Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1134135137139140370

Komentarz

  • No wlasnie- skoro chodzi o tą cytrynę + sól to moze poślizg mozna zmienić na coś mocniejszego? I po migrence ;)
  • Maz popatrzyl na mnie z politowaniem po czym dodal "czy Ty myslisz ze ja sie przed ludzmi przyznam ze serwuje zonie z rana zamiast kawy do lozka to tequille ?" 

    "Ale Ty mi nawet kawy do lozka nie serwujesz"

    "No tak to zmienia pistac rzeczy.Pozostanmy przy 'nie serwuje'" 
  • @Dominikaa mi tą mieszankę poleciła koleżanka , dokładnie niewiem o co chodziło ,ale podobno atak migreny wywołuje wypłukanie z organizmu soli mineralnych i czegoś tam jeszcze ;)a ta mieszanina doskonale nawadnia i uzupełnia te braki.Też wolałabym tequille zamiast wody ale podejrzewam ,że moja migrena trwała by wtedy trzy dni :D 
  • A nie trwa? Moja się ostatnio przyciągnęła od czwartku do niedzieli 
  • @MonikaN ostatnio nawet nie, przed ciążą sześć lat temu miałam 2-3 dniowe Teraz max półtorej dnia.
  • MonikaN powiedział(a):
    A nie trwa? Moja się ostatnio przyciągnęła od czwartku do niedzieli 

    Współczuje bardzo,ja po dwoch dniach mam zwykle dzien przerwy wiez zdążę złapać oddech i znów .Czytałam jakies wypracowanie ostatnio nt migren i jest grupa ludzi ktorzy rzadko kiedy migreny nie mają.Ja nie wiem jak oni funkcjonuja ... to było jakies opracowanie z podpisem poradni leczenia bólu.

    @Katarzyna mam pytanie.Ten cykl zaczełam juz bez hormonów (endo wyciszano mi antykoncepcyjnymi) bo juz nie daje rady ze skutkami ubocznymi.W ciagu 1,5 roku 5 roznych ,bo kazde niby lepsze od poprzednich i "te na pewno nie wywołaja takich skutków ubocznych".No ale mniejsza z tym.Kiedy zrobic próby watrobowe ?bede wdzięczna za odpowiedz.
  • @Dominikaa, są jakieś prochy na migrene, tylko w ciazy i karmiąc nie mozna ;).

    Juz bylam w poradni leczenia migren, prochow nie dali, zlecenie na rezonans, na eeg. 
  • W ciąży nie jestem i nie karmie ,choć przyznam sie bez bicia ze wczoraj jak pisałam z koleżanka w 8 mc ciazy to jakoś tak mi dziwnie rozbłysnał instynkt macierzyński na nowo i zapachnialo tak noworodkiem...Wystarczy jeden normalny cykl i juz mi sie w głowie przestawia :smiley:
    A jak sobie teraz radzisz z migrenami?coś sie zmieniło pod Tym kątem w ciazy?
  • W ciąży mam gorzej niż bez, jeśli o migreny chodzi.
    Średnio sobie radzę, jak czuję, ze się zbliża, to staram się, przede wszystkim chłodzic głowę, to mi dużą ulgę przynosi. Leżeć jak się da. W ciszy, to jak mąż jest w domu.
    Coś tam zjeść, chociaż tu jest problem, pić, a tu jeszcze większy problem.
    A jak się nie da i migrena nie jest mega mega, to wyjść i usiąść gdzies w cieniu.

    Generalnie mi bardzo pomaga studzenie siebie.


  • @Dominikaa - nie bardzo wiem, w jakim celu te próby wątrobowe będziesz robić.
  • Dominikaa, a wiesz, że endo da się też wyciszyć dietą Dąbrowskiej?
    Osobiście polecam. Nie wiem czy bardziej uciążliwa niż prochy.
  • Moja dwulatka ma od kilku dni napady placzu/histerii, czasem w dzien czasem przed spaniem (juz gdzies pisalam, ze nie jest to po obudzeniu sie, tylko normalnie w pelnej swiadomosci). Nagle zaczyna plakac, drzec sie, gryzie siebie i to co ma blisko, dzis mnie ugryzla, nic na nia nie dziala i jakby nie byla soba, nie chce sie przutulac (normalnie na placz pomagal szybko kocyk), szczepiona nie byla na nic ponad rok. Starsze dzieci w dzien do szkoly ida i przedszkola, ona jest ze mna (moze to tak przezywac?), zdarza sie to 1-2 razy na dobe, rosna jej piatki (myslalam, ze od tego) i nie mam pojecia co z nia robic, jak reagowac. Poki co ja zostawiam, bo i tak nic nie dziala, ale przeraza mnie to jej zachowanie, nigdy nic takiego nie bylo.
  • edytowano września 2016
    Na myśl mi przyszło że to napady padaczkowe. 

    Dziecko bywa w takim amoku i robi rzeczy rozne. Śmieje się, dziwnie gada, skacze itp. Nie można z nim nawiązać kontaktu. Czas trwania od kilku sekund do .... nie wiem.
    Miałam syna chorego na to i dzięki temu że się uparłam by iść z nim do neurologa - dziś jest zdrowy.

    Mój syn tracił świadomość na sekundę lub dwie i się przewracal na twarz na prostej drodze.
    Twierdzili ze to z gapiostwa ale mnie to niepokoilo
    Podziękowali 1mamuma
  • @Katarzyna  zalecil alergolog przez leki na alergie ale kazal sie dogadac z ginem kiedy je zrobic bo mowilam mu ze chce zrezygnowac z anty.Gin sie wkurzyl ze nie chce sie zgidzic na zastrzyki i odmawiam hormonow bo "zrobi sobie pani krzywde i i tak pani wroci do mnie" i z tego wszystkiego,z tych emocji zapomnialam zapytac kiedy zrobic.Alergolog chce miec obraz odnosnie lekow ktore on przepisuje.
  • Rozumiem, że hormony już odstawione?
    Pewnie dla pewności poczekałabym jeden cykl przed badaniem tych prób wątrobowych.
  • Emilia_K powiedział(a):
    Dominikaa, a wiesz, że endo da się też wyciszyć dietą Dąbrowskiej?
    Osobiście polecam. Nie wiem czy bardziej uciążliwa niż prochy.
    Przez prochy psychicznie wysiadam ,a fizycznie upierdliwie (plamienia itp)
    @Katarzyna odstawione ,dziekuje !
  • Może być angina u dorosłej osoby bez gorączki? Od dwóch dni mocno boli mnie gardło i szyja, chyba węzły, gardło mam czerwone, duże migdały z kilkoma białymi kropkami, czuję się rozbita, słaba, ale bez gorączki. Tak bym się nie przejmowała, ale jeśli to faktycznie angina, a tej nie miałam odkąd pamiętam, to potrzebuje antybiotykoterapii, ze wzg sercowych- zastawka. A dwa tyg temu skończyłam brać antybiotyki dwa na Helikobacter, nie chciałabym znów brać, jeśli to nie angina. Pomyślalam, czy są może jakieś testy wykrywające angine? Wiecie coś?
  • edytowano września 2016
    Badania bakterologiczne-wymaz z gardła na posiew i antybiogram powinien pomóc w diagnozie,ale czeka się dłużej. Szybciej chyba będzie morfologia z rozmazem,crp,prokalcytonina,żeby rozeznać czy to wirusowe czy bakteryjne. Wyniki powinny być tego samego dnia jak się bardzo poprosi.
    Podziękowali 1Milamama
  • Można zrobić crp i aso z krwi, ale aso to w sumie nie wiem po jakim czasie od zakażenia wyjdzie. No i aso wyjdzie tylko przy paciorkowcach.
    Podziękowali 1Milamama
  • Aso się nie oznacza u dorosłych, wynik nie jest wiarygodny.
    Podziękowali 2andora MartynaN
  • Olgal właśnie na Ciebie liczyłam ze poprawisz
  • Są szybkie testy na samą anginę, @Milamama robiłam córce na Pomorzanach w szpitalu. Jakoś w ciągu kilku godzin był wynik,
    Podziękowali 1Milamama
  • Sa nawet testy paskowe na wymazówkę. niektórzy pediatrzy mają
    Podziękowali 1Milamama
  • znajoma rodzinka ma podejrzenie krztusca...zaproszeni na fa  urodziny za tydzien...jest jakas szansa ze sie wyliza do przyszlego tygodnia?i ze toto?najstarsze 2 chlopaki przechodzily w przedszkolu mimo szczepienia...
  • MartynaN powiedział(a):
    Sa nawet testy paskowe na wymazówkę. niektórzy pediatrzy mają


    Te paski są mało wiarygodne.
  • Dziękuję Wam :)
    @Zuzapola kojarzysz może, czy laboratorium na Pomorzanach czynne jest całą dobę?
  • @olgal dzieki, nasze laboratorium wyniki badań, które robią u siebie, udostępniają tego samego dnia w internecie, wygoda wielka. Więc rano wycieczka do laboratorium 
  • @MartynaN ;

    chodziło mi o to czy są jakieś konkretne objawy tego rozszczepienia. Na żadne bóle syn się nie skarży, tylko bardzo się garbi.

  • U dorosłych badanie aso nic nie wnosi,nie ma wartości diagnostycznej szkoda pieniędzy.
  • Ponieważ dużo zdrowych dorosłych ludzi ma to miano podwyższone,albo może mieć to miano podwyższone z innych przyczyn niż angina i lekarz zostanie tym badaniem wprowadzony w błąd. Może też nic nie wyjść pomimo choroby-anginy. Wtedy też lekarz sugerując się tym wynikiem może sądzić, że to wirusowka i nie podać antybiotyku gdy jest konieczny.
    Po co więc tak mało wiarygodne badanie robić? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.