Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1137138140142143370

Komentarz

  • @Yukami czy mogłabyś sprawdzić jakie te anyhistaminy można podczas karmienia/ciąży? tak długo nic nie brałam, że może nawet coś słabego da radę.
  • Mi ogólny wypisywał Elidel.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • @Yukami jestem z Rybnika na Śląsku
  • Zawroty głowy, mroczki, problemy z równowaga, ból głowy nasilający się przy gwałtownych zmianach pozycji, problemy z koncentracją. Nasiaja się 4dzien. Zmęczenie (jak twierdzi sam zainteresowany) czy wysyłać go pilnie do lekarza?
  • @Dorotak, albo brakuje mikroelementow. Potas, sód, magnez itp
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Dorotak mój M. ma zawroty głowy i ból głowy przy zmianie pozycji od zwężenia jakiś tetnic szyjnych czy coś takiego..
    Może być od problemów z kręgosłupem. 


    Ale to neurolog musi stwierdzić. Warto sprawdzić ciśnienie, usg tętnic i wizyta u specjalisty - rodzinny nic nie da. 


    A może Twój mąż ma klasyczną nerwicę?
    Podziękowali 1Dorotak
  • Zmęczenie takie, że ostatnie dwa tygodnie trochu więcej pracy w pracy + doktorat w wymiarze.godzin prawie drugiego etatu. Ale też mi się nie wydaje. A on się znow upiera, że nie jest chory i nie pójdzie do lekarza. O endo włączyłam rok, w końcu mu niedoczynność wyszła i tsh powyżej normy...
    No ale rusza się jak kaleka, a najgorsze że musi auto prowadzić i to z Z. Gasz. Czwarte dziecko...

    To do ogólnego po skierowanie do neurologa najlepiej? 
  • o!o!
    przeplywy szyjne! u nas chyba o to chodizlo ;) 
    Podziękowali 1Dorotak
  • Synowi w rezonansie wyszły zmiany zapalne śluzówki przedziału bocznego prawego zatoki klinowej oraz zmiany zapalne wobrebie struktur piramidy kości skroniowej prawej, pogrubienie migdalka do 14 mm. Ma 7 lat.

    Rezonans robione z powodu zgłaszanych bólów głowy w grudniu (teraz od kilku miesięcy już nie zglasza, mam podejrzenia, że tamto to było na tle nerwowym albo lenistwa, zglaszał jak go o coś prosiłam nie wiedać było po nim, że go coś boli, bawił się normalnie)

    Idę do laryngologa tylko się obawiam, że mia da jakieś fest leczenie antybolem czy sterydem na kilka miesięcy, a mam wątpliwości czy jest to niezbędne. Będę mu robić testy alergiczne ale dopiero pewnie pod koniec roku bo ciągle mi nosem coś pociąga bez infekcji i się zastanawiam czy to nie alergia. Tylko nie wiem czy te zmiany z rezonansu mogły by być od tego i czy dietea by coś zmieniła.

    ktoś coś @MartynaN @Katarzyna ??


  • ciekawe.... laryngolog powiedział, że te stany zapalne to mogą być przejściowe i mam się nie przejmować, nikt mu głowy nie będzie otwierał, żeby to wyleczyć. Bradziej się zmartwił powiększonym migdałkiem, ale powiedział, że da mu szansę;-) I dał skierowania na audiometrię standardową i impedancyjną.
  • U sześcioletniej córki przerośnięty trzeci migdał zmniejszył się po 2 miesiącach ścisłej diety bezglutenowej i bezmlecznej. Dietę zastosowałam jako ostatnia szansa przed zabiegiem wycięcia bo był duży niedosłuch. Potem dietowała jeszcze przez rok. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Moj 3 latek skaleczył sie dzisiaj przed szkołą- wspinał sie na taki biało czerwony metalowy słupek przy parkingu- po bokach były dwa haczyki i skaleczył go jeden pod kolanem- dość mocno, ale nie jakos głęboko tylko kawałek skory sie odcięło. Zaraz po powrocie dezynfekowalam kilka razy. 

    Nie zdążyłam zaszczepić go na tężec. Zestresowałam sie tym :( 
    co mam obserwować pod katem tężca??
  • W "Było sobie życie" jak bohater złapał tężec, miał b. wysoką gorączkę. 
    Serio, to nie wiem, też mnie stresuje często, chętni się dowiem -Kajtek ciągle boso biega i nogi kaleczy to tu, to tam! 
  • Moi tez stale pocieci, ale tez nie są zaszczepieni. Wczoraj googlowalam tezec właśnie. Chyba gorączka, opuchlizna. 
  • Mój tężec przebiegał zupełnie bez żadnej gorączki. Tylko bardzo silne skurcze nogi i obrzęk tej jednej nogi. Ale to był miejscowy tężec, do nogi tylko ograniczony.
    Podziękowali 2Skatarzyna annabe
  • Czyli raczej zauważę ze coś jest nie tak? Noc nadchodzi, znowu połowy ze stresu nie przezpie :( 
    Ten 3 latek co kilka dni sie przewraca u nas na ostrej kostce i kolana kalecZy ale jakos mnie to tak nie stresuje jak ta rana dzisiaj :(
  • @annabe - u mnie objawy tężca pojawiły się jakieś 6 tygodni po pogryzieniu przez psa, gdy już dawno zapomniałam, że mnie pogryzł. Charakterystyczne było to, że rana zagoiła się brzydko - został pod skórą blizna w krwawym kolorze. Prawdopodobnie głównie dzięki tej brzydkiej bliźnie dość szybko skojarzyłam, że dokuczające mi objawy mogą mieć związek z tym pogryzieniem.
    Podziękowali 1annabe
  • ja kiedyś czytałam, że można by w ogole zlikwidować szczepienia na tężec gdyby szystkie rany dezynfekować wodą utlenioną, praktycznie 100% skuteczności. I pisał to jakiś lekarz naukowiec.
  • @Aneczka08 - warunek, że rana jest z tych, co się dają do samego dna zdezynfekować. Jak to np. głęboka rana kłuta, to może być problem.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Kajtka, to w wodzie utlenionej kąpać winnam! 
  • Mialam pytac czy Go dezynfekujesz, znaczy Jego rany i skaleczenia wszelkie :).
  • @AleksandraB u nas analogiczna sytuacja u 5 latki, mieliśmy już termin na wycięcie migdałka i bez diety tez się zmiany wycofały. Badanie słuchu wyszło idealnie...
  • A może jest sens zaszczepić p/tezcowi po skaleczeniu? Pytam, bo kilka lat temu zraniłam się dość głęboko utytlanym w ziemi i nie wiadomo czym jeszcze gwoździem, w stopę, na obcej działce i obecny przy tym lekarz radził jechać na dyżur do przychodni. Dostalam wtedy szczepionkę p/ tezcowi i antybiotyk. Nic mi nie było, ale nie wiem, czy te dzislania profilaktyczne miały sens?
  • edytowano września 2016
    Możliwe, że szczepionkę. Booster. Rutynowo podają przy skaleczeniach, jeśli od szszepienia minęło ileś tam lat. Anatoksynę tylko przy ranach wysokiego ryzyka.
    Podziękowali 1Milamama
  • Przeszło mi to przez myśl- czy byłby sens gdybym zapisała go teraz na pierwsze w jego życiu szczepienie i byłby to tężec? 

    @Katarzyna odkazilam mu to ale nie woda utlenioną tylko octeniseptem. Czy to niezbyt dobrze? 

    On ma zdarty kawałek skory, nic mu sie nie wbiło wiec moze nic nie grozi..
  • Mam wrażenie, że szczepionkę właśnie. Czyli ma też działanie w przypadku juz istniejących ran czy ugryzień?
  • @annabe - jak jeszcze nie szczepiony, to pierwsza dawka niewiele pomoże teraz. 
  • Pomyslałam ze moze by zadziałała jak ten booster. 
    Pomysle w weekend i moze z jakimś znajomym pediatrą udałoby sie to skonsultować. 
  • Booster to dawka przypominająca. Podaje się osobom wcześniej wyszczepionym pełnym cyklem podstawowym.
    Odradzam działania histeryczne.
    Podziękowali 1annabe
  •  :)
    Mialam na mysli skonsultowanie bardziej rany niz zaszczepienia na cito.

    Boje sie tych szczepien ostatnio jak nigdy. Jakos strachów nie miałam przy noworodku a tu taki 3 latek rożnych rzeczy przez to swoje życie krótkie sie nabawił i nie wiem czy to wogole dobry moment na szczepienie :(

    @Katarzyna zapytam tylko raz i męczyć nie bede- obiecuje. Czy wg Ciebie problemy jelitowe typu jakieś pasożyty, leczone, i jeszcze na pewno obecna candida, czy to życie wewnętrzne nie koliduje z zaszczepieniem dziecka?
    Bardzo chciałabym choc na wzwb i ten tężec go zaszczepić bo rożne historie szpitalne w ost roku mieliśmy. I wolałabym zeby te dwa miał..  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.