Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1139140142144145370

Komentarz

  • Wiem ,widocznie kiepski był z niego chirurg ja się tylko stosowałam do zaleceń. A skoro dieta córce pomogła to nie wnikałam w to dlej
  • edytowano września 2016
    Hej 12.08 poród wywołany lekami w 16 tygodniu i czyszczenie, 12.09 okres , dzisiaj od południa duże krwawienie i ból brzucha @Katarzyna jest powód do niepokoju czy może tak być (nigdy tak nie miałam)
  • Nie powinno tak być. Jeśli krwawienie jest mniej obfite niż normalna miesiączka, to można obserwować i umówić się na konsultację do ginekologa. Jeśli to bardziej krwotok niż krwawienie, to sugeruję niezwłoczną wizytę na IP.
  • Czy może być gorączka z przemęczenia? 

    Wczoraj pierwszy raz od 10 lat jeździłam konno. Tylko 20 min jazdy m.in. klusem... a więc intensywny wysiłek dla organizmu pozbawionego regularnego sportu.

    Wymeczylo mnie to.... Po godzinie zaczął się ból głowy a po trzech zimno mi było tak ze gorąca kąpiel ani gorąca kolacja ani herbata.... ani leżenie pod dwoma kołdrami mnie nie było w stanie rozgrzać.  Temp. 38.5..
    Dziś rano 35.4... Czuję się fatalnie

    Trochę bolą mnie różne mięśnie,  żadnych innych objawów 


  • Nika może ze zmęczenia albo jakaś wirusowka się wykluwa,zobaczysz co będzie dalej.
  • @Nika76  przeziębiłaś sie po prostu
  • Co jak co ale zimno mi nie było bardziej niż wiele razy wczesniej. ..
  • @Nika76 też miałam kiedyś tak z tym zimnem. Byłam na spinningu i kiedy wróciłam do domu nawet dwie kołdry nie były mnie w stanie ogrzać. Jakby mi ktoś kosci zamroził. Doczytałam ze to moze być wynik gwałtownego spadku glukozy we krwi na skutek wysiłku.
    Podziękowali 1Nika76
  • @Nika76  u nas teraz taka wirusowka w domu panuje. Straszne zimno, dreszcze, bóle mięśni i stawów i solidny stan podgoraczkowy.  Trwa około 3 -4 dni
    Podziękowali 1Nika76
  • Też tak może być, że wirus zaatakował, a potem wysiłek fizyczny osłabił organizm i wirus miał rozmach. Nie bez powodu przy wiru sówkach trzeba odpoczywać i najlepiej wyleżeć w łóżku. Moje dzieci też gorzej reagują na chorobę jak na początku przytrafi się jakiś super wysiłek.
    Podziękowali 1Nika76
  • Mięśnie to mnie bolą od kłusa bez trzymanki.... znaczy nogyma się trzymałam. .. ;)
  • @kitek a Ty myślisz ze to u mnie mogło być z niedocukrzenia? Może sobie zacznę pomiary robić. .. bo mi dość często jest tak strasznie zimno. I jak mijają 4 godziny bez jedzenia to mnie telepie. ...
  • Czy wdrożenie suplementowania witaminy d3 (3000j dziennie) może nieść za sobą jakieś skutki uboczne?
  • Jeśli masz niedobory, to nie. Ważne, żeby równocześnie suplementować wit. K2.
    Inna rzecz - jak masz solidne niedobory, to 3000 j. na dobę może być mało.
  • Dlaczego wit K2?
  • Bo ona ma istotny udział w przyswajaniu wapnia do kości i zębów. Przy jej niedoborze nawet dostatek wit 3 i wapnia nie zostanie przyswojony we właściwe miejsca.
    Podziękowali 1Milamama
  • Czy osoby znające się na gospodarce cukrowej mogą odpowiedzieć na moje pytanie?
  • @Nika76 - Od niedocukrzenia może być słabo i zimno. Można czuć zalew zimnego potu.
    Jednak człowiek z niezaburzonym metabolizmem cukru nie powinien doświadczać niedocukrzenia 4 godziny po posiłku, bo powinien mieć nienaruszone i sprawnie działające rezerwy glikogenu w wątrobie. Jeśli podejrzewasz, że te sensacje mogą być związane z niedocukrzeniem (hipoglikemią), to sugerowałabym zainteresować się swoim zdrowiem i pokontrolować glikemię.
  • możecie podać nazwę witaminy K najlepiej wchłanialnej?
  • Wit K2 mk7, ponoć najlepiej wchłanialna ta uzyskiwana z natto. Różne firmy to produkują. Dość drogie jest. Ja używam Solgar.
    Podziękowali 1matka6
  • Zastanawiam się czy kupując trochę natto dam radę sobie sama fermentować soję... o wiele taniej. 
  • Tylko, czy dasz radę to spożyć - to pierwsze pytanie ;-)
    A drugie - masz dostęp do soi nie GMO?
  • Zanim odstawiłam cukier w czystej postaci robiłam sobie dobowe pomiary wg waszych wskazówek i wyszły ok..

    Niemniej jednak po odstawieniu cukru całkowitym mam dziwne objawy które nie ustąpiły po nawet 9 miesiącach od ostawienia:
    - czesty problem z rozgrzaniem sie przed snem ( lodowate nogi i dlonie)
    - rozedrganie, rozbicie wewnętrzne przy przerwach w jedzeniu powyżej 4 godzin (oprócz godzin snu), zimne poty
    - sine a wrecz fioletowe paznokcie i usta nawet latem kiedy troche zmarzne

    U kardiologa byłam. .. usg, ukg, holter był ok
  • Wyniki krwi i moczu tez ok
  • Hormony tarczycy masz w porządku?
  • Takie objawy mam przy chorej tarczycy.
  • Te podstawowe co badają przy probie wykrycia niedoczynności  - wyszły ok.
    Ale wtedy ważyłam 22 kg więcej. 

    Brak jakichkolwiek kontaktów z facetem to chyba aż takiego wpływu nie ma?
  • No, facet mógł Ci ciśnienie podnosić ;-)
    Jak schudłaś 22 kg, to koniecznie warto skontrolować morfologię i tarczycę.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Prawie całe życie spożywałam niewyobrażalne ilości cukru.... rozumiem ze taka zmiana może mieć wplyw ale zeby tak długo nie przywyknąć? 

    Zwłaszcza ze przez ponad dwa lata tylko ograniczałam cukier zanim odstawiłam całkiem 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.