Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1121122124126127370

Komentarz

  • Przy krwawieniach z nosa bez przyczyny, warto dac rutinecea, uszczelnia naczynka, bo moze slabe i stad klopot
    przy bardzo czestych (np. codziennych) bez powodu, do laryngologa - czasem wystepuje ubytek bodajze sluzowki i laryngolog na jednej wizycie pomoze.. Ale to przy naprawde czestych krwotokach
  • To do @Kerima
    u nas na te nocne to czesto wlasnie rutinacea wystarczy
  • coś musisz mieć :bz
  • @jukaa - rozumiem, że morfologia u Ciebie w normie. A inne jakieś badania robiłaś? Należałoby wykluczyć nadczynność tarczycy (badanie TSH, ft3 i ft4), parazyty (kał na pasożyty), stany zapalne (OB, CRP), poważne choroby jelit (kał na krew utajoną, posiew kału). W zależności od wyników tych badań zastanowić się, co robić dalej.
    A co w kwestii stresu? Czy jakieś zmiany w Twoim życiu nie nastąpiły, które mogły sprawić, że jest ono bardziej stresujące?
    Najlepiej by było się diagnozować pod kierunkiem jakiegoś mądrego lekarza, który umiałby spojrzeć na Ciebie całościowo.
  • Ja bym zrobiła kolonoskopie, prócz tego co pisała Katarzyna. Tylko 11% guzów jelit daje pozytywny wynik krwi utajonej, a po czterdziestce to w sumie wypadałoby.
    Usg brzucha, a na początek porządne badanie przedmiotowe.
  • Cukier jeszcze. Utrata masy to może być obiaw cukrzycy.
  • @stasia, to najczęściej z niewydolności serca.
  • Po co ja tu weszłam. Wszystko co piszecie sobie zdiagnozowalam :-S
  • nie zawsze boli
    syn miał tylko wysypkę zdiagnozowaną jako półpasiec (charakterystyczny wygląd i umiejscowienie, diagnoza tym bardziej potwierdzona, że od niego zaraziło się po 2 tygodniach rodzeństwo ospą) i nie bolało nic a nic. Tylko swędziało mocno
  • Wczoraj upał, dziś od 14 tez skwar.
    Maz był na spacerze z dziećmi dziś od 16. Wrócili po 19. Mój 3latek nie chciał nic zjeść. Mówi ze boli go brzuszek. Potem ze głowa. Dostał gorączki 39.
    Teraz zasnął. Zastanawiam sie czy mam to potraktować jak infekcje ( tylko skąd?) czy moze brać pod uwagę udar słoneczny? Czy moge pozwolić mu spać i co obserwować i co robić jesli to rzeczywiście udar?
  • uJauJa
    edytowano lipca 2016
    ;)
  • edytowano lipca 2016
    Tętno mu zmierzyłam i wyszło coś miedzy 130/135 .

    @uJa normalnie wzięłabym to za infekcje i zostawiła go śpiącego. Ale wiem ze wczoraj byliśmy na dworze 14-17 . Cały czas piekielny gorąc.
  • To pewnie zależy od dziecka, moim po tygodniu na słońcu nic nie jest a czasem komuś godzina zaszkodzi.
    Napisalan bo może w Wawie krazy jakas infekcja która i was dopadla. Przeczytalas to skasuje poprzedni :)
  • Ja na Śląsku aktualnie wiec to byłby inny wirus ;-)
  • Daj duzo pić i niech odpoczywa. Mnie jeszcze bolała głowa jak ho,ho, więc coś p.bolowego lykalam. (nie wiem, czy to już udar był, ale gorączkę miałam od lazenia bez czapki po słońcu w dużym mieście, po dniu lezenia na plask w cieniu i ww.środkach przeszło))
  • wiol rozumiem ze pytanie do mnie..dwulatce to juz spokojnie dawac kobylak.. mam nadzieje ze na matejki ta zaraza nie zostala ;)
  • Czy zrobią mi badanie moczu z ilości ok 5ml? Więcej roczniak nie nasiusia. A ma wys gorączkę i chce mu zrobić bo i tak jadę ze starszym robić na cito bo ma najprawdopodobniej zum. 
  • Jaka może być przyczyna drżenia dłoni u siedemnastolatki? Jakie badania zrobić? 
  • @annabe - w laboratorium musisz zapytać. Powinni zrobić (technicznie się da), ale mogą nie chcieć.
    @Inka - z neurologiem trzeba skonsultować.
  • @Katarzyna - dzięki. To są delikatne drżenia i córka mówi, że ma je już od dłuższego czasu (ale nie non-stop) ... Takie, co utrudniają np. nawleczenie igły, ale są niezauważalne na pierwszy rzut oka dla osoby postronnej. Myślałam, żeby zrobić jej morfologię i może jakieś inne badania i dopiero potem ew. konsultować...
    Swego czasu miała silne skurcze łydek i magnez pomógł. Myślisz, że od razu do neurologa?
  • No, jak masz podejrzenie, że to mogą być niedobory magnezu, to możesz magnez zbadać - to niedrogie. Morfologię przy okazji też możesz zrobić kontrolnie.
    Gdyby jednak trzeba było szukać głębiej, to neurolog powinien być odpowiednim specjalistą.
  • Ok. Właśnie ne wiedziałam czy badać magnez, czy też coś innego. Rozumiem, że to dobry trop? Spróbuję. Dzięki @Katarzyna ;
  • Może być dobry trop, a może być całkiem chybiony. Niedobory magnezu powodują skurcze mięśni i drżenia. Ale przyczyna drżeń może być też całkiem inna. Przy okazji magnezu można zrobić komplet elektrolitów.
  • Czy ZUM jest niebezp dla dzieci małych?
    latalam pol dnia dziś po przychodniach medicover. Jedna dr zleciła badanie na cito i powiedziała ze od wyniku zależy podanie antybiotyku.
    zadzwonili do mnie po zrobieniu badania i druga pani dr mówi ze badania wyszły nienajlepiej ale czy psikalam octeniseptem prze zebraniem próbki ... Mowię ze myłam wodą, wg mnie dokładnie. 
    Kazala powtórzyć... 
  • Zerknęłam na te wyniki

    poza normą jest 

    lekko mętny
    leukocyty 100 
    erytrocyty 25 
  • A co w osadzie? Bakterie są?
  • Nabłonki płaskie pojedyncze 
    leukocyty 20-40
    erytrocyty 5- 10
    bakterie nieliczne
  • Nie wygląda tragicznie, ale idealnie też nie jest. Faktycznie, warto by było pobrać mocz sterylnie i powtórzyć badanie.
  • Dziekuje. Nieoceniona jesteś jak zawsze  <3

    umowilam sie rano na wizytę to wcześniej zaniosę próbkę. Moze poproszę o receptę na zaś jesli wyniki sie powtórzą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.