Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1143144146148149370

Komentarz

  • Mało charakterystyczny objaw. Z ginekologiem bym skonsultowała.
    Podziękowali 1Nika76
  • Jak to jest z dokumentacją medyczną, czy mogę dostać komplet badań robionych mi w szpitalu? Wiem, ze kluczowe informacje są w wypisie, ale chodzi mi o prześwietlenia, tomografię i opisy konsultacji. Czy jest szansa na uzyskanie tego? @MartynaN @Katarzyna ?
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Inka  nie wiem jakie są procedury w innych szpitalach,tam gdzie pracuję trzeba iść po zgodę do sekretariatu i na jej podstawie powinni wydać kopie,odpisy itp.za dodatkową opłatą (w laboratorium odpis wyników to cena chyba 0,80zł :smiley: ) 
    Ale nasz szpital się starał i dostał akredytację wiec te wszystkie procedury mogą być ostrzejsze.
    Podziękowali 1Inka
  • @Inka - należy Ci się dostęp do wszystkiego! Mogà Cię obciàżyć kosztem kopiowania. Nie daj się zbyć!
    Podziękowali 3Inka MartynaN AgaMaria
  • @Bridget ;
    Ja mam takie objawy jak za mało pije i za mało chodzę po schodach, od zylakow

    Pomaga mi zwiększenie podazy wody, deptanie na stepperze i na szybka poprawę polopiryna ze dwa razy
    Podziękowali 1Bridget
  • Na podstawie ustawy o prawach pacjenta i RPP przysluguje prawo do dok. medycznej - prawo wgladu, sporzadzania wyciagow, odpisow, robienia kopii lub wypożyczania oryginałów za pokwitowaniem, za kopie itp. może być pobierana opłata. art. 27 i nastepne tej ustawy
    Podziękowali 1Inka
  • @Inka ja jestem na etapie kopiowania dokumentacji corki do odszkodowania, w kazdym miejscu gdzie indziej kazali isc, inne ceny, ale wszedzie wydaja. Najlepiej do dokumentacji medycznej sie udaj, lub do informacji I tam powiedza co zrobic. Wypelniasz formularz co potrzebujesz I oni to kopiuja, u mnie w obu przypadkach czas oczekiwania to 10 dni. Plyty z badaniami tez kopiuja.

    Natomiast jak np. kierowali mnie z jednego szpitala do drugiego, to dali mi plyte bezplatnie, tylko lekarz musial dac specjalne zamowienie na nia.

    Podziękowali 1Inka
  • Powiedzieli, ze bez problemu zrobia i od reki. Mam zaplacic za ksero i plyty.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Czyli tak, jak powinno być.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Jednak nie od ręki. Mają 14 dni na skompletowanie. Pani mówi, że będzie szybko ale nie od razu.
  • @kitek,  właściwie każde zapalenie w miednicy mniejszej może mieć takie objawy. 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Dorosły od tygodnia ma temperaturę 37,4 - 37,6, najwyższa była 38,6. Był u dwóch lekarzy i jeden przepisał neosine, a drugi nic, tylko dalsze L4. Choroba jednak nie przechodzi, oprócz częstego bólu głowy bark innych objawów. Jutro znów idzie do lekarza. Macie pomysł co to może być? O jakie badania prosić?
  • A bańki mu postawić?
  • @Katarzyna nigdy tego nie robiłam, skomplikowane? Te na pompkę mogą być?
  • Nieskomplikowane. Mogą być na pompkę.
  • W 3 aptekach byłam, w żadnej tego nie mają :( i znów 38:( co to za pieroństwo... 
  • Hope powiedział(a):
    W 3 aptekach byłam, w żadnej tego nie mają :( i znów 38:( co to za pieroństwo... 
    Taki czas,wszyscy stawiają bańki...
  • @Hope i w żadnej nie da sie ich zamówić? Ja ostatnio od ręki dostałam. 
  • @ola_g - Pentaxim ma dodatkowo HiB - potrzebne Wam to? Dodatkowo, nie ma dobrej prasy wśród osób zajmujących się odczynami poszczepiennymi. DTPa jest stosunkowo mało odczynowe. Polio już teraz wszystkim dają wyłącznie zabite w zastrzyku. Upierałabym się przy podaniu na osobnej wizycie, minimum 4 tygodnie odstępu od DTPa.
    Oczywiście, o ile jesteś przekonana do tego, żeby szczepić.
  • A co myślicie o szczepionce tetraxim dla 5 latki? Dodatkowo jesteśmy w trakcie 0 dawania bronchowaxonu na zalecenie laryngologa wiec nie wiem czy nie odroczyc 
  • @asia  Twój syn bierze jakies leki?
  • Nie wiem jaki one mają wpływ,niektóre mogą fałszowac wyniki na pasku więc bilirubina i urobilinogen mogą być mało wiarygodne z tego oznaczenia.Resztę ma ok.
    Pewnie jeszcze lekarz Wam każe dorobić próby watrobowe,mocznik,kreatyninę,jonogram w surowicy dla spokoju.
  • @ola_g - a jakie jest uzasadnienie, żeby dać razem, skoro można osobno, bo to i tak osobne zastrzyki? Oczywiście, jeśli dla wygody wolisz podać oba razem, to pediatra się ucieszy bardzo, że gitary nie zawracasz. Moim zdaniem, jeśli można nie obciążać organizmu na raz dwoma szczepionkami, to lepiej to rozłożyć w czasie.
  • Czy istnieje jakaś metoda na pozbycie się złogu- kamienia 8mm z pęcherzyka żółciowego? Poza operacją? Jakieś nalewki z oliwy i cytryny, stosował ktoś z was? Może inne sposoby?
  • Milamama powiedział(a):
    Czy istnieje jakaś metoda na pozbycie się złogu- kamienia 8mm z pęcherzyka żółciowego? Poza operacją? Jakieś nalewki z oliwy i cytryny, stosował ktoś z was? Może inne sposoby?

    Juz po sezonie arbuzowym,ale na pewno arbuz-3 razy dziennie kilka plastrów,tak 2-3kg arbuza na dzień.
    Pewna osoba tak włąśnie pozbyła się kamieni.
    Wydaje mi się,że jakieś 2-3 tyg. ale dopytam jeszcze ile czasu ta kuracja trwała.

  • Arbuz? Jaka smaczna kuracja:) będę wdzięczna, jeśli dopytasz, i jakiej wielkości były kamienie.
  • Przeziębiony 10-latek w domu. Wieczorem duża gorączka, teraz 36,6. Kaszel mokry. Chciałam mu bańki postawić, ale w niedzielę po południu czeka go dwugodzinna podróż samochodem i trochę spaceru.
    Stawiać te bańki czy nie? Wystarczy, jak będzie w domu do niedzieli bez wychodzenia i w niedzielę będzie mógł wyleźć?
  • Milamama, ja pozbyłam się pijąc oliwę z sokiem z cytryny. Po pierwszej ciąży miałam kamień, miałam już po porodzie wyznaczony termin zabiegu. Bolało tak, że było u mnie pogotowie. Znajoma farmaceutka dała mi też tabletki na kamienie, ale nie pamiętam już co to było. Ogólnie udało mi się wyjść z tego bez zabiegu i nie miałam potem kłopotów.
    Podziękowali 1Milamama
  • To zacznij od arbuza, to byłby hit!
    Podziękowali 1Milamama
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.