Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1148149151153154370

Komentarz

  • edytowano października 2016
    To chyba taka nietypowa?
    Najmłodszy ma też na dłoniach zmiany azsowe i wszystko to sobie rozdrapał, miejscami do krwi :( czym to mogę smarować/odkażać? brzydko to wygląda

  • Moja córka miała bostonkę z krostami jak ukąszenia komara, bez babli.
  • @Małgorzata32 - jak dla mnie, tamte wyniki wyglądają OK. Można D3 suplementować, jeśli tego nie robisz. Bym skontrolowała trójkę za jakiś miesiąc, bo aktualne wyniki TSH mogą mieć jeszcze związek z ostatnią ciążą. ft3 i ft4 wyglądają przyzwoicie, na oko.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Ale zostac na tej wyzszej dawce euthyroxu?
  • No, nie ma powodu, żeby obniżyć dawkę, skoro hormony tarczycy masz w tej chwili niższe niż przed zwiększeniem dawki.
  • @Katarzyna, pisałaś o węzłach u dzieci kiedyś. Mojej Zuzie (15miesięcy), która właśnie przechodzi ospę (faza środkowa), wyskoczyło takie "coś" za uchem. Jest to miękkie i ruchome. Mnie czasem też za uchem "wyskakują" węzły, ale one są twarde. Nie wiem, czy to węzeł...? Czekać czy coś przedsięwziąć, żeby się wchłonęło?
  • Jak Cię niepokoi, to pokarz pediatrze przy okazji. Nie znam pomysłów, co przedsięwziąć, żeby się węzeł wchłonął.
  • Ok. Dzięki.:)
  • @Jutka jak ma wysypkę na buzi to zauszne węzły sa typowe. Zejdzie sam albo się istotnie zmniejszy około 4 tyg po wygojeniu.
  • Proszę o poradę : synek 4 dni goraczkowal ponad 39 stpni a dziś rano drobniutkie krostki na brzuszku i plecach i wygląda zdrowo. Czy to ta trzydniówka? Czy teraz zaraża jeszcze?

    Zrobiłam mu badania krwi i ma niski poziom Wit d3. Ma 16 a norma to 30-80. Czy mogę jakiś sama mu coś podawać czy jednak lekarz powinien rozpisać jakieś dawkowanie na wyjście z niedoboru?
  • Z opisu - trzydniówka.
    Wit D warto wdrożyć niezwłocznie.
  • @Katarzyna dzięki za odpowiedź. Jak dziś ma krostki te to jeszcze zaraża?
    Do lekarza iść z tą Wit d3 czy powinni w aptece powiedzieć ile tego mu podawać?
  • Już nie powinien zarażać. Wit. D3 bez problemu kupisz bez recepty, ale na receptę od lekarza możesz dostać taniej taką w kroplach, którą będzie łatwiej dawkować. Syn ma niedobory, więc powinien mieć teraz przez zimę suplementowe więcej niż standardowo. Jak masz jakiegoś rozsądnego pediatrę, to się skonsultuj. Na moją intuicję, teraz można by mu przez miesiąc podać dużą dawkę (4-5000 j.m./dzień), potem kontrola poziomu i korekta dawki w zależności od tego, ile wyjdzie. Razem z D3 warto podawać K2.
  • Czy plyn w ichu i przerost migdala utrzymujacy sie juz od roku, widoczne problemy ze sluchem moga prowadzic do trwalego niedosluchu? 
    Corka ma miec zabieg (drenaz i wyciecie migdalka) w maju, a ja sie zastanawiam, czy rzeczywiscie to konieczne. W kwietniu jeszcze bedzie miala oceniany i sluch i migdal.
  • O @mamuma mamy podobny problem u córki- wysiekowe zapalenie ucha. Czekamy tylko na ocene migdalka. Podpinam sie pod pytanie.
    Podziękowali 2mamuma Nika76
  • Czy kolacja wysokoresztkowa (surowe płatki owsiane i owoce) może skutkować potwornym bólem w jelitach następnego dnia, czy to raczej pęcherz/macica?
  • Córka miała podobny problem z uchem, wystarczyło wyciąć trzeci migdał i plyn z uszu sam zszedł, od tamtej pory koniec kłopotów ze słuchem. Lekarz mówił, że jeśli płyn w uszach stale zalega , to może się zagęścić i spowodować trwały ubytek słuchu.
    Podziękowali 3mamuma camille Nika76
  • @camille jeszcze dodam od siebie- ze dla lekarzy duża dawka wit d znaczy czasem co innego. Moja gin przepisała mi końska dawkę, a jak byłam potem u internisty i pytał czy biorę i jaka dawkę to sie za głowę złapał i stwierdził zeby zmniejszyć o polowe, oczywiście go nie posłuchałam. 


    Podziękowali 1camille
  • trzeba by było zrobić wymaz z gardła. Zobaczyć co tam atakuje. Jeśli jednak dniagnoza anginy postawiona jest prawidlowo to bym nie ryzykowała domowych sposobów. Bo pewnie i się da ale istnieje dość duże ryzyko powiklan.
    Podziękowali 1Bridget
  • Co do angin wymaz i skutecznie wybić cholerstwo..2 tyg.potem mialam antybola i dalo spokój .Mam pytanie jak długo chory wytrzyma na respiratorze.Serce i mózg pracuja a płuca nic a nic.Jest wyciek z płuc.
  • Czy mozna dziecku (3,5latek) podawać kwas kaprylowy- w czasie leczenia kandydozy dietą, jako dodatek ktory ma wspomagać leczenie? 


  • @Bridget,  ale przytomny?  Ludzie latami żyją na respiratorze.  Nie specjalnie natomiast rozumiem"wyciek z płuc". Możesz poszerzyć? 
  • Czy ktos z Was ma dziecko w okolicach 3 centylu? 
    Ciagle zastanawiam sie- juz ostatnio tylko po cichu, bo wszyscy mi niedługo powiedzą ze doszukuje sie chorób.. 
    Moj 5( prawie6 latek) jest wagowo w 3 centylu, wzrostowo tez odstaje na tle rówieśników. Jako jedyny z czterech synów ma jakby inna budowę ciała, drobniutką. Chudzina taka. Na tle rówieśników by mnie to tak nie martwiło jak porównanie z braćmi. Tylko on jeden taki jest. 
    Czy powinno mnie to martwić? Czy taką rozbiezność i niski centyl trzeba sprawdzić w jakis sposób? Jakimiś badaniami?
    Podziękowali 2MartynaN Bridget
  • Ja mam siedmiolatka na 3 centylu. Od zawsze mały, drobny, chudy. Urodził się w 37tc i miał tylko 2300 i 51cm, teraz waży 19kg, choć je sporo (ale bardzo zdrowo, najchętniej żywiłby się samymi owocami i warzywami). Ale też mało waży bo niski jest, więc proporcjonalnie

    Drugi i trzeci syn też chudzi, ale mam wrażenie, że kości mają jakby grubsze? Urodzili się też "normalni" tzn mieli ok 3200. Nie są jacyś wysocy, ale sześciolatek jest równy z bratem

    Od czasu do czasu się trochę martwię, ale sprowadza mnie na ziemię to, że po pierwsze, ja jestem niska i drobna (bo mąż to raczej w drugą stronę). Po drugie, nie ma rozbieżności centylowych waga- wzrost,no i trzyma się tego 3-10 centyla od lat, czyli rośnie, ale taka uroda. Poza tym nie choruje często ani poważnie, jest sprawny fizycznie, umysłowo..
  • u nas taki mały i chudy jest pierwszy z synów, co śmieszniejsze, jako jedyny się urodził po terminie i z masą słuszną 3.940
    teraz ma 11 lat, brat dziewięcioletni goni go wzrostem, ważą od dawna tyle samo, młodszy nosi większe buty.
    Ale nasze dzieci mają mikrodziadków - mojam mama w najlepszym czasie miała 146cm, ojciec męża metr 60 w kapeluszu. 
    Rosnie. Jak u Czekolady, nie choruje, sprawny, bystry.
    Podziękowali 1OlaN.
  • Też mam mikrobabcię, z moimi 158cm jestem przy niej wysoka ;) jej syn, a mój ojciec też nie za wysoki, wnuczek podobny do dziadka, to może ze wzrostem też?
    Tak sobie tłumaczę i tego się trzymam
  • Moja J. (8) od wielu lat na 3 centylu. Zdrowa. Taka jej uroda.
    I tez z młodszym o prawie trzy lata bratem ważą tyle samo.
  • @annabe, a nie jest tak, że on odziedziczył budowę poTobie, a reszta po Twoim mężu?
  • olga_l,  kanał stabilizuje się do drugiego r.ż. Też mam drobiażdżka,  i też się waham.  Póki co,  badania ok, w tym miesiącu zrobimy nadgarstki.  Pocieszam się tym,  że niby mąż też był opóźniony względem kolegów,  ale nie tak.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.