Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1112113115117118370

Komentarz

  • W środek kilka warstw pieluchy tetrowej, na wierzch ładny trykot ze starych koszulek? Ładnie wyciąć w anatomiczny kształt i obrzucić gęstym zygzakiem.
  • Mnie też kubeczek kusi bo na początku tak jak @mysikrolica musze wstawać w nocy, a i tak jest problem. Tylko czy on da radę przy bardzo obfitych miesiaczkach?
  • @Megan, w dzien maxipodpaska starcza na godzine, max poltora w najgorszym dniu, czasem dwoch. W nocy wiadomo na lezaco leci nieco mniej, ale i tak po 3 godzinach przemakalam i trzeba bylo wstawac. A teraz 6h mozna spac bez obaw
  • i wygodne to jest?
    a higieniczne?
  • @Aneczka08, net twierdzi, ze bezpieczniejsze niz tampon. Po kazdej przerwie w stosowaniu wygotowuje przez 5 minut + higiena przy stosowaniu.
    Niewygodne przy slabych miesniach dna miednicy, ale na noc nawet wtedy ok.
  • @mysikrolica to jest dla mnie nadzieja :) choć aktualnie jestem jeszcze szczęśliwą posiadaczką ssaka, który skutecznie mnie leczy z tego problemu;)
  • Jak sobie kupiłam ten kubeczek, to mąż się śmiał dwa tygodnie. Bo wcześniej dowiedział się o istnieniu tego sprzętu na stronie ekofeministek.
  • To niech mi ktos lopatologicznie napisze jak sie w ciagu tych 3-5 dni dba o czystosc tego kubeczka?
  • @mamuma - no, regularnie się go wyjmuje, opróżnia i myje pod bieżącą wodą. Przecież nie nosi się go cięgiem przez całą miesiączkę!
  • Był wątek o tych kubelkach.
  • Eee tam. Ja mam slabe miesnie a kubeczek sobie chwale. Skonczyl sie problem ze świądem okolic intymnych.
  • Czyli wystarcza przemyc, myslalam, ze trzeba go jakos specjalnie dezynfekowac.
    Ja tez z tych, co ciagle jakies uczulenie lapie. Musze temat przetrawic ;)
  • Jakos nie widze tego wyjmowania i mycia w pracy...
  • Bo umywalka jest jedna po za toaleta ;) swoja droga powinno byc to jakos regulowane przepisami bo to w koncu sklep ;) nie bede pisala szczegolow bo to przerażające ;)
  • )u mnie na uplawy pomogła rezygnacja z wkładek i bawełniana bielizna (rezygnacja ze stringów przy okazji). Parę dni niekomfortowych nieco, a potem coraz bardziej sucho. Zeszłam do akceptowalnej wilgotności, że się tak wyrażę;) a, no i brak płynów do higieny intymnej! Woda, czasem mydło.
  • Plyn do higieny intymnej miala jeden ktory mi pasowal. Ziaji bodajze z kwasem mlekowym.
  • Dr Woźna mówi by myć tylko wodą i faktycznie różnica jest b duża
  • Ale to takie nienowoczesne... ;-)
  • Z kosmetyków na półce zostało mi szare mydło i krem nivea.
    Woda w kranie.
  • Zamówiona bieliznę z bambusa w osiedlowym sklepie,biala.Tanio nie jest ale przeżyje.Uruchomilam znajomości i szukam bawełnianych wkładek dla alergików,z podpaskami jest trudniej ale znajdę.Teraz się już nie poddam! Oprócz tego muszę cała garderobę wymienić na jasne kolory więc przewrót totalny ;)

    Lodzka woda zawiera całkiem sporo niklu a alergia kontaktowa wyszła mi na ppd i nikiel właśnie.Wiec sama woda też nie jest dla mnie najzdrowsza więc moja akcja mycie wygląda tak: wchodzę pod prysznic ,oblewam sie woda ,zakrecaja,namydlam,splukuje .Czynność ta zajmuje mi nie więcej niż trzy minuty.Ale za to rachunki za tą złą i paskudna wodę mniejsze
  • Moja Mala raz na jakiś czas skarży się na bol plucek. Lokalizacyjnie wnioskuje ze to żołądek. Zdarz się to mniej więcej raz w miesiącu. Trwa chwile- 2,3 minuty i przechodzi. Boli ja ale mysle ze znośnie. Matwic się czy tak może być u 4 latki. Jak mów ze ja bolo to tez tak jakby ja zatyka yroche , jak przed odbiciem.
  • Czy kobieta w ciazy moze towarzyszyc przy rtg (w fartuchu ochronnym)?
  • Nie. W każdym razie, ja bym się nie zdecydowała i technik nie powinien na to pozwolić. Nawet gdy sama miałam w ciąży (20 tc) robione rtg złamanego palca, to musiałam technikowi napisać, że mimo przeciwwskazań żądam o badania na moją odpowiedzialność. Inna rzecz, że sytuacja była dość głupia, bo chirurg powiedział, że nie złoży bez rtg, a technik powiedział, że nie zrobi mi zdjęcia, bo jestem w ciąży.
  • Czyli trzeba kogos wziac. Raz juz bylam, ale nie wiedzialam jeszcze o ciazy, mam nadzieje ze nie stanie sie nic, mialam fartuch.
  • Czym wyleczyć zapalenie krtani i tchawicy? Raczej wirusowe lub alergiczne, bo oprócz paskudnego, szczekającego kaszlu nic mi nie jest...
  • Ale się nie dusi osoba chora?
    Jak nie, to dużo pić, dużo się inhalować i tak da capo al fine.
    U nas pije się "emskie", i inhaluje solą fizj, albo sodą (sposób z czajnikiem).
    Jak kaszel bb. przeszkadza na noc, to coś odczulającego czasem dajemy.
  • [u nas była wersja z duszeniem, 3 z 5 miało takie skłonności.Na duszenie mamy lekarstwo, żeby po nocy do szpitali nie jeździć]
  • Mam dylemat. Wszystkie moje dzieci maja jakas wirusowke z temperatura wieczorem i czasem rano. Z okropnym kaszlem i gilami po pas. Ale poza tym apetyt maja, energię tez i tłuka sie gorliwie jak zwykle. Obecnie żadne nie ma temperatury. Podejrzewam ze moje przyjść wieczorem. Ale dylemat mam bo ma podworku ciepło, ale wieje wiatr. Swieci słońce... Wyszłabym z nimi na podwórko (bedą bawić sie w piasku, biegać od piaskownicy po zjeżdżalnie, zjeżdżać ze zjeżdżalni, rysować kreda i jeździć na rowerach... (Robią te rzeczy codziennie na podworku). Ale... Boje sie ze powinnam ich przerrzymac w Domu. Czy ktoś mógłby mi pomoc rozwiązać ten dylemat? @Katarzyna ktokolwiek? Potrzebuje rozsądku. Bo emocjonalnie to bym poszła na te 2 godziny i miała względny spokój...
  • A jakie jest ryzyko ze beda tam inne dzieci? Bo jak by byly, to bym ze wzgledu na nie nie szla. Ale ja ostattnio.jestem wyczulona, bo zalatwilam niechcacy wirusem cala rodzine jednej forumki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.