząd Prawa i Sprawiedliwości obiecał wspieranie rodzin a tym czasem proponowane zmiany tworzą kolejne bariery biurokratyczne utrudniające rodzinom dostęp do wybranych przez siebie szkół. Patrząc na uzasadnienie projektu można dojść do wniosku że Ministerstwu nie zależy na równym traktowaniu wszystkich dzieci. Domagam się równego i zgodnego z Konstytucją traktowania wszystkich, zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

     

    Proszę o wykreślenie Art. 37 ust. 2 pkt. 1 oraz Art. 37 ust. 2 pkt. 2 lit. a z projektu ustawy Prawo Oświatowe. Proszę też o wykreślenie frazy „w szkole” z Art. 37 ust. 6 pkt. 1, gdyż proponowane w projekcie brzmienie uniemożliwia korzystanie np. z lekcji muzealnych i warsztatów odbywających się poza szkołą.

  • Jutro mój gimnazjalista zdaje pierwszy egzamin w ED -z matematyki czyli przedmiot bezproblemowy, ale pierwszy egzamin ED i jego i w tej szkole i tych nauczycieli. No stresuję się... mam możliwość obecności jako widz, pytałam syna czy woli żebym była czy lepiej nie, stwierdził że nie przeszkadza mu że będę, no to będę... egzamin o godzinie 13, jakby komuś się przypomniało i miał chwilkę to + zawsze z wdzięcznością przyjmiemy
  • edytowano grudzień 2016
    @Wela będzie dobrze + mam pytanie co możecie polecić dla 3,5 latka ogólnie tak? przerobiliśmy tropicieli dla 3-latka i przygoda z uśmiechem a Mikołajek chętny do nauki Wy na pewno polecicie coś ciekawego :)
  • Monia3 - Superkid. Tam można drukować tonami.
    Podziękowali 1monia3
  • @Wela, dopiero teraz przeczytałam. Już po czy przed? My mamy jutro biologię (1 gimn) i historię (6 SP). Pierwszy raz w nowej szkole.
    +
  • @Gosia5 jeszcze ponad godzinę mamy, tak w ogóle to nawet nie wiem ile to będzie trwało, nauczyciel egzaminujacy też zna temat do dzisiaj teoretycznie ;) tak że ogólnie wielka niewiadoma
    Powodzenia dla Twoich +
    Podziękowali 1Gosia5
  • Ja też powodzenia życzę i obiecuję +
    Mój najstarszy zdał w listopadzie historię (ale tylko pierwszy semestr), dobrze mu poszło, ale w styczniu czeka go 5 egzaminów...
  • edytowano grudzień 2016
    Powodzenia!
    moje gimnazjalistki mają już po 3 egzaminy zdane w tym roku, przed młodszą jeszcze... 17!
  • 17??? to ile egzamnów jest w gimnazjum - 20???
  • jak się dwie klasy w rok robi, to tak! 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • ufff już myślałąm, że to standard
  • no, uczy się świetnie i szybko, tylko popychać trzeba, bo woli robić nic...
  • My chcieliśmy w listopadzie zdawać matematykę i fizykę, ale szkoła się nie wyrobiła z przygotowaniem :) trochę ja wymoglam przed świętami chociaż jeden, bo widzę że synowi potrzebne zobaczyć co i jak i że to co się uczył musi zdać i że da radę :)
    Podziękowali 1E.milia
  • @katarzynamarta jak kosmici porywają, to potem oddają! gorzej, jak masz wrażenie, ze twoje dziecko od poczatku jest podmienione przez kosmitów, z Tosią takie mamy! ;)
  • Czy ktoś się orientuje w sprawie dzieci z rocznika 2011? Obowiązkowa zerówka, dobrowolna zerówka czy co? Bo mi się mózg zlasowal po rozmowie z panią z poradni ppp. 
  • Obowiązkowa. Moim zdaniem.
    Podziękowali 1E.milia
  • Do szkoły, wszystkich do szkoły, publicznej oczywiście, bo wyciekną pani minister z systemu i nie będzie mogła spać po nocy...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.