Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1127128130132133370

Komentarz

  • Przyootwieraniuppokrywy    sie  wyłącza. @Katarzyna ; inhaluje ja nad garnkiem i kaze spiewac piosenki
  • Ja się duszę po inhalacji z sodą.Lyzeczka na litr wody.Co robię nie tak?
  • Michas (prawie 6) zlamal w poprzedni wtorek reke. Bolala go tego dnia i nastepnego, potem byla poprawa i w piatek i sobote nie skarżył sie na bol wcale. Wczoraj wieczorem zaczal jeczec, ze go boli, bol budzil go kilka razy w nocy i dzis widac, że bardzo chroni tę rękę i systematycznie mowi, ze go boli. Czy to naturalne, czy leciec do lekarza? Nie man zupelnie doswiadczenia ze zlamaniami. Boje sie, ze cos jest nie tak :(
  • @edytam, czy złamaniem było z przemieszczenie? Myślę, że dobrze by było żeby ktoś to zobaczył
  • Bez przemieszczenia @aga85.
    No to klania nam sie Nieklanska :(
  • Wiesz do mnie zwykle trafiają dzieci po różnych powikłaniami złamania,  wiec mam pewne skrzywienie. Ale lepiej dmuchać na zimne
  • Na jakiej wysokości ma złamanie, jest gips czy ma desaulta? 
  • czy ktoś może polecić dobrego ortopedę dziecięcego we Wrocławiu?
  • W rozpoznaniu napisali, że ma złamanie nasady dalszej kości ramiennej.
    Nie wiem co to jest desaulta. Ma zalozone cos co nazwali longeta gipsowa. Podobno dlatego, ze bylo opuchnięte ta longeta a nie zwylky gips.
  • Złamanie w tej części to raczej gips. Jeśli drętwieją mu palce, ręką jest zsiniala, ma problemy  z czuciem to się nie zastanawiaj
  • Z silnym nieustającym bólem też bym jechala
  • Aga85 powiedział(a):
    Wiesz do mnie zwykle trafiają dzieci po różnych powikłaniami złamania,  wiec mam pewne skrzywienie. Ale lepiej dmuchać na zimne
    @Aga85 a mozesz cos wiecej o tych powikłaniach?
  • Powikłania zależą od miejsca i rodzaju złamania,  od tego czy złamanie zostanie prawidłowo zlozone, czy zastosowane będzie prawidłowe unieruchomienie. Najczęściej są nieprawidłowy,  opóźniony zarost,  ptzykurcze i niedowlady, może być zespół vollkmana (zdarza się u dzieci- martwić tkanek), zespół sudecka - raczej u starszych
  • Ty mnie nie strasz. Syn juz prawie miesiac po zlamaniu wciaz narzeka na bol ręki.
  • @Aga85 a czy od złamanego obojczyka i niekoniecznie dobrze zrosnietego może po kilku latach dolegac coś a la łokieć tenisisty? Czy tylko fantazja mnie poniosła  :)
  • Przy martwicy tkanek jest piekący, palący ból nie do zniesienia, trudno to przeoczyć.  Jak pisałam edytam, niedowlady, sinienie , silny ból,  to objawy, które powinny niepokoić. Jeśli było złamanie z pzremieszczeniem, dobrze zrobić po paru dniach kontrole, czy nic się nie przemieściło.
  • edytowano sierpnia 2016
    @Aga85 a to norma, ze u prawie 6 latki nie nastawiali obojczyka zlamanego? Ciagle mi to spokoju nie daje.

    Edit: zlamanie z przemieszczeniem, teraz nie pamietam jakie bylo skrocenie, a nie chce glupot pisac. Lekarz skomentowal na IP ze u doroslego by byla od razu operacja przy takim zlamaniu.
  • edytowano sierpnia 2016
    @bleakie łokieć tenisisty to zapalenie sciegien prostowników nadgarstaka, zwykle na skutek przeciążeń i sumujących się mikrourazów więc nie powinno, chociaż....  Scięgna, powięzie i więzadła tworzą sieć oplatającą całe ciało stąd dysfunkcja w jednej części może wpływać na części bardzo odległe od miejsca uszkodzenia
  • @mamuma jestem fizjoterapeutą i trudno mi powiedzieć, pewnie zależy od stopnia przemieszczenia (skrócenia obojczyka?), nastolatek, którego kiedyś rehabilitowałam mial operację, nastawianie i śruby
  • My zwykle robimy tak, że jeśli ktoś z rodziny trafi na ip po urazie, to nastepnego dnia idziemy na konsultacje do dobrego chirurga. 

  • Ja sie glownie martwie tym, ze lekarz mowil, ze do 2 lat to skrocenie kosci sie wyrowna w stosunku do drugiej strony, ale co przez te dwa lata z jej postawa, z kregoslupem? Juz ramiona do przodu bierze i jakby klatka jej sie zapadla. Nie chce zeby jakas pokrzywiona byla.
  • Mój wlasny dziadek, trafił do szpitala po zlamaniu reki. Byłam przekonana, że się nim dobrze zajmą- dali mu temblak z chusty :s , wtórnie doszło do przemieszczenia i utworzył się staw rzekomy:((
  • @mamuma, niech ją obejrzy dobry fizjoterapeuta. Naprawdę warto aby była pod kontrolą.
  • O matko!!!
    U mojej corki po 4 tyg gipsu na rtg nie bylo sladow poprawy, dostala zlecenie na dessaulta, nosila ponad 3 tyg i na kontroli nie bolalo, a po zdjeciu gipsu bolalo mocno. Teraz we wt mija 6 tyg od zdjecia dessaulta i maja zrobic rtg (poprzednio lekarz stwierdzil, ze za szybko i bez sensu naswietlac). Takze okaze sie jak to zrastanie. Ech, pierwsze zlamanie u moich dzieci, sama jeszcze nigdy nic nie mialam zlamanego, wiec moze panikuje, ale jednak sie martwie.
  • Zobacze teraz co powie lekarz na Nieklanskiej, najwyzej prywatnie gdzies uderze do fizjo jak w poradni nie beda chcieli zlecic.
  • @mamuma, ten przykład o moim dziadku dotyczył tego, że na ip nie zawsze są super znawcy. U twojej córki na pewno wszystko będzie ok. Obojczyk dobrze się zrasta, zwłaszcza u dzieci. Dziadek ma 90 lat i wcale mu nie unieruchomili złamanej ręki, dessaulta dostał, jak wyszedł już ze szpitala, na naszą prośbę!!
  • Wiem wiem, "o matko" napisalam, bo we lbie mi sie to nie miesci. Choc z drugiej strony to moja babcia od lekarza uslyszala, ze musi ja kregoslup bolec, bo za stara jest, zeby cos z tym robic (80lat miala) w koncu inny lekarz sie nia zajal i co moze to robi, zeby jej pomoc. 
  • Michas zostal przyjety na oddzial na Nieklanskiej. Okazało sie ze reka spuchnieta. Nowe przeswietlenie nie wykazalo przemieszczenia. Zdjeli mu longete i usztywnili reke deseczka. Czy tak powinno byc @aga85? Podejrzewaja zapalenie. Pobrali mu krew do badan i czekamy na obchod.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.