Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1140141143145146370

Komentarz

  • Tarczycę pod kontem czego?
    Nadczynności? 

    Nie schudłam bez powodu tylko zmieniając sposób odżywiania  z dwóch posiłków trwających 5 godzin na 5 trwających max 30 min... ;)
  • Trójkę tarczycowà - tsh, ft3 i ft4.
    Podziękowali 1Nika76
  • Czy ktoś może poradzić, mamy owsiki niestety i takie pytanie, jak to leczy doktor Odzimek, mamy powtórzyć lek za 10 dni, na ulotce 2-3 tygodnie i nie wiem. Jeszccze mam problem z najmłodszą, bo za nic leku nie chce brać, trzeba przez 3 dni, czy jedna dawka może starczy, lekarka zaleciła przez 3, na ulotce jednorazowo... Pyrantelum mamy.
  • Ja leczyłam owsiki jedną dawką Pyrantelum i powtórka po 10-14 dniach. Plus steryliada przy obu podaniach leku. Leczenie było skuteczne.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Och steryliada po nocach mi się już śni...
    Podziękowali 1tymka
  • edytowano września 2016
     Nadwyrezylam sobie ścięgna w pachwinach w niedzielę ...
    Nie dziwilo mnie ze mnie bolą. Miałam na to zgodę. Po Tatrach tez mnie łydki bolały i przeszlo


    Tylko ze od wczoraj bolą mnie baaaardzo.... Jeszcze biodrowe stawy i krzyż do tego dołączyły. .. to zaczyna być nie do wytrzymania. Zamiast żeby mi przechodzić to się zaostrza...
  • Wyjmowalam dziecku kleszcza, urwalam go niestety. Odkazilam miejsce octeniseptem i woda utleniona, ranke troche rozgrzebalam probujac wyjac te glowe, ale nie wirm czy sie udalo. cos jeszcze zrobic? pediatre mam za godzine ale boje sie, zeby malutkiej nic nie bylo.
  • Najwyżej wyjdzie ze strupem.  Sobie bym nie ruszala,  ale ludzie czasem chcą być wydziubani z tych resztek,  bo się z tym źle czują. 
    Podziękowali 1mysikrolica
  • Ja własnemu synowi tez taką główkę zostawiłam. Resztę sam sobie urwał, a do mnie przyszedł już tylko z główką, której wydłubać nie potrafił. Ja też nie. Ze 3 tygodnie z tym chodził i stało się tak, jak pisze @MartynaN - w końcu z ranki odpadł strup, a wraz z nim główka kleszczowa. Człowiek żyje nadal, a minęło od tego incydentu ze 3 miesiące.
    Podziękowali 1mysikrolica
  • Mąż Anieli forumowej (pszczelarz) radził, żeby propolisem smarować miejsce ukąszenia, działa rewelacyjnie. Propolisem już rozrobionym w spirytusie.
    Podziękowali 1mysikrolica
  • edytowano września 2016
    Pediatra dala jednak skierowanie do chirurga, ze lepiej usunac. Pod lupa widze, ze cos siedzi w srodku ranki. Mam jakas masc z propolisem to posmaruje jeszcze. Dziekuje za odzew
  • Nika76 powiedział(a):
     Nadwyrezylam sobie ścięgna w pachwinach w niedzielę ...
    Nie dziwilo mnie ze mnie bolą. Miałam na to zgodę. Po Tatrach tez mnie łydki bolały i przeszlo


    Tylko ze od wczoraj bolą mnie baaaardzo.... Jeszcze biodrowe stawy i krzyż do tego dołączyły. .. to zaczyna być nie do wytrzymania. Zamiast żeby mi przechodzić to się zaostrza...
    Pytam bo się zastanawiam czy to nie jakieś powysiłkowe zapalenie stawów. ...
    Musiałam wziąć ketonal
  • Moge brać suplement diety 4Flex karmiąc piersią? Skład : hydrolizat kolagenu Fortigel, kwas askorbinowy. I smarować Opokan-keto?
  • Czy panadol może wyciszyć ból pochodzący z wyrostka robaczkowego? Sądziłam, że nie... @katarzyna? @MartynaN ;
  • Nie podejrzewałabym go o to.
  • No właśnie, ja też. Ale mama mi histeryzuje, ze koniecznie musze to sprawdzić przy utrzymujacej się goraczce i lekkim bolu po prawej stronie. Moze jutro jednak podjade do chirurga...
  • A ten ból po prawej stronie to wygląda na wyrostkowy? Ten od wyrostka, to raczej go ludzie nie nazywają lekkim.
    Rozumiem, że wszelkie przyczyny gorączki pozostają nieuchwytne?
  • Tak. Na Zelaznej wykluczyli zap. macicy, nerek i piersi. Lekarz odesłał mnie do chirurga ogólnego na wykluczenie wyrostka. Ale juz nie mialam siły, by jechac na kolejną IP i wróciliśmy odsypiac do domu. Dzis czuje sie troche lepiej (ale jestem na panadolach). Crp mialam wczoraj 30 - to przeciez nie jest jakoś zatrważająco. Myslalam, zeby powtorzyc badania z krwi jutro lub w poniedzialek i zobaczyc, w którą stronę to zmierza.. A Mama mi serwuje wizję rozlania wyrostka w nocy i twierdzi, że to nieodpowiedzialne, ze nie sprawdzilismy u chirurga dotąd. Lekarz na Żelaznej nie panikowal, powiedzial, ze raczej mi wyklucza, bo wlasciwie z objawow, to mam tylko bol, ale lekki. No i gorączkę. Ale zadnych mdłości i skrecania sie z bólu...
  • A woreczek zolciowy?
  • Inka,  weź go ugniec w tej okolicy,  gdzie boli.  Przy wyrostku bardziej boli,  gdy puszczesz. Dziecko,  które od KILKU dni chodzi z wyrostkiem wygląda konkretnie źle.  Ale jeśli lokalnie macie przyjemny sor,  to może warto dla spokojnosci populacji rodzinnej ;-) 
    Podziękowali 1Inka
  • No nie wiem.... To pewnie też chirurg ogólny może sprawdzić. Na Żelaznej nic o tym nie mówili.
  • Moj wyrostek robaczkowy bolal uciazliwie, ale nie bardzo. 20 tydzien ciazy. Kiedy go wycieli, byl juz bardzo zapalony. Ja bym sie pokazala chirurgowi.
    Podziękowali 1Inka
  • Inka a może jakiś mały kamyczek Ci schodzi, mąż koleżanki tak ostatnio miał i właśnie bolało go w prawym boku i miał gorączkę. Usg nic nie wykazało dopiero prześwietlenie pokazało że jest kamyczek.
    Podziękowali 2Inka MartynaN
  • W każdym wypadku chirurg i tak wskazany :(
    Podziękowali 1Inka
  • To pojadę jutro na ten sor.
    Podziękowali 2Skatarzyna MonikaN
  • @Marcelina a wyrostek się sprawdza na usg?
  • Odpowiem za Marcelinę zapalenie wyrostka widać na usg tkanka zapalna ma większą echogeniczność
    Podziękowali 1Inka
  • Mnie chirurg zdiagnozowal z wywiadu i pomacania. 
    Podziękowali 1Inka
  • Jak ostatnio trafiłam na sor to mi lekarz tłumaczy ze każdy student medycyny powinien umieć postawic wstępne rozpoznanie wyrostka.
  • Wyrostek u ciężarnych to trochę inna bajka,  ze względu jego zmienioną lokalizację.  Tak naprawdę,  to u ciężarnej jest to wskazanie do rezonansu na cito.  U zdrowej osoby najwyżej otworzą i zamkną.  U ciężarnej ryzyko dużo większe. 
    U dorosłego usg wyrostek uwidacznia w okolo60%. Najważniejsze,  obok kliniki,  są dla chirurgów leukocyty. 
    @Inka,  co z tobą? 
    Podziękowali 1Katarzyna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.