Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1118119121123124370

Komentarz

  • Czyli same plusy. Ma jakiś minus? Też używam codziennie, póki co nie zauważyłam.
  • Nie. Wyniki przygodne mogą takie być. No chyba ze to na czczo bylo.
  • A jeszcze jedno. U mnie stres tez podnosil poziom cukru.
  • Jak przypadkowe nie na czczo to musi być 200 by stwierdzić cukrzycę.
  • A glukomerr jej dali? O jakiejś diecie mówili?
  • Kurcze, ja w silnym stresie miewam 170. Na czczo ok 100. Po posiłkach ok 140-150.
    Czy powinnam się tym przejąć?
  • Mi rodzinny kiedyś po jednorazowym zmierzeniu ciśnienia przepisał leki na nadciśnienie. Dobrze, że wzięłam tylko dwie tabletki i zainwestowałam w ciśnieniomierz.
  • Niekoniecznie od razu przejąć ale slodkie buleczki bym odstawila. Wyniki pokazują za twoja trzustka jest slabsza.
  • Zdiagnozował u mnie wielotorbielowatość nerek i zakazał mieć więcej dzieci. Wszystko to w wieku 28 lat kiedy moja najstarsza córka miała roczek.

    Torbielowatość nerek to ciężka choroba genetyczna która kończy się niewydolnością. Warunkowana jest allelelm dominującym czyli przeniesienie na dzieci jest pewne.

    Jeszcze znalazł guzy w tarczycy które mnie tak przeraziły, że pobiegłam na biopsję do Centrum Onkologii. Biopsja skończyła się powikłaniem w postaci bardzo złego samopoczucia wywołanego nagłym wyrzutem hormonów do krwi.
  • Dobrze, że się stamtąd wyprowadziłam bo wtedy nie znałam lekarzy i byłam bardzo podatna na zrobienie ze mnie ciężko i przewlekle chorej młodej osoby.

    Jeszcze sobie przypomniałam, że "dzięki" temu lekarzowi wycięłam sobie niepotrzebnie migdałki podniebienne. Miałam i mam nadal powikłania. Migdałki miały zrosty po wielu zakażeniach w dzieciństwie i wyglądały brzydko. Na tej podstawie mi je wycięto. Laryngolog w czasie zabiegu który był traumatyczny zostawił wiszący kawałek migdała. Na drugi dzień musiałam rozdziawić poranioną paszczę w celu poprawienia błędu. Kaszlnęłam i obryzgałam lekarza areozolem z krwi a ten zaciął mnie i wywołał krwotok. Musiał zakładać szwy. Tydzień leżałam w męczarniach podłączona do kroplówki z ketonalem i kroplówki z płynami (których dostawałam za mało bo był upał 34 st). Potem 2 tygodnie ładowałam Diclofenac w czopkach by móc coś zjeść. Szpikowałam się lekami przeciwbólowymi strasznie bojąc się o moje nieuleczalnie chore nerki.

    Mieszkałam tam tylko rok i przez rok jeden lekarz rodzinny dokonał spustoszenia w głowie i ciele naiwnej pacjentki.

    Z migdałkami sprawa dalej się ciągnęła. Po kilku latach zauważyłam u podstawy języka kalafiorowatą narośl. Wyguglałam, że migdałek językowy na wielkość max 4mm kuleczek i pobiegłam wystraszona do rodzinnego, że mam raka. Rodzinna najpierw opowiedziała mi straszna historię jak kilka dni wcześniej wykryto u jej pacjentki raka gardła, a później wysłała mnie na cito do laryngologa. Nie spałam całą noc, ściągnęłam z 150 km starych teściów do pomocy przy dzieciach, bo mąż był na konferencji aż w Australi!
    Laryngolog wysłuchała mojej relacji, zajrzała w gardło, popatrzyła na spuchnięte oczy i wybuchnęła gromkim śmiechem. Powiedziała, że mam przerośnięty migdałek językowy. Organizm po wycięciu migdałków podniebiennych skompensował brak.
    Potem jeszcze spytała który lekarz mi zafundował stres. Jak powiedziałam skwitowała: "a, to ta..."
  • Na czczo, godzinę po posiłku i 2 godziny po posiłku.
  • @AB - przygodna glikemia o takiej wartości, jak u Twojej teściowej to nie jest wskazanie do metformaxu! Lekarz powinien dać glukometr, zlecić pomiary w domu, ewentualnie wysłać na test obciążenia 75 g glukozy.
  • @AleksandraB w jaki sposób przeniesienie choroby warunkowanej allelem dominującym jest pewne? Zawsze bylam przekonana, ze wówczas zalezy to od genotypu (chyba ze miałaś badania genetyczne?), jak jest mieszany, to szanse wynoszą chyba 50%?

    A tak w ogóle wspolczuje przejść
  • @magalala
    Masz rację, jednak nefrolog mi tak powiedziała. Nie robiłam badań genetycznych. Faktem jest, że mam kilka - kilkanaście torbieli w nerkach największa ma 13 mm. Całkowita objętość nerek jest w górnej normie. Objawów niewydolności nerek nie mam.
    Nie ma czego współczuć. Zmieniłam stosunek do lekarzy i czuję się dobrze. Zdanie jednego nie jest dla mnie wyrocznią. Za to zaczęłam zdobywać wiedzę. Ostatnio jestem w szoku jak suplementacja wit D3 (od jesieni biorę 4000j) zmieniła moje samopoczucie na lepsze! Taka prosta rzecz, a żaden lekarz nawet nie wpadł na pomysł żeby to zbadać, tylko wyrokowali reumatyzm a badania nie potwierdzały.
  • edytowano czerwca 2016
    @AleksandraB - co więcej, przypuszczam, że gdybyś się pochwaliła lekarzom, że suplementujesz samowolnie wit. D w takich w sporych dawkach, to byś usłyszała, że doprowadzisz swój organizm do ruiny.
    ;-)
  • edytowano czerwca 2016
    @Katarzyna
    Żaden nie usłyszał i nie usłyszy. Co więcej rujnuję organizm swoich dzieci podając im 2000j przez całą zimę (3, 9 11 lat). Z tym, że trzylatkowi badałam i pod koniec lata miał zaledwie 30.
    Teraz sama biorę D3 włącznie z K2MK7. Plus jod w preparacie Kelp. Przeciwciała przeciwtarczycowe są ok więc co sobie będę żałować jodu.

    No9 dr Ozimek usłyszał i pochwalił ;)
  • Ozimek to oszołom! W dodatku naciągacz! A jak dalej będzie się wypowiadał sceptycznie o szczepieniach, to mu grozi pozbawienie prawa wykonywania zawodu.
    Niestety, w takiej rzeczywistości medycznej żyjemy :-(
  • Wiem :( .
    Dlatego cieszę, że ta biologia którą studiowałam daje mi minimalne podstawy do samokształcenia. Męża też namawiam, żeby douczał się nadal z fitoterapii której uczył się od kolegi z roku H. Różańskiego.
  • To ten Różański? To fajne znajomości macie :-)
  • Tak, ten! Mąż dwa lata dzielił z nim pokój w akademiku. A potem przez półtora roku pracowali w tej samej firmie przy "ziołach"
  • Oj, to aż ża nie eksploatować tematu!
  • Mąż już stracił kontakt ale zostało mu parę wartościowych książek.
  • @Katarzyna
    A wypowiedzi Ozimka oficjalne ? Czy takie wygłaszane przy okazji wizyty?
  • W sumie bez różnicy. Ostatnio lekarze, którzy ośmielają się mówić o szczepieniach inaczej niż tylko w samych superlatywach (nie ważne, czy publicznie, czy tylko do swoich pacjentów w zaciszu gabinetu), coraz częściej mają problemy.
  • Czym można wyleczyć kurzajke na stopie w ciąży?
    I dziecku przy okazji tez?
  • Moczem własnym. Na pewno nie zaszkodzi, a jest szansa, że od tego zejdzie. Kilka przypadków skutecznych wyleczeń znam i to w sytuacjach, gdy inne środki (jaskółcze ziele, lapis, brodacid, zamrażanie ciekłym azotem) nie pomagały. Okłady trzeba robić na długo, a nie przemywać.
    Oczywiście to nie jest porada, którą mogłabyś uzyskać od lekarza ;-)
  • Z tą wielotorbielowatoscia bywa różnie. Jest tego ileś typów, nie pamiętam, bo nie używam. Zdarza mi się badać starych ludzi z narkami jak piana, tyle torbieli, ale wykladnikow niewydolności nie mają. Chyba też nie wszystkie są dominujące.
  • To chyba tutaj była mowa o wkładkach czy podpaskach wielorazowego użytku i HOME MADE, więc wrzucę ;)
  • Dieta po wycieciu wyrostka... wujek google mowi pszenna bula i gotowane mięcho... a jaka jest prawda?? I jeszcze jedno: czy w najblozszym czasie mam na siebie bardzo uwazac czy sobie normalnie zyc?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.