Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

11314161819370

Komentarz

  • @joachm - ja tak mam od bardzo dawna z jednym kolanem. Jak kucam czy wstaję z kucków, to tak sobie czasem chrupnie :) ale nie boli, nie jest obrzęknięte, po prostu taki efekt specjalny ;)
  • ja mam z oboma, RTG nic nie wykazało, lekarz mnie olał problemu nie widział. w acześniej tak nie było
  • Jeszcze zobaczcie sobie @ chabrowa anginę Plauhta Vincenta w google.
    Co do afty nie wiem.
  • Ja bym sie przeszla do lekarza.
  • Ale uwazaj na siebie i duzo odpoczywaj.A w poniedzialek do przychodni koniecznie - lepiej na zimne dmuchac.
  • edytowano kwiecień 2015
    @manna, jutro koniecznie do lekarza, EKG, podstawowe badania krwi. Żeby nie przegapić jakiś powikłań poinfekcyjnych.
    Ja jestem osobiście przeczulona na punkcie zapalenia mięśnia sercowego. Mojej koleżance na dyżurze umarł właśnie z tego powodu młody sanitariusz, znałam też rejestratorkę w średnim wieku która nagle zmarła z tego powodu. Nie piszę, żeby straszyć tylko żeby nie przegapić. Oni też nie mieli czasu dla siebie, bo przecież już w zasadzie infekcja minęła, dość dobrze się czuli a tu robota czeka.
    Naprawdę lepiej iść trzy razy niepotrzebnie do lekarza niż raz za mało. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK, ale idź.
  • @manna i może tarczycowe zrób?
  • edytowano kwiecień 2015
    Jako osoba, która przeszła takowe zapalenie mięśnia sercowego w wieku 17 lat - polecam nie lekceważyć. Rehabilitacja trwała rok czasu, potem jeszcze przez 10 lat odczuwałam pewne skutki, następnie całkowite pozbycie się ich nastąpiło z czasem.
  • Ktoś ma jakieś doświadczenia z łupieżem różowym Giberta?
  • @Marsjanka mó mąż to miał, przez kilka tygodni chodził po lekarzach, nawt na kiłę mu robili badania, w końcu trafił na starszą doktor i od razu powiedziała łupież różowy Giberta, zeszło samo po jakimś czasie, dziwna to choroba, wykwity strasznie wyglądają, a nic nie swędzi i nie boli...
  • Dali mu maść przeciwwirusową, z tych na opryszczkę to jakaś była...
  • A i u niego to trwało kilka miesięcy, a nie kilka tygodni.
  • @joachm, jeśli nie jesteście wegetarianami, to polecam wywary do zup na kleistych kościach, żelki (w ograniczonym zakresie, bo to jednak cukier) i dobrze wchłanialny magnez z witaminami z grupy B. Magnez jest potrzebny stawom (jak i calej reszcie organizmu). Już nie pamiętam mechanizmu, ale brak magnezu upośledza wchłanianie czegoś tam.
    Ok, teraz może obrzydzę co poniektórych, ale jedna z moich sąsiadek gotowała choremu synowi w wywarach również skórki wieprzowe (kolagen!), a potem po ugotowaniu mieliła i dodawała z powrotem do zupy. W ten sposób nikt tych skórek nie widział i nie protestował. Skuteczne. Oczywiście, ideałem byłoby mieć swoje mięso, albo z dobrego źródła.
  • edytowano kwiecień 2015
    Łupież różowaty Gilberta (jeśli jest to faktycznie to) trzeba po prostu przeczekać, leczony czy nieleczony jeden efekt :). Można ewentualnie coś przeciwświądowego (leki przeciwhistaminowe lub miejscowo maści) jak skóra bardzo swędzi.
  • Miałam usg kolana, mam stan zapalny i niewielki wysięk, nie ma innych uszkodzeń w kolanie. Czy jest szansa, że samo przejdzie jak zasugerowała lekarka, czy trzeba sciagać ?. Czy ktoś może ktos wie ?.
  • edytowano kwiecień 2015
    pediatra jest prawie na 100% pewna - a jutro mamy wizytę u dermatologa

    generalnie objawy się zgadzają - najpierw pojawiła się pojedyńcza zmiana (jakieś 2,5x1,5 cm - sucha łuszcząca się), parę dni później drobna kaszkowana sucha wysypka, tydzień później suche łuszczące się placki: na brzuchu, na plecach (tu taki, podobno charakterystyczny, wzór choinki), ostatnio zaczęło pojawiać się na rękach, nogach i szyi

    swędzi, musimy smarować - bo niesmarowana skóra swędzi bardziej i wygląda dużo gorzej

    a swoją drogą - XXI wiek, a tu proszę choroba o nieznanym pochodzeniu, której nie wiadomo jak leczyć, a co lekarz - to inne informacje na jej temat
  • łupież różowy Giberta potwierdzony

    za tydzień idziemy na kontrolę, aczkolwiek obawiam się, że będziemy się z tym bujać parę miesięcy
  • kurcze, nigdy go nie widziałam. Mieliśmy dermę na studiach w dość zwichrowanej klinice, właściwie uczyli tylko o kile i pęcherzycach, bo z tego się szef habilitował.
    Z tą choinką, to że się łuszczy w jodełkę, ma kształt trójkąta czy co?
    Może jakaś fota?
    Dermatologia to tajemnicza dziedzina jest.
  • G. lat prawie 3 , od wczorajszego wieczora gorączka , trudna do zbicia , dziś rano pojawiły się afty na języku 4 i na policzku 1 , węzły powiększone , nie chce jeść (wcale się nie dziwię) , zaczyna mieć problem z mówieniem bo język boli. Migdałki powiększone ale czyste , gardło nie jest czerwone i teraz nie wiem może być angina czy raczej zapalenie jamy ustnej ? Strasznie mi go żal bo wiem jak , jedna afta potrafi boleć a on ma ich kilka :( Na razie płuczę mu buzię płynem do płukania zębów i szałwią i M. kupił jakiś płyn na afty ale myślę co mogę zrobić jeszcze i czy nie potrzeby na to antybiotyk ?
  • @MartynaN u mojego męża to wyglądało tak: różowe kropy, układały się czasami w regularne wzory w takie niby wygięte gałązki choinki z obrazka, ale w tym kółku nie były równej wielkości, ale od najmniejszej do największej, rodzaj wysypki trochę przypominał mi półpaśca, ale mniej czerwone.
  • @Diana, mialam aftowe zapalenie jamy ustnej, preparat aftin sie zwal nie dal rady, z tym, ze mialam afty nad zebami, wewnatrz na policzkach, jezyku, gardle, no duzo ich bylo.

    lykalam bodajze nystatyne, tez nic nie dawalo.

    moja mama wtedy przypomniala sobie, ze kiedys te afty pojedyncze u dzieci smarowalo sie tym fioletem, genicjana czy jakos tak sie to nazywa.

    wygladalam koszmarnie, zwlaszcza jak sie smialam ;), a ze po 20 bylam juz, to siedzialam w domu, z fioletowa buzia. ale z tym fioletem, to i bol szybko minal i afty zaczely znikac no i moglam cokolwiek zjesc czy wypic.

    po aftach trzeba uwazac na wszelkie brudy, brudne owoce, rece, wystrzegac sie kontaktu brud z jama ustna, nie jest to proste dla doroslego, a co dopiero 3 latek. chodzi o to, ze afty lubia powracac. dobrze miec albo w zasiegu reki apteke, albo po prostu taki aftin w domu, jak sie jakas jedna afta pojawi, toprzesmarowac jak aftinem i znika.

    na wiekszy stan zapalny aftin nie da rady

    btw fiolet troche gorzki w smaku
  • @MonikaN ,to nie jest aftin , jakis ang. specyfik , sprawdzalam sklad i wiecej skladników ma , niz aftin , widze poprawe. Generalnie to jego wysypalo nagle , jadl sniadanie normalnie , pozniej sie napil i przyszedl z placzem , zagladam w buzie a tam wysyp.

    Mam nadzieje , ze jutro bedzie lepiej.

    przepraszam za brak polskich znakow.
  • @Diana! Biedaczek!
    Moi chlopcy do dzis po wrazeniem, jak to maly G. pokonal starszego brata! Duzo zdrowia!
  • no to tak : pielęgniarka zdiagnozowała szkarlatynę , tylko on wysypki nie ma (przy szkarlatynie chyba jest ? ) , ani kaszlu , dostał antybiotyk , a ja sama już nie wiem, co to może być. Afty dalej są , gorączka też alei teraz przynajmniej spada po lekach , węzły powiększone , migdałki wielkości śliwek , ma rozpulchnione dziąsła i rano miał malinowe usta , takie czerwone ....tak bardzo mi go żal :(
  • czyli jednak to może być szkarlatyna ? nie wiem już co mam mu jeść dawać , nie chce nic , od rana zjadł 5 łyżeczek serka waniliowego i 5 łyżek zupy ....
  • @Diana, przy szkarlatynie wysypka pojawia sie nieco pozniej - nawet po 3 dniach, inne objawy mi pasuja. Dawaj mu duzo picia i nie gorace, tylko letnie potrawy.
  • Draconessa czy wiesz czy stan zapalny w kolanie i wysięk w kolanie jak napisałam wyżej może sam ustąpić czy trzeba sciągać ? jeżeli wiesz odpowiedz, dzięki.
  • Może samo ustąpić. Jest jakaś hipoteza dlaczego ten wysięk?
  • Na kolano okłady z kapusty najlepsze.
  • Nie wiadomo, wyniki wszystkie mam dobre, nie mam uszkodzenia w kolanie tylko ten stan zapalny. Reumatolog powiedziała mi, żeby poczekać, może samo ustąpi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.