Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1107108110112113370

Komentarz

  • Normalny kleszcz, nienapity, jest bardzo malutki. Długość ciała do 4 mm. Jak się obeżre, to dużo większy może być.
  • Szukam wobec tego fizjoterapeuty.
  • Tak wiec wysypka zanika ..natomiast kolejne dziecko mialo goraczke i dla odmiany wymioty :-S
  • ten robalek jak jest napity to też jest malutki. normalnego kleszcze kojarzę, bo psy nasze miały. a toto jakieś inne.

    idę jeszcze guglać, chociaż widok kleszcza działa na mnie wymiotnie :-&
  • zresztą w ogóle nie wygląda nawet jak napity. nawet jak się go wyciąga to nadal jest mikroskopijny.
  • Rogalikowa, to nimfy kleszczy, czyli studia rozwojowe przed dorosloscią
  • @MartynaN - słuszna racja!!!
    Rysunek poglądowy dla @Rogalikowa:
    image
    Pasuje?
  • edytowano maja 2016
    właśnie to samo znalazłam (że to nimfa albo larwa). mam jednego gnojka w woreczku. warto zanosić do sanepidu?
  • edytowano maja 2016
    A po co chcesz im zanosić? Myślisz, że oni nie widzieli? ;-)
  • Może warto zbadać czy ma boreliozę? Lepiej zbadać kleszcza niż później szukać tej boreliozy drogimi testami i leczyć kuracją mającą liczne skutki uboczne.
  • A w Sanepidzie zbadają tego kleszcza?
  • Ale to, że kleszcz ma boreliozę nie oznacza, że zaraził.
  • ponoć w sanepidzie badają czy zarażony czy nie. zadzwonię i zapytam.
  • chyba w tujach u nas siedzą te paskudy. ciekawe, że nigdy taki duży na nikogo nie wlazł, zawsze tylko te małe.
  • sanepid już ma weekend ;) . w poniedziałek się dowiem.
  • Tylko że zakażony nie musiał zarazić. Będziesz pakowala antybiotyki na ślepo? I tak zrobisz te drogie testy.
  • na ślepo nie. myślałam, że to jakaś rutyna, że jak zakażony to antybiotyk się podaje. na razie i tak w sanepidzie już tylko echo.

    @Elunia a czym konkretnie spryskać?
  • OK, dzięki. u nas jest dużo ptaków, jak coś zeżrą z tej trawy to padną? szkoda by było.
  • dzięki. będę pryskać.
  • A ja nie pryskam, potem mam lęki, że dzieci mi się chemią trują na własnym ogrodzie.
  • U nas w zeszły weekend był fałszywy alarm. Wyglądało na kleszcza a okazało się...strupkiem :D .
  • CO to znaczy??
    Niski poziom żelaza we krwi u moich córek: 7 i 10-letniej .
    Młodsza ma czeste krwiawienia z nosa i jest na diecie bezmlecznej.
    Jej poziom żelaza to 34 ( norma 50-170) , hemoglobina w normie czyli 12,8 ( norma 11-16,50)

    Druga , starsza tez niski poziom zelaza: 44,6
    Hemoglobina w normie.
    Nie jest na zadnej diecie


    Dodam ze podaje im witamine z minerałami (w tym żelazo 14 mg w tabletce) od dwoch tygodni .

    Dzisiaj zrobilam badanie krwi.

    Czy czas na hematologa??? jakas dieta?
    Wolowiny nie jemy wcale.
  • @Quintana - zastanów się nad zwiększeniem podaży żelaza w diecie, bo z wyników widać, że dziewczyny przyswajają niewiele. Skoro hemoglobina w normie, to powodów do histerii nie ma, ale warto zadbać o właściwą podaż i przyswajanie.
  • czyli co im dawac jesc? Pija sok z burakow, maja suplementację ....nie wiem. Mieso jemu czesto .Ta mldosza ktora ma gorsze wyniki jest miesożerna- nic inego nie lubi.
  • @Agnicha - proszę Cię! Kogel-mogel... już lepiej nie mogłaś wymyślić. Dlaczego cukier miałby podbijać żelazo?
    @Quintana - a ferrytynę im badałaś, czy tylko to żelazo w surowicy?
  • Daj im dużo żółtek albo wątróbkę na kolację. N drugi dzień idź zbadać żelazo w surowicy. Zobaczysz, że będzie w górnej normie ;) Tyle jest warte to badanie.
    Sprawdzałam na młodszej córce.
  • @Agnicha - to napisz uczciwie, że żółtka zawierają dużo żelaza i mogą je podnieść. Dlaczego kogel-mogel? W nim akurat cukru więcej, jak tego żółtka :-( Jak już ktoś się surowizny nie boi, to lepszy od kogla-mogla będzie tatar wołowy z żółtkiem.
    Co do krwawienia, to anemia może być konsekwencją, a nie przyczyną. Ale wzmiankowane dziewczynki anemii nie mają, jak rozumiem.
  • albo majonez :)
  • @Agnicha - ostatni wpis bardzo mi się podoba :-)
  • @Elunia - jakoś nie mam przekonania do walorów zdrowotnych ksylitolu...
    BTW - do majonezu też nie ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.