Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1969799101102370

Komentarz

  • Uff, dobrze, że rtg ok:) myślałam o was intensywnie, bo naszych przyjaciół syn mial podobne i inne też objawy, tam niestety diagnoza była bardzo niepomyslna,

    własnie dlatego lekarka skierowanała nas odrazu na rtg, bo objawy sugerowały jednak coś bardzo złego. Usg ma nam własnie zrobić ortopeda i tez mamy zalecony ibuprom :)
  • potrzebna konsultacja ginekologiczna . czy moze ktos pomóc????
  • Jeśli starczy Ci do tego położna, to się polecam. Ginekologa chyba na forum nie mamy. W każdym razie, nic mi o tym nie wiadomo.
  • Uczulenie na antybiotyk?
  • Albo coś z autoagresji może?
  • Ab chciała wstawić zdjęcie stop mojej córki z zapytaniem czy wygląda to tak jak u nas. U mas stwierdzono alergie kontaktowa na bilzej nieokreślone cos.
  • U nas bylo podobne ale tylko na podeszwie stop. Nikt nie sugerowal rumienia a widziała to wielu lekarzy bo moja kupela pediatra potraktowala to jako case i wyslala do wielu lekarzy plus konsultacja na dermatologi (bylo to na zasadzie rozrywki dla nich, oglądali zdjęcie). Wspolna teoria to byla alergia kontaktowa. Co ważne nasze ślady zaostrzaly sie w cieple a bladly w zimnie
  • A ile ma lat. Jak chcesz mogę rzucić jako kolejny case dla mojej koleżanki. Pracuje w szpitalu w gdańsku wie moze cos poradzi. Na pewno jak sama nie będzie widziała to się podpyta bardziej doświadczonych.
  • @AB, ja nie jestem lekarzem, ale czy to nie będzie jakiś paciorkowiec? Skoro to idzie w parze z infekcjami wyglądającymi na bakteryjne? Czy to jest tak na wierzchu skóry bardziej czy wewnątrz? Swędzi? A czy ona jest taka szczupła czy kostki ma nieco spuchnięte, bo tak na zdjęciu jakoś to wygląda na opuchliznę. Chociaż ASO i OB w normie nie sugerowałyby paciorkowca. A CRP? Może jakiś lekarz z forum wiedziałby coś więcej na ten temat?
    Ja chorowałam na gorączkę reumatyczną, to choroba z autoagresywnych. Przyczyną jest paciorkowiec. Zaczęło się od plam, ale na tułowiu. Może konsultacja z reumatologiem dziecięcym coś by tu rozjaśniła.
  • Gdyby to bylo w jednym miejscu rozpoznalabym to jako rumien boreliozy a tak to nie wiem.....

    U mnie rumien wystapil wcale nie w miejcu ugryzienia i to kilka miesiecy po fakcie. Czulam sie wtedy zle.

    I wlasnie te objawy towarzyszace temu rumieniowi sa niepokojace.
  • A może te zdjęcia z opisem wraz posłać Ozimkowi? Może lubi takie zagadki? On w końcu pediatra. Nie tylko na robalach się wyznaje.
  • Rumień mnogi i wielokrotnie występujący jest całkowicie nie boreliozowy. Ale każde osłabienie i dziwne bóle bez powodu są warte sprawdzenia boreliozy
  • Może reumatolog, co?
  • edytowano kwietnia 2016
    Adama lat 6 od pt do soboty południa Gorączka ok 39 nawracająca co 6 ,godz ,ale głównie trzymająca się 38.5 (do 38.5 nie zbijam,wyżej już tak ) .Zero kataru,kaszlu,wysypek totalnie nic.Dziś obudził się z pęknięta żyłka w oku (od kącika przy nosie do źrenicy wylew) i co jakiś czas krew leje się z nosa jedna dziurką.Wygląd dziecka na codzien anemiczny,blady ,podkrążone oczy ,niedobór masy ciała.Nie je od kilku msc tzn o jedzenie nie wola ,w sumie zmuszamy by jadł cokolwiek (że słodyczy też zrezygnował) .Pije normalnie.Ktoś ma pomysł ?
  • Wysypało mnie strasznie, ewidentnie alergicznie
    zaczęło koło południa? znika stare, pojawia się nowe, no wszędzie plamy, nigdy czegoś takiego nie miałam :-?? nie wiem po czym

    mogę przy karmieniu cokolwiek przeciwalergicznego?
  • edytowano kwietnia 2016
    A moje dzieci od 4 godzin wymiotuje i wykończone są już...co im kupic w aptece?
  • probiotyk? i ugotować kompot z jabłek-bez cukru.
  • @aga---p cola rozgazowana!
  • Dziękuję...
  • edytowano kwietnia 2016
    Lokomotiv w syropie dr pozwalal dawac.Po jednym ml do uzyskania calej dawki wg opakowania ale tak aby nie zwrocic.W najgorszych wypadkach szly leki w przychodni w zastrzyku.Po nim zwykle koniec choroby.
  • @AB , no nie ma sensownego pediatry w tak dużym mieście?
  • Na bolerioze najtanszy test to elisa. ale i tak okolo 100 zł kosztuje. Zakaźnik moze wydać skierowanie. nie zawsze wychodzi.

    No i Ozimek jest to rzeczy. U nas jedna z córek miala wysypki dziwne i zmiany w zachowaniu. Po przeleczeniu zentelem wszystko ustąpiło
  • @czekolada ja brałam clemastin, ale to na rp.
  • Plan na jutro to morfologia z rozmazem crp i ferrytyna.Cos jeszcze?
  • Tylko weź rozmaz ręczny - jest bardziej miarodajny u dzieci.
  • edytowano kwietnia 2016
    @Dominikaa, zrob badania krwi i moczu. Jesli wyniki będą w porzadku, to moze to byc taki wirusek, co trzyma przez tydzien. Goraczka wysoka, innych objawów brak. Moj mial niedawno.
  • Corka od piatku kaszle, podejrzewam alergie, po seretide jest lepiej, ale co jakisz czas lapie ja taki dziwny bol, zaczyna sie pod prawa pacha, idzie w kierunku gardla i pozniej do lewej strony szyi. Wtedy mowi, ze jej ciezko sie oddycha. Co to moze byc?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.