Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1108109111113114370

Komentarz

  • kogel mogel mniam.. chce. ale nie wolno :(
  • kogel mogel to one lubią...a jajka dosc czesto jedzą wiec to chyba jakis problem wchłaniania. żelazo miały robione z surowicy. Tak mysle, że skoro juz dwa tygodnie biorą suplement z żelazem to ten wynik powinien byc wyższy.

    Jakie jeszcze sa przyczyny zlego wchłaniania żelaza???
    Najciekawsze jest to, ze moj niejadek i niecierpiący miesa syn ma żelazo super - czyli 107 . Jest najmniejszy, najchutszy najmnej urósł w ciagu pol roku a zelazo ma cacy , super.
  • A nie miały infekcji jakiejś niedawno, kiedy córce wyszedł taki niski poziom żelaza, to lekarz się pytał, czy nie chorowała, bo przy infekcji żelazo jest gdzieś gromadzone i wyniki wychodzą słabo, ale to dawno było i nie pamiętam dokładnie co się z tym żelazem dzieje. Później niby wraca do normy, bo zapasy są oddawane, ale o co dokładnie chodziło to już nie wiem.
  • tak- maja juz 10 dzien infekcje ala zapalenie krtani, nawet podejrzenie krztusca.
  • @Elunia - 50 lat temu jak byś o cukrze czytała, to też byś się dowiedziała, że to samo zdrowie.
    Przykłady procukrowej propagandy:
    image
    image
    image
    image
    Niektórzy nadal w to wierzą. Np. producenci Danonków...
  • producenci Danonków podążają za preferencjami konsumentów, wiem coś o tym;-) jak ma się sprzedać musi być słodko i truskawkowo
  • @Anecza08 - preference swoją drogą, a hasła reklamowe swoją. Czy "Mnóstwo pyszności dla zdrowych kości" nie przywołuje jednoznacznego skojarzenia z ostatnią zamieszczoną przeze mnie reklamą? ;-)
  • @Elunia - a co wiesz o ksylitolu poza tym, że drogi i piszą, że zdrowy?
  • a moja Tosia ostatnio sie okazalo ze uwielbia jogurt naturalny.. korzystam... :) i daje..
  • @Elunia, sam na grządce nie wyrośnie, każdy biały proszek jest z gruntu podejrzany. :P
  • @Elunia - pozostaje jeszcze pytanie, gdzie czytasz ;-)
    Masz świadomość, że ksylitol jest uzyskiwany chemicznie? To, że nazywa się "cukrem brzozowym" wcale nie znaczy, że jest otrzymywany z brzozy. Po prostu - w laboratorium chemicznym to robią.Tak samo, jak inną chemię spożywczą (te różne barwniki, polepszacze, konserwanty itp.) Ostatnio Chińczycy opracowali jakąś metodę mikrobiologiczną otrzymywania ksylitolu z łuszczyn kukurydzy przy użyciu bakterii. To można, od biedy, uznać za proces naturalny - coś jak produkcja spirytusu.
    Ksylitol jest na rynku spożywczym od nie dawna. Początkowo był uważany za toksyczny, bo bardzo szkodzi niektórym zwierzętom (np. psa może zabić całkiem niewielka dawka), ostatnio został uznany za nietoksyczny i dopuszczony do spożycia bez ograniczeń. Wiadomo jednak, że jego metabolizowanie obciąża wątrobę i jest szkodliwe dla nerek. Wiadomo też, że ma działanie odkażające dla jamy ustnej i dzięki temu może poprawić stan przyzębia.
    Reasumując: panaceum to to nie jest i warto zachować ostrożność oraz czytać doniesienia z badań naukowych. Za kilkadziesiąt lat będzie jasne, czy można to jeść bez ograniczeń z pożytkiem dla zdrowia.
  • Psa zabijaja jeszcze rodzynki i cebula podobno a stare smoerdzace mieso nie.
  • @Quintana a może warto zakwasić córkom żołądek? tutaj info w drugim artykule z góry http://www.paz.org.pl/ciekawe-artykuy-i-linki/
  • To juz wiem skad pytania mojego tescia " a dlaczego dzieciom nie pozwalasz jesc cukru?" (lyzeczka z cukiernicy wyjadala!!! jak to zobaczylam, to niezle sie wpienilam) i drugie "ale czym tym dzieciom cukier zastapic w diecie? przeciez nie moga tak bez cukru" Niczym, moga!!!! "Ale jak to??"
  • edytowano maja 2016
    @Katarzyna, a ja tak na marginesie pozwolę sobie zauważyć, że sam fakt otrzymywania ksylitolu w laboratorium chemicznym nie powinien być zarzutem. Co z tego, że barwniki, konserwanty itp. otrzymuje się tamże? Naturalny ksylitol i ten otrzymany w laboratorium to przecież dokładnie to samo!
  • @Bagata - a gdzie występuje ten naturalny? I w jakich ilościach?
    @Agnicha - mnie uczyli, że mi nie wolno.
  • Ksylitol jest naturalnym składnikiem wielu owoców i warzyw, takich jak żółte śliwki (renklody), truskawki, maliny, kalafior, sałata i szpinak. Tak więc zawsze był naturalnym składnikiem nowożytnej diety człowieka.
    Także ciało człowieka produkuje 5 – 15 gramów ksylitolu dziennie podczas normalnego metabolizmu węglowodanów w specyficznym cyklu.
  • To ze strony producenta.
  • Pojedynczy, wyizolowany składnik nawet z najbardziej zdrowego pokarmu zdrowy i naturalny nie jest. Organizm trawi całości pokarmowe, a nie poszczególne składniki osobno.
  • http://mrymla.blox.pl/2013/02/Zelazo-niebezpieczny-skarb.html
    Tutaj znalazłam o tym co się dzieje z wolnym żelazem podczas infekcji.
  • @Zuzapola. jakos nie moge znalezc w tym artykule nic na temat powiazania poziomu żelaza z infekcją
  • Ja synowi podawałam rozpuszczone w swiezo wycisnietym soku pomaranczowym zaraz po, albo w takcie posilku.
  • @Hanq - glukoza, fruktoza, czy sacharoza, a nawet alkohol etylowy to też naturalne składniki różnych pokarmów. Jednak w formie rafinowanej (destylowanej) nie są szczególnie zdrowe. I tego się głównie czepiam. Nie twierdzę, że ksylitolu to trucizna, ale byłabym ostrożna z entuzjazmem wobec jego właściwości zdrowotnych.
  • Ja musialam zelazo lykac po poludniu, rano na czczo (tak w ulotce bylo) piwodowalo u mnie wymioty okropne.
  • Ja anemie w ciągu miesiąca wyleczylam sokiem z buraków plus jabłko dla poprawy smaku.
  • Czy można zbadać np badaniem krwii czy dziecko zaraziło się ospą zanim pojawią się sypmtomy choroby?
    Jeśli tak to ile czasu musi minąć po kontakcie?
  • Ospa rozwija się 2 tyg po zarażeniu. Tyle wiem.
  • Tzn ile po kontakcie można się dowiedzieć czy się rozwinie choroba?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.