Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

178101213379

Komentarz

• Pediatra mi tłumaczyła, że zapalenie oskrzeli potrafi szybko zejść niżej u małych dzieci i żeby uniknąć zapalenia płuc - daje się antybiotyk.
  • A szczękoscisk to od robaków? Czy odreagowuje stres? Tak zaciskam żeby ze aż boli. Szczególnie jak leżę albo "odpoczywam" o nie musze mowić... Łapie sie na tym ze boki mnie szczeka i dopiero jak zrobię kilka ćwiczeń - puszcza... :(
  • My po przejściach z naszą Ł. jesteśmy dość znieczuleni na "zapalenia oskrzeli", jesli lekarz proponuje antybiotyk prosimy o badanie z krwi, by sprawdzić jaki charakter ma zapalenie. Ostatnio nasza pulmunolog nawet chciała nam wcisnąć antybiotyk; poprosiliśmy o badanie, CRP wyszło na poziomach niezbyt wskazujących na bakterie, więc pozostaliśmy przy pulmicortcie i berodualu. Ten drugi jest niezły, szczególnie przy duszącym kaszlu.

Ale raz nasza pediatra nas wysłała na izbę przyjęć, gdzie oczywiście CRP też niskie, a mimo to z izby nas wcisnęła na oddział. Weszliśmy na oddział, poddaliśmy się badaniom, porozmawialiśmy z ordynatorką, że po naszemu to z tego zapalenia płuc nie będzie, a nawet jeśli, to i tak za dużo jej w tym szpitalu nie pomogą, a pewnie dadzą antybiotyk bez wyraźnych wskazań. Babka była fajna, przyznała nam rację, wypisaliśmy się na żądanie.
  • woreczkiem/skarpetką/rękawiczką z rozgrzaną gorczycą albo solą
  • Ja zatoki wygrzewam przed kominkiem, raz mnie dopadły jak wyjechałam to wyleczyłam nad kuchenką elektryczną, jakoś się udało
  • Mam na ogół niskie ciśnienie, ale tak się zastanawiam czy na dłuższą metę powinienem coś zrobić, bo mi 100/65 lekarka wczoraj zmierzyła (u mnie to się zdarza ;-)
    Da się coś dietą, trybem życia itp.?
    Kawę czasem pijam, ale póki nie kupię porządnego ekspresu, to raczej odświętnie.
  • A czy takie ciśnienie w czymś przeszkadza? Dlaczego chcesz je podwyższyć?
  • @IrenaB
    Na ogół nie.
    Tyle, że często bywam senny (pytanie czy to z powodu ciśnienia ;-)
    No, i w ostatnich dniach pobolewa mnie głowa i tu pojawiła się sugestia lekarki, że to wina ciśnienia.
  • A nie spędziłeś zbyt dużo czasu przed monitorem lub w niewygodnej dla kręgosłupa szyjnego pozycji, np. pochyleniu? To odnośnie głowy nie ciśnienia.
  • Zatoki zdrowe?
  • Zatoki ok.
    W pochylaniu nie tkwię.
    A przed monitorem raczej nie więcej niż zwykle.
    Nie jestem pewien czy to zbyt dużo. Na ogół wstaję na co najmniej kilka minut nie rzadziej niż co godzinę, ale 5-8 godzin dziennie (nie codziennie) zdarza się.
    Pozdrowienia
  • Powinieneś porobić trochę pomiarów,ze szczególnym uwzględnieniem okresów bólu głowy. Jeśli zawsze masz takie niskie, nie powinno nagle dokuczac. Samo ciśnienie niskie, jeśli jest dobrze tolerowane jest "zdrowe"
  • @MartynaN
    Bardzo dziękuję.
    Tak profilaktycznie zrobiłem krew, a ciśnienie zorientuję się czy ktoś niedaleko ma sprzęt.
  • Poza tym na przednówku osłabienie i senność to chyba nie takie rzadkie. Ja też jakoś kojarzę sobie tę porę roku z bólami głowy. I to od nastoletnich lat. Częste zmiany pogody, ciśnienia.
    Sprawdź też oczy.
  • @IrenaB
    Oczy? Robiłem badania w kierunku jaskry (jest w rodzinie), ale jeszcze nie dotarłem z nimi do lekarza. Co oczy mają do tego?
  • Bo ostatnimi czasy, ciśnienie ma duże wahania
    Teraz na szczęście już spada
    ja z tych co maja w ok 90/60 i niżej
  • @hipolit
    I odczuwasz w głowie?
  • @jan_u

tak, bardzo im wyższe ciśnienie tym mnie bardziej boli głowa
    czasem to aż tak, że mdli :(
    Najlepiej jak ciśnienie jest q ok 1000 hPa
    wtedy jest dobrze
    każde wyższe od 1010 hPa to już nie fajnie, ostatnie powyżej 1020 hPa to już udręka
    Im niższe tym lepiej się czuję

Co do senności, to ciezko mi sie odnieść
    ja od dziecka jakoś tak nauczona, że drzemka w ciągu dnia musi być :D
    Pewnie ma to związek z ciśnieniem
    ale ja też niezależnie czy mam wyższe/niższe i jakie jest ciśnienie atmosferyczne to śpię w dzień ;)
    Jak już nie dam rady uciąc sobie drzemki, to padam potem dosłownie jak dziecko i jestem w stanie spać i 14 godz nieprzerwanie :D

• @hipolit
    Dzięki, może nie dokładnie, ale odnajduję się w tym opisie ;-)
    Z drzemkami chętnie, tylko rzadko mi się udaje ;-)
  • Jeszcze jedno pytanie-jak twój sen, nie chrapiesz?
  • Bóle głowy są jednym z objawów jaskry. Szczególnie poranne. Podobnie wada wzroku też może się obawiać bólami głowy. I stres. I tysiąc innych powodów... :-)
  • W koncówce ciąży miałam niskie ciśnienie - 100/60 - jak już mnie wybudzali, bo "odlatywałam" w fotelu, czyli zasypiałam tak słabnąc. Kardiolog mi polecił dwa razy więcej pić płynów oraz lek gutron lub coś na e… (piszę z pamięci, mogę sprawdzić) - miałąm brać pzrez tydzień, codziennie rano. No i ten gutron wzięłam 1 tabletkę rano, następnego dnia pół tabletki i wystarczyło - trwale mi podwyższył ciśnienie. Rewelacyjny lek.
  • a nie glucardiamid?
  • @MartynaN
    Nic nie wiem, nikt się nie skarżył ;-) Na wszelki wypadek zapytam.
    @IrenaB
    Z tymi wynikami jaskrowymi muszę się wreszcie zapisać do okulisty.
    A glucardiamid lub coś podobnego sprawdzę ;-)
  • @MartynaN , @Katarzyna (kto jeszcze jest lekarzem albo ma męża/żonę lekarza?)
    opis usg doppler J., lat 14; dostała skierowanie do poradni angiologicznej.
    Trudne warunki badania ze względu na stan pacjentki (niespokojna).
    W tętnicach biodrowych, tętnicach uda wspólnych, powierzchownych, głębokich, podkolanowej prawej przepływ prawidłowy. Przepływ obniżony w tętnicy podkolanowej lewej (25cm/s), piszczelowej przedniej prawej (23cm/s), piszczelowej przedniej lewej (15cm/s), piszczelowej tylnej prawej (22cm/s odcinek bliższy, 15cm/s odcinek dalszy). Przepływ śladowy obustronnie w tętnicy strzałkowej oraz w tętnicy piszczelowej tylnej lewej.
  • @AB a dlaczego robiliście badania, co się działo klinicznie?
  • ma opuchnięte, zimne, siniejące stopy
    a bezpośrednią przyczyną trafienia do chirurga był ropny naciek na paluchu lewej stopy, wymagający odbarczenia i antybiotyków
  • Pierwsze co przychodzi mi do głowy to oznaczenie d-dimerów, żeby wykluczyć proces zatorowy.
  • @AB, faktycznie przepływy marne, jak na młodą zdrową,ale już "dziadki"chodzące z takimi przepływami mają się super.
    Nerki i serce ok? Cukier ok?
    D-dimery można zrobić, tylko przy stanie zapalnym mogą być fałszywie dodatnie.
    Nogi puchną symetrycznie?
  • Czy obserwujesz gwałtowne pogorszenie czy to raczej miesiące lub lata? Czy są sytuacje w których jest gorzej lub lepiej?
    Skąd to zakażenie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.