Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

11112141617370

Komentarz

  • generalnie najlepsze preparaty to takie co mają Lactobacillus GG czyli Dicoflor i Floractin
  • A Bio Gaja?
  • Bio Gaia ma inne bakterie, trzeba by sprawdzić badania kliniczne. Generalnie z probiotykami jest taki problem że dla farmaceutów wszystkie to jedno i to samo więc proponują wymiennie, a lekarze często proponują akurat taki z którym był przedstawiciel medyczny. Współpracowałam kiedyś z prof Libudzisz z katedry fermentacji mleka Uniwerstytetu Łódzkiego i każdy probiotyk to jest osobna bajka, fajnie powiedziała - wie pani to tak jakby ktoś powiedział chce kupić psa - a przecież może być i ratlerek i dobreman i maltańczyk - każdy inny i do czego innego - podobnie z probiotykami
  • Dla dzieci 12, 6, 4, 2 lata. Miały jelitówkę jakiś czas temu, a wciąż córka (4 lata) skarży się na bóle brzucha.
    Kupiłam co mi w oczy wlazło w internetowej aptece w UK, ale to jest drogo. Zamówię coś na adres swojej mamy z PL i tu mi przyśle.
    Wszystkie polskie produkty można kupić, leki też, ale widzę, że to 2 razy drożej.
  • W różnych preparatach jest też różne stężenie bakterii, na to też warto zwracać uwagę
  • dokłądnie, nie stężenie a ilość jest rózna
  • edytowano marzec 2015
    @Anulcia, a u Ciebie to nie czasem neuralgia midzyzebrowa?
  • @beabea, na tym żeśmy z Anulcią telefonicznie stanęły :)
  • @szczurzysko ja dla dzieci 6 mies, 2 lata, 4,5 lat I 6,5 lat stosuje dicoflor. Dobrze go toleruja I kupuje ten w kapsulkach, wysypuje na lyzeczke, I dolewam wody, lub od razu do paszczy wsypuje I popijaja woda. Nie ma problem, tylko u maluszka musze uwazac, zeby kapsulki nie polknela. Ten w kroplach drogi okropnie. Kiedys z moja pediatra rozmawialam, bo na kapsulkach bylo napisane, ze od bodajze 3 rz, a lekarka powiedziala, ze to wymysl I ubezpieczenie sie koncernow, bo postac kapsulek niby nieodpowiednia dla malych dzieci, bo nie polkna, ale mozna bez problem dawac.
  • Dziekuje wszystkim za pomoc odnosnie oka, dzis jest juz lepiej, nie boli, a w okularach p/slonecznych na dworzu moge normalnie patrzec. :)
  • No to ja powracam... wynik rtg - czysto. Dziś lekarka osłuchała mnie - czysto.
    Zleciła badania krwi, bo ja wczoraj to się słaniałam na nogach i dziecka nie miałam siły trzymać.
    Morfologia - ok. bez odchyleń
    OB - 29 - norma poniżej 20
    CRP 2,274 mg/dl - norma poniżej <0,5
    tarczyca pod kontrolą.

    Czy to może być po prostu przemęczenie organizmu, czy mam się poddawać jakimś kolejnym diagnozom? Skąd te podwyższone wskaźniki. Przeziębienie, może dawać to? Choć ja nie czuje, żebym miała przeziębienie.
  • Podwyższone parametry ob i crp wskazują na stan zapalny w organizmie, może być od wszystkiego, nawet od zęba.
  • Jak masz weź Heviran 200 mg tak ze 4 x dziennie przez 5 dni (dużo przy tym pić), Zovirax na zaawansowana opryszczkę to średnio pomaga.
    OB może wzrastać w infekcjach wirusowych.
  • jakie choroby nerek mogą wiązać się z moooocno cuchnącym moczem? Zapach jest tak silny, ze czuć go od tej osoby kiedy wychodzi z ubikacji. Podobno nie ma dolegliwości bólowych ze strony nerek ani pęcherza, a ten zapach pojawił sie już kilka tygodni temu.
  • Bol nie musi wystepowac. W jakim wieku osoba i jakiej plci? Przyczyny moga byc rozne, od zakazen, poprzez choroby nerek, watroby i prostaty, az po choroby metaboliczne. warto zrobic badanie ogolne moczu i dalsza diagnostyke zaleznie od podejrzewanej przyczyny.
  • edytowano marzec 2015
    @anulaczarnula taki kaszel bez innych objawów może być też po świeżo przebytej infekcji i trwać jeszcze kilka tygodni - trzeba wtedy odczekać (syrop np. z bluszczu dobry jest) i powinien minąć.
    A czy był robiony teraz jakiś rtg płuc? Bo czasami mówią nic nie słychać a infekcja jest bardzo skąpoobjawowa i wychodzi dopiero na RTG np. mykoplazmatyczne zapalenie płuc.
    Edit_ @MartynaN co Ty myślisz na ten temat?
  • @Agnicha, na przyszłość - nie łykamy dwóch dawek leku, po jednej zapomnianej dawce Euthyroxu nic się nie stanie, bierzesz nastepną w zaleconej porze.
  • @anulaczarnula, po wirusach parakrztuścowych kaszel nawet do 8tygodni. Infekcja przebiega z objawami krztusca, ale przeciwciała są negatywne, bo to inny patogen.
    Po miesiącu niewyjaśnionego kaszlu warto zrobić zdjęcie, żeby czegoś nie przeoczyć.

    Sęk w tym, że jeśli mykoplazma jeśli nie jest bardzo masywna, daje bbardzo dyskretne zmiany na zdjęciu rtg, zwłaszcza u osób młodych do przeoczenia. Jeśli iść w tę stronę, to ja bym raczej zrobiła przeciwciała.

    Mogę tylko powiedzieć, że potwierdzone mykoplazmy, jakie widziałam, prócz kaszlu dawały osłabienie i poty nocne. W jednym przypadku podejrzewano niezidentyfikowany nowotwór
  • Czym potraktować podobno nadkazone krosty w buzi u dwulatka, przechodzacegi bostonke? Pediatra przepisała lek robiony z tetracyklina, nystatyna i czymś jeszcze, niestety dopiero na jutrzejsze popołudnie będzie gotowy, a lekarka trochę zaniepokojona była, czy się aby nadkazenie nie rozprzestszeni. Dziecko ogólnie w dobrym stanie, trochę wysypane na nóżkach i pupie, wczoraj stan podgoraczkowy, dziś nie. Może octenisept?
  • Pomyślałam jeszcze o zyworodce, nada się?
  • Help, bo się synek zaraz obudzi i czymś mu muszę paszcze potraktować
  • @Milamama, ja u swojego niczym nie smarowałam, to wirusowe i jak przyszło tak poszło.
  • Miki ma podobno nadkazone bakteryjnie, stąd ten płyn do smarowania z antybiotykiem. Zastanawiam się nad zyworodka, można na błony sluzowe, ktoś praktykował u dzieci?
  • A moze octenisept? Nie wiem, czy u dzieci malych mozna, ja na gardlo sobie psikalam jak bolalo. Tylko to jest obrzydliwe w smaku.
  • Octeniseptem właśnie psiknelam, trochę piecze, spróbowałam na sobie, ale trudno
  • Pytanie na cito. Mój tata od 13 wymiotuje. Wypił elektrolity po 30 min zwymiotował. Pije kilka łyżek mięty zwraca 2 szklanki. Jest cały mokry, zielony i bez sił. Nic nie jadł. Mama spanikowana chce dzwonić po pogotowie, ale powiedziałam, żeby się wstrzymali. Jak długo można czekać??
    Mój mąż przechodził to w weekend i po paru godzinach przeszło. Ale tata starszy i zastanawiam się jak uspokoić mame.
    Ktoś pomoże?
  • Anulcia, zawsze można zadzwonić na pogotowie i spytać co zrobić, może doradzą lub wyślą karetkę, jeśli ocenią, że jest taka potrzeba... albo pojechać na własną rękę do nocnej i świątecznej opieki? Ja bym tak zrobiła, gdybym nie mogła się skontaktować z żadnym lekarzem...
  • a może próbować nie mięte a wodę - 1 łyżka co 15 minut... ajak bardzo wymiotuje czy osłabiony jest no to do lekarza
  • Anulcia, ja w takiej sytuacji do koleżanki wezwałam karetkę.
  • Właśnie ma skurcze mięśni w nogach. Lece do nich bo mama roztrzęsiona.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.