Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1120121123125126370

Komentarz

  • Heviran noe powoduje ze dziecko noe zachoruje tylko ma za zadanie zniwelowac namnazanie sie wirusa co w efekcie spowoduje lzejsze przejscie. Ja bym podala teraz a jak zachoruje drugie dziecko to bym sie konsultowala ponownie.
  • Jest jeszcze mozliwosc szczepoenia pokontaktowego do 72h.
  • No właśnie jutro ją szczepimy dodzwoniłam się do lekarki pediatry od chorób zakaźnych.
  • My szczepilismy pokontaktowo i mala nie zachorowała.
  • Moj 7latke zlamal 3 kosc srodrecza bez przemieszczenia. Ma zalozony gips od wczoraj, chirurg kazal zglosic aie do ortopedy za 10 dni.Zastanawiam sie tylko jak dlugo trzeba bedzie nosic ten gips i czy rehabilitacja bedzie potrzebna bo mamy zaplanowany urop na d morzem w drugiej polowie lipca. Ktos moze mial do czynienia z takim zlamaniem?
  • Przepraszam za literowki, pisze z telefonu.
  • Ok, czyli chyba nikt nie mial do czynienia z takim zlamaniem :(. Mam w takim razie pytanie, czy mozemy pojechac na to morze z mlodym w gipsie? On nie lubi wchodzic do wody, a na gips mozemy kupic specjalna oslonke, zeby spokojnie na plazy posiedziec. Zal mi tego morza, a ta reka to chyba nie jest az tak straszne zeby rezygnowac z wyjazdu? Lekarza spytam tak czy siak, ale moze Wy mi tez doradzicie?
  • Ja bym jechała. W ubiegłym roku wyjeżdżaliśmy świeżo po zdjęciu gipsu, z nogi. Z gipsem nie mogliśmy się ruszyć, bo młody miał "spodnie" od pasa po kostkę i nie byłoby jak w foteliku przypiąć.
  • Dzieki:), tez wlasnie mysle zeby jechac. Przewrazliwiona i niedoswiadczona w tym temacie jestem bo pierwszy raz mamy doczynienia ze zlamaniem.
  • Ja bym jechała. Rehabilitacja moim zdaniem do ogarnięcia w domu, jak wam pokażą, jak ćwiczyć
  • Ale to zlog cały czas w pexherzyku w obu badaniach?
  • A on był po jakimś dłuższym glodzwniu? Co było w poprzednim dokładnie napisane?
  • rzmi jak zageszczona zółć. Kluczowe jest pytanie, czy to pogrubienie ściany czy złóg przyścienny. Pogrubienie - martwimy się, zagęszczona żółć - nie.
    W Poznaniu guru od dziecięcego usg jest dr Warzywoda.
  • Acha, ona.
  • Stan zapalny. U dorosłego nawet gorzej, ale u dziecka ze spokojem. Kamica u dzieci może towarzyszyć np. chorobom aytoimmunologicznym. Ale nie ma co gdybyac na zapas.
  • Pewnie ze względu na powiększenie wątroby i śledziony, bo jeśli śledziona nadal duże, to trzeba uważać na ewentualny uraz.
    Przegroda w pęcherzyku jako taka może powodować powstawanie kamienia, bo pęcherzyk się prawidłowo nie opróżnia.
    Częstsza jest w Leśniowski -Crohnie, i colitisie, mukowiscydozie, chorobach hematologicznych związanych ze zbyt intensywnym niszczeniem krwinek, głodzeniu i żywieniu pozajelitowym.
  • tosia spadla ze swojego konia-faustynki. palec bolal tak ze plakala ale uspokoila sie w miare szybko... teraz palec zsinial i lekko spuchl na zlaczeniu dwoch paliczkow.. taki zsuniety pierscionek.. trzeba jechac do dzieciecego? ostatnie.na co mamy dzis ochote ale jak trzeba nawet sama pojade.
  • cisza. na razie altacet dostala i w plastrze spi..
  • @MAFJa u nas jak mlody zlamal sobie ta kosc srodrecza to nawet dlon spuchnieta nie byla.Bylam przekonana, ze nie zlamal ale pojechalam na rtg dla swietego spokoju i okazalo sie, ze to spiralne zlamanie trzonu :(, czasem moze warto sprawdzic.
  • znajomy wuefista posprawdzal w dzien wypadku i poiedzial ze luzik.. teraz to ja sama jestem w szpitalu.. wiec nawet jakbym chciala to nie bardzo..
  • @AB - wymienniki są istotne dla ludzi, co sobie insulinę podają - przelicza się według nich dawki insuliny do posiłku. Polecam dietę opartą o produkty o niskim indeksie glikemicznym.
  • Tu masz przykładowe ilości WW na poszczególne posiłki, jeśli bardzo Ci to potrzebne:
    image
    To jest przy założeniu, że człowiek potrzebuje ok. 2000 kCal dziennie. Moim zdaniem, to za dużo dla starszej osoby z nadwagą, która prowadzi osiadły tryb życia.
  • Corka miala jeden dzien temp prawie 39 stopni. Dostala Nurofen, bo ledwo zywa byla. Jak temp spadla, to juz nie rosla. Czy taka wysoka temp moze byc powiazana ze zrastaniem sie obojczyka? Ma zdjeta orteze od kilku dni, ale nie jest jeszcze zrosniete.
    Ok tydzien wczesniej miewala jakies stany podgoraczkowe do 38, ale nie dostawala nic.
    Zawsze mnie martwi taka jednorazowa wysoka temp.
  • Potrzebuje kontakt do dobrego Onkologa. Nfz prywatnie wszystko jedno
  • @Asiao dla dorosłych czy dzieci ? Mam tylko z dziecięcymi kontakt.
  • Dla osoby dorosłej. Ona co prawda nie chce iść do Onkologa ale bedzie u nas 3 tyg to moze uda sie ja namówić. .
  • Czy niepkoić się krwawieniami z nosa pojawiającymi się raz na jakiś czas (raz na m-c, ale też czasem np w nocy i na drugi dzień), bez żadnej uchwytnej przyczyny u 2,5-latki? Charakterystyczne sa te nocne krwawienia (wczesniej się z tym nie spotkałam).
  • No to niestety nie pomoge,bo znam tylko dzieciecych.Do onkologa nie trzeba miec skierowania ,to na pewno.Informacje taka udziela nfz na infolinii kolejkowej.


    Pytanko:
    Czy przed RM głowy u dziecka w narkozie musimy miec zgode swojego kardiologa na podanie narkozy?terminy sa straszne i nie wiem czy sie wyrobimy przed rezonansem.Syn ma niemiarowosc zatokowa.
  • Zbadaj tarczyce.

    ( pierwsza ;))
  • Zbadać się. I to nie tylko tarczycę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.