Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1114115117119120370

Komentarz

  • Wyczytalam, ze to homeopatyk, polecono mi to, bo dobre podobno przy zlamaniach.
  • @Katarzyna czy biorąc vermox powinnam odstawić malucha 17 miesięcznego? I na ile? Maluch dostanie pyrantelum. Maź wziął urlop specjalnie żebyśmy mogli dom cały w poniedziałek wysprzątać a ja nie wiem jak tą kurację przeprowadzić :(
  • Spuchnieta szyja, buzia w srodku, zbiera sie ropa, zaniedbany zepsuty zab. Czy w takim przypadku samo otworzenie zeba pomoze? Nie powinien zostac podany antybiotyk? Nie to ze jestem zwolenniczka antybiotykow, ale chory mial juz problemy z mowieniem, pod jezykiem widac bylo rope pod skora. Boje sie, zeby w nocy gardlo nie spuchlo.
  • @Megan - producent pisze, że powinnaś. Ja napiszę Ci uczciwie, że w analogicznej sytuacji nie odstawiałam. Wychodziłam z założenia, że skoro dzieciak i tak dostaje to samo, to nie ma znaczenia ta minimalna dodatkowa ilość, którą może dostać z moim mlekiem.
  • Dziekuję @Katarzyna. może się komuś przyda bo dogrzebałam się do amarykańskich stron, gdzie nie polecają odstawiać dziecka w takiej kuracji

    http://www.cdc.gov/parasites/pinworm/health_professionals/

    Ja dziś walczyłam z pościelą, ręcznikami, kocami, narzutami i niestety nie wszystko udało mi się wyczyścić, wyprać itd. Trochę mnie to przerosło :(
  • Córka po kryjomu pożarła mambe z papierkiem.To było ok 11,teraz kupka wodnista.Cos z tym robić czy samo przejdzie / wyjdzie ? Jakiś czas po tym (15 min) zjadła cwierc suchej bułki i do tej pory tylko pije,nie je bo nie chce,nie zmuszam .Stan ogólny jak zwykle.
  • Córka po kryjomu pożarła mambe z papierkiem.To było ok 11,teraz kupka wodnista.Cos z tym robić czy samo przejdzie / wyjdzie ? Jakiś czas po tym (15 min) zjadła cwierc suchej bułki i do tej pory tylko pije,nie je bo nie chce,nie zmuszam .Stan ogólny jak zwykle.
  • Córka po kryjomu pożarła mambe z papierkiem.To było ok 11,teraz kupka wodnista.Cos z tym robić czy samo przejdzie / wyjdzie ? Jakiś czas po tym (15 min) zjadła cwierc suchej bułki i do tej pory tylko pije,nie je bo nie chce,nie zmuszam .Stan ogólny jak zwykle.
  • Córka po kryjomu pożarła mambe z papierkiem.To było ok 11,teraz kupka wodnista.Cos z tym robić czy samo przejdzie / wyjdzie ? Jakiś czas po tym (15 min) zjadła cwierc suchej bułki i do tej pory tylko pije,nie je bo nie chce,nie zmuszam .Stan ogólny jak zwykle.
  • Przejdzie jej.
  • Jak weszło to i wyjdzie. ;)
  • bardziej się martwisz o szkodliwość mamby, czy papierka?
  • Tak też myślałam :) dzięki!
    Przy polknietych pieniądzach ponoć należy odliczyć od kieszonkowego :D
  • @Skatarzyna za zjedzona mambe szła na 4 p bez wsparcia w formie mojej reki cco jest dla niej kara ,za papierek jeszcze kary nie obmyslilam. Tyle cukru w jednej gumie że do tej pory glupieje bez spania ;)
    Muszę zrobić porządki w wózku bo tam ja znalazła.Chlopcy jeśli ktoś ich czyms poczęstuje a nie chcą to wrzucają do wózka na tzw "zjem później" .Które nie następuje bo o tym zapominają,j a to wyrzucam bądź zjadam :p
  • Nie ale chlopcy nie mieli zapotrzebowania na celuloze ;) Artur jadl piasek, Adam wkladal kredki swiecowe do nosa ale sliskich papierkow nie jedli ;)


    Niestety kupki ida hurtem, jedna za druga ale rownie dobrze moze to byc cos innego.Ona tak reaguje na jajka a wczoraj zywila sie po za moja kontrola u dziadka i dal jej pasztet, kupny, bo "chciała"


  • Czy przy zakażeniu helicobacter pyroli i stanie zapalnym żołądka grzecznie brać antybiotyk czy są jakieś inne metody leczenia? I czy w czasie ewentualnej antybiotykoterapii można karmić piersią?
    I druga sprawa przy badania kolonoskopii wyszła - pokręcone dziwnie jelita po ciąży. @Katarzyna słyszałaś coś o tym - o zmianach ułożenia jelit po ciąży? Jak to się leczy? Lekarz coś wspominał o lekach na to, ale wizytę mam we wtorek dopiero, a nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam bo byłam po znieczuleniu.
  • Ja z antybiotykiem na hp poczekalam az przestane karmic, bo nauczylam sie zyc tak zeby nie bolalo i nie pieklo.Poczekalam rok, pozniej antyb + metronidazol i nolpaza, sam antybiotyk nie da rady stad taka decyzja
  • @Hanq - przy leczeniu helicobactera lepiej nie karmić. Względem tych jelit - za mało danych, jak dla mnie. Nie bardzo rozumiem, w czym jest problem.
  • A jaki schemat masz mieć? amoksycylina, metronidazol i prazol? ten zestaw sprawdziłam i jest bezpieczny wg laktacyjnego leksykonu leków
  • @tymka jeszcze nie wiem, dopiero we wtorek wizyta. @Katarzyna lekarz powiedział, że to po ciąży się zrobiło. Skutkuje to bolesnością, utrudnionym wypróżnianiem, wzdęciami.
  • @Katarzyna @ Agnicha ktokolwiek... jakies dwie godz temu zaczelo mnie bolec podbrzusze. Tak mocno klojaco. Nie wiem jakby szyjka? Macica... nie wiem... odchody pologowe teraz sa koloru zywej krwi... wzielam ibuprom na przeciwbolowo... co robic? Tak ma buc? Boli bardzo... mialam szyta szyjke po porodzie. Hilfe...
  • Jesli juz cos to synka... 15jg...
  • Ibuprom powoli zaczyna dzialac... chyba... boje sie tej IP... ze mi znowu grzebac beda... ze bedzie bolalo. Boże, jestem jak mala dziewczynka... ;( brac ze soba Lucje??
  • Boli okropnie... jednak ibuprom jeszcze nie dziala. Jak dlugo z takimnczyms mozna czekac?
  • Jechać na IP!
  • I wyladowalam na oddziale. Usg ok. Pobrali posiew. Ale jestem uziemiona ;( bez sensu to hospitalizowanie i sterta papierow z tym zwiazana... inaczej nie mozna grrr.
  • w piątek dostałam kataru, wczoraj chrypiałam, dziś nie mówię
    nie mam gorączki, jestem trochę osłabiona, ciężej mi się oddycha, nie kaszlę

    powinnam iść do lekarza czy mogę sobie zaaplikować coś z apteczki domowej dzieci?
  • @Marsjanka, jak masz ochotę, to pulmicort. Ja bym sobie nic nie dała, ino czekała. I staraj się mało mówić i mało kaszleć.
  • Czy szkarlatyna moze byc grozna na poczatku ciazy? Szaleje w szkole u corki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.