Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1116117119121122370

Komentarz

  • Melduje ze jesteśmy po drugim rtg, tym razem było z kontrastem. Srubka juz w jelitach, wiec czekamy w szpitalu na wyjście. Jak do pon. nie wylezie będą wyciągać. Lekarz zachodził w głowę jak on to dał rade połknąć.
  • @beatasb za Was +++

    @Pietruszka za wyjscie dolem +++
  • Pietruszka i beatasb dobrze,że jechalyscie.Czasem warto chuchac na zimne.
  • Śruba wyszła!!! Gwint długi na dwa centymetry, gruba!!!! Wszyscy się dziwią jak on to połknął...Jeszcze raz dzieki za modlitwę i za dobrą radę żeby jechać.
  • Dobre wiadomości z rana. Nad tym, jak to zrobil, nie ma sensu się zastanawiać. Dzieci potrafią;-)
  • Nie zapomnę jak czekałam 4 dni aż półtoraroczniak "odda" 20gr ;)
  • a ja oddalam w raczkujacym wieku rozprostowany spinacz... babcia co znalazla i cala reszta malo zawalu nie dostali.. na szczescie nie widzieli jak polykam..
  • No ja wiem jak to zrobił, krztusił się tak, że mąż po kursie pierwszej pomocy na szczęście go wyratował. Gdybym to ja była przy tym, nie wiem czy sobie bym tak poradziła. Duże to było jak na taki mały przełyk i podobno miał szczęście że wyszło dołem, bo zanosiło się raczej na wyciąganie górą .
  • powiem wam co to u mnie bylo: zapalenie otrzewnej spowodowane paciorkowcem z szyjki macicy. Wycieli wyrostek bo byl juz zaatakowany. Moze wiecie jak dlugo potem trzeba stosowacc diete i jaka?
  • Narazie to leze sobie na oddziale. Dzisiaj bede powoli wstawac. Daja mi antybiotyk- rozpisany na 5 dni- czyli do poniedzialku chyba. Czyli mowisz @Agnicha ze mam za co dziekowac? Bo dla mnoe to zwykle medyczne terminy niewiele znaczace...
    Jakis antybol po porodzie chyba dostawalam... chociaz nie jestem pewna. Czegos mi nie dali na porodowce bp za szybko urodzilam...
  • @beatasb dopiero przeczytałam więc + za szybki powrot do zdrowia! Ale szczęście, że się udało. Jak przeczytalam to aż śmiać mi się chce z moich problemów, no ale spytam:
    1. Internista powiedział, że mam przepukline najprawdopodobniej nieco poniżej mostka (taki rowek się robi przy napięciu mięśni) powiedzial, ze musialby ocenic chirurg. Moje pytanie: czy ma sens chodzenie do chirurga? Da się coś z tym zrobić? Czy on tylko stwierdzi i vsio.
    2. Córka drapie sie w główkę, oglądałam ją i nic tam nie widziałam ( żadnych szkodnikow) niedawno zauważyłam wysypkę, czy to może mieć zwiazek z ugryzieniem kleszcza (3,5 tygodnia temu jej wyciagali). A jak nie to co to może być? :(
  • 1. Fizjo dobry! Taki co wie co zrobić z rozstępem mm prostych. Chirurdzy lubią operować ;)
  • O! Dzieki tymka, to będę fizjo szukać!
  • @Hope, po kleszczu nie ma wysypki. Jak wszystko jest ok, to wysypka może być od mnóstwa rzeczy:alergiczna, z gorąca, od jakiegoś wirusa. Jak mała czuje się dobrze, to sprawdzalabym tylko, czy się nie powiększa i nie zmienia i przynajmniej te 5dni w ogóle nie zaprzatalabym sobie głowy.
    A poza tym taja ma rację.
    Chirurg stwierdzi operować /nie operować, a jak się domyślam, snu ci ona z powiek nie spędza?
  • Wujek. Otyly starszy pan po 60. Dużo pali i lubi wypić. Ostatnio coraz gorzej sie czuje. Po jedzeniu jak balon wzdety. Więc je tylko dwa razy dziennie. Pić wody nie chce bo mówi ze zatrzymuje wodę w sobie. Nogi napuchniete. Zadyszka przy byle wysilku.
    Pytanie do drogiej rredakcji: od czego zacząć pielgrzymkę po naszej ukochanej służbie zdrowia?
    Czy zrobić morfologie i badanie moczu i iść z tym do internisty? Znam dobrego interniste gastrologa. Czy jeszcze jakieś badanie zrobić na wstępie żeby był punkt wyjścia?
    Wujek nawet skłonny byłby do jakiegoś sanatorium z dietą pojechać nawet prywatnie. Sam je bardzo tlusto. Jak sie załatwia takie coś? Panstwowo to kto skierowuje do sanatorium? Jakiej specjalności lekarz? A prywatnie jak?
  • Pierwsze co, to internista. Badania jak najbardziej zrobić. Wszystko, co piszesz, łącznie z problemami brzusznymi, może być efektem miażdżycy i jej dalszego powikłania -niewydolności serca. Jak postawią diagnozę, sugerowalabym dietetyka. Wczasy wczasami, ale najważniejsza jest zmiana nawyków żywieniowych. Może też mieć POCHP. Generalnie mocz, morfo, cukier, kreatynina, usg. Następnie spirometria i próba wysilkowa. Mam kolegę, który by to wszystko zrobił z poziomu zwykłej przychodni, także trzeba się dowiedzieć, kto jest dobry w okolicy
  • Ok dzięki.
    Pochp wygooglalam. Też pasuje bo prócz palenia wwujek mieszka w gliwicach a tam chyba nie za czyste powietrze. I pracowal przy remontach, docieranie gipsu i inne pyły.
    Spirometrie gdzie można zrobić? W przychodni?
  • @MartynaN dziękuję! Yo poczekamy i zobaczymy czy wysypka sama niw przejdzie. Snu mi z powiek ta przepuklina nie spędza, ale pobolewa (może?), no i nie chciałabym tego zaniedbać, operacji wolałabym uniknąć:(
  • Jeszcze jedno pytanie czy po porodzie naturlnym są jakieś ograniczenia co do noszenia, np. dziecka 9,5 kg?
  • @Hope - w połogu (6 tygodni) nie należy dźwigać.
  • Dzięki! Postaram się:)
  • Mamy na stanie chorego ze źle wyglądającym gardłem (czerwone, przekrwione i z ropą). Temperaturę kilka dni miał ok. 37,5 (raz 38). Lekarz zobaczył ostatnio i nie chciał dawać antybola od razu powiedział, że jak się nie poprawi to żeby brać. No i gorączki od dziś rana nie ma, ale gardło równie paskudnie wygląda i boli (ponoć ciut mniej).
    Myślicie, że przejdzie samo czy lepiej łykać ten antybiotyk?
  • A próbowaliście na tym gardle Octeniseptu? Albo chociaż wody utlenionej? Czy czekacie, że samo przejdzie? Oczywiście, może przejść samo, ale jak trochę wspomóc działaniem miejscowym, to ma szanse przejść szybciej.
  • albo propolis :-)
  • Hmm... chory jest skłonny brać tylko tantum verde i wyraża chęć stosowania tylko, jak to powiedział "konwencjonalnych sposobów leczenie" :-j
    Więc chyba mu jednak powiem, żeby spróbował antybola :P

    ... propolis go zainteresowało ;)
  • Octenisept jest całkiem konwencjonalny.
    Oczywiście, jeśli chory lubi się traktować antybolem i nie straszne mu skutki uboczne, to niech sobie nie żałuje.
  • @Katarzyna dzięki! Chyba go przekonałaś :D
  • Zobaczymy co powie, jak sobie tym Octeniseptem psiknie do gardła ;-) Smakowite to to nie jest... ;-) Ale @Anawim odtrąbił już tu onegdaj na forum, że bardzo skuteczne.
  • powiedział "paaaali!" :D

    ja już psikałam i jestem zadowolona, z efektu oczywiście, bo smak ohydny :D
    A jak często tym można psikać?
  • propolis to w butelecxce sie kupuje roztwor spirytusowy 7% w aptece a pewniej w zielarskim.. mozna pomieszac z miodem i po lyzecxce 3 razy.. dobra tez plukanka na szalwi zaparzonej w to 5 kropli propolisu,soli lyzeczka i mozna ocet jablkowy.. ale kluczowy propolis bo to antybiotyk
    ja ostatnio robilam sama sola z propplisem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.