Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

11213151718370

Komentarz

  • Skurcze mogą być spowodowane spadkiem czegoś w wyniku wymiotów, jakiś magnez, potas... Ja bym już wezwała pogotowie, skoro są jakieś dodatkowe objawy.
  • Anulcia , tatę na SOR bo się chyba właśnie odwadnia. Dadzą kroplówki i puszczą do domu.
  • Ewentualnie aviomarin zatrzymuje torsje - i się nawadniać - o ile to ta grypa i reszta w porządku (ciśnienie etc.).
  • Dzięki za porady!
    Sytuacja narazie opanowana. Rozmawialiśmy z pogotowiem, oni nie jeżdżą do takich przypadków, więc samemu trzeba, ale tata nie chciał....
    Spadł mu cukier, więc go podnieśliśmy, daliśmy magnezu. Narazie usnął, ale widać, że już lepiej wygląda. Ciśnienie niskie, ale bez szaleństw.
    Okazało się, że tata nie za bardzo współpracował z mamą i nie chciał w ciągu dnia pić, bo nie chciał wymiotować :). Ach te chłopy...
  • Sine usta u trzylatki?
    Martwić sie;) diagnozowac czy samo przyjdzie?

    Twierdzi ze nie jest jej zimno.
  • A jak morfologia i poziom żelaza?
  • Nie wiem nie sprawdzałam, może faktycznie zrobię badania w poniedziałek. Z dodatkowych objawów to jedynie to że bolą ją oczy i nogi zwlaszcza w nocy. Do okulisty się wybieram.
  • @anulaczarnula

    A próbowałas jej nawilżacz powietrza do pokoju na noc postawić
    ?
  • Ona kaszle więcej za dnia czy w nocy?

    Thiocodin to mocny jest i na układ nerwowy działa ;/ Ale pomaga jej?
  • @anulaczarnula , jest tez taki zespol nadmiernej ilosci receptorow kaszlowych , pojawiajacy sie m.in. po infekcji. W testach wziewnych z drazniacymi substancjami sprzezonych z badaniem pobudzenia mozgu w rezonansie wychodzi nieproporcjonalne pobudzenia osrodka kaszlu do sytuacji. Podloze nie do konca jednoznaczne, czesciowo psychogenne, troche reaguje na placebo. Napady wystepuja w mnostwie sytuacji teorettcznie niegroznych tez przy mowieniu, jedzeniu. Nie jest pewne jak leczyc, padaja koncepcje morfiny, lekow przeciwpadaczkowych. Raczej samo przechodzi wreszcie. Kaszel tylko w dzień by pasował. Jeśli jest jakies podloze psychogenne, to sugeruję nie pokazywać,ze cie to martwi.
    Na tle alergicznym jest jeszcze eozynofilowe zapalenie pluc,ale to objawy powinny byc bardziej burzliwe raczej.
    Mieliscie cos z wziewnych lekow pròcz pulmicortu?
  • Hejka, pogoda się zmienia, opady. W głowę trochę wbity szpadel (takie uczucie migrenowe lekko), a do tego przed silnym deszczem miałam takie skurcze stóp, że wykręcało i nie mogłam na nich stanąć. Wzywałam głośno Pana Boga. Od razu wstałam...neurologia nie lubi bezruchu...starałam się mimo tego skurczu jednak stawiać te stopy, chodzić, żeby impulsy nerwowe zaczęły działać...ćwiczyłam i modliłam się...
    nie można wtedy usiąść, bo od razu łapie...najtrudniej było założyć dresy...a takie rzeczy też nie lubią zimna....dlatego od razu skarpety ciepłe wtedy zapodaję i piję wodę, dużo wody...najlepiej Muszyniankę z magnezem, ale nie miałam pod ręką. Usiadłam do komputera.
    Wkrótce małżonek powrócił z palemką, ból odpuścił, głowa trochę otumaniona...i wtedy wyjaśniła się przyczyna. Spadł rzęsisty deszcz przez chwilę.
    To tak czasem przed zmianami pogody łapie.
  • Ja to mialam taki dziwny kaszel ale nie krtaniowy tylko duszacy. No i sie okazalo wtedy ze to tarczyca. Zaczelam brac leki przeszlo. Teraz z kolei tez czuje ze mi cos splywa i dusi i badz madry czlowieku i wiedz co robic :/
  • @anulaczarnula

    ja od strony medycznej nie pomogę,ale juz kilka razy chciałam cos napisać.. widac,ze bardzo sie o córkę troszczysz i denerwujesz.To normalne.
    Ale ja pamiętam z mojego dzieciństwa(sporo chorowalam),ile kosztowały mnie nerwy mojej mamy w tym temacie(strachu o moje zdrowie i leków jak poradzę sobie po nieobecnościach w szkole).
    Wiem,ze wlasnie robila to z troski,ale do dzis pamiętam jak leżałam z mama wieczorem i cala bylam sztywna,bo czułam ze musze kaszleć,a wiedziałam,ze mamę to zdenerwuje...sttaszne to bylo uczucie-zreszta sam fakt,ze do dzis to pamiętam.

    Nie wiem,jak można spróbować cos zmienić w swoim nastawieniu w tym temacie,ale wiem,ze pewnie Twoje dziecko to czuje.
    I nie jest mu przez to łatwiej.

  • @anulaczarnula
    swego czasu (coś ok 4 kl podstawówki) miałam "przygodę" z takim kaszlem
    to co opisujesz, to jakbym czytała o sobie!
    Nie pamietam co brałam na taki kaszel
    Mogę jutro Mame podpytać w tym temacie
    W każdym bądź razie ulgę przynosiło, kiedy miałam dostęp do chłodnego powietrza
    w szkole siadałam przy otwartym oknie, tzn takim uchylonym, jak mnie już tak brało, ze ciężko było wytrzymać to otwierałam
    bo samo to powstrzymywanie się nic nie dawało, wręcz przeciwnie - następował po tym jeszcze bardziej wzmożony "atak" kaszlu
    Pamiętam, ze męczyłam się z tym dobrych kilka miesięcy - praktycznie cała jesień, zimę i wczesną wiosnę
    Potem samo przeszło
    Współczuję córci :(
    Oby i Jej przeszło jak najpredzej
    bo wiem co przechodzi, jak to Ją meczy
    Ja się nie dość że źle czułam z tym kaszlem, bo to było cholernie męczące to jeszcze źle się czułam, ze tym "szczekaniem" moim bardzo innym przeszkadzam
    no ale nie dawało się nic a nic z tym zrobić
  • Olu ile lat ona ma?
  • upam dla Ciebie ola_g
  • 6,5 latka, boli ja ucho, w pt mamy laryngologa, ale ma tez w wejsciu do ucha strupy I ja swedzi, czy moge jej to czyms posmarowac bezpiecznie? Jak tak to czym?
  • Moge AFTIN dla siebie podczas karmienia?
  • @chabrowa nie wiem czy aftin mozna, ale ja afty psikalam octeniseptem, pomagal (tez karmie), wystarczy, ze szczoteczka sie mocniej dotkne I juz mi sie robia.
  • no ja wlasnie raczej nie miewam… a teraz mi sie chyba na migdale zrobila...
  • Tez mi sie kiedys wydawalo, ze mam afte na migdale, po wizycie u lekarza okazalo sie, ze to angina jednak.
  • edytowano kwiecień 2015
    @mamuma

    Ale zero bolu, zero powiekszenia, zero zaczerwienienia nawet ??
    jedna malenka plamka - bardziej jak krostka nawet.
  • Czy któraś z mam miała może problem z niedoborem wzrostu u dziecka? Zmierzyłam moją pięciolatkę bo na tle innych dzieci jest niska (zawsze była ale mieściła się w siatce centylowej wzrostu) a teraz jest poniżej 3 centyla co oznacza niedobór wzrostu.
  • A to nie czop retencyjny? Bo żeby afta nie bolała?sugeruję sprawdzić operacyjnie. Weź sztuciec z miękkim zakonczeniem rączki i nacisnij nieco poniżej . Jak wylezie coś twardego i białego-czop.
  • No ale angina to ból okropny i temperatura.
  • @MartynaN

    Dokladnie cos takiego sie stalo.

    Co to ten czop? To fizjologia?
  • fizjologia. Migdał jest dziurkowany,te dziurki nazywają się krypty. Potrafią się tam zbierać resztki jedzenia,ktore mają taki białawy kolor, bo są już nadtrawione w ustach. Ogolnie nic istotnego ,ale jedzenie jest pożywką dla bakterii, ktore mogąpowodować nieprzyjemny smak w ustach i zapach.
  • Problem juz rozwiazany, ale napisze.

    @chabrowa, u mnie to bolalo, ale wlasnie na tyle intensywnie co afty, nie az tak jak angina, ale moze to byl poczatek.
  • widzicie- ja nigdy afty nie miałam,wiec nie wiem.

    ale mój mąż miewa i upiera sie,ze na migdale też miał.
    i ze to na 100% nie byla angina.

    @MartynaN możliwe?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.