Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1145146148150151370

Komentarz

  • ja to i tak podziwiam, że od wczoraj od południa tyle czasu wytrzymałas i nie pojechałaś do lekarza. Ale domyślam się z Ty jeździsz tylko jak jesteś umierająca;-) ;-)
    Podziękowali 2Małgorzata32 madzikg
  • No to widzisz @manna,  wg wytycznych radiologicznych,  nie ocenia się już kurczliwosci,  jako nie zmieniającej postępowania. 
  • @Milamama,  masz fotę z usg? 
  • Możesz wkleić? 
  • Nie wstydze się swojego woreczka :) i chętnie bym wkleila, gdybym umiała :wink:  mogę przesłać Tobie MMS lub na maila?
  • Ok, idę na priva.  
    Podziękowali 1Milamama
  • Wyslalam zdjęcia
  • Drodzy Medycy!
    Potrzebuję pomocy-porady. Mój mąż po dwukrotnej boreliozie złapał w lecie kolejnych parę kleszczy. Zrobił test Western Blot (tylko Igm), który na kilku paskach dał wynik negatywny natomiast OspC dał wynik 8. Rumienia tym razem nie było. Mąż generalnie nie czuje się najlepiej. Był u lekarza internisty, ten przepisał mu antybiotyk, ale nie był do końca przekonany:( Potrzebujemy porady: brać czy nie brać? 
  • Myślę,  że to problem dla rasowego zakaźnika
    Podziękowali 1nodobra
  • Dzięki! A czy nie leci z nami przypadkiem rasowy zakaźnik?:) bo do poniedziałku duuużo czasu...
  • edytowano października 2016
    bez przesady, to nie sepsa ;)
    w poniedziałek poszukałabym zakaźnika
    nie ma nigdy 100% odpowiedzi - część przypadków boreliozy jest niestety seronegatywna :(
    Podziękowali 1nodobra
  • @katarzyna, i jak Twój przyprawiony migdałek?
  • @Inka - bez zmian. Dojrzewam, żeby jutro się wprosić do zaprzyjaźnionej dentystki.
    Podziękowali 2Inka madzikg
  • Eee, nie żeby jakoś bardzo ciężko - koleżanka dentystka fajna babka jest, to się z nią chętnie spotkam. Tylko ja mam wątpliwość, czy uchodzi z taką pierdołą komuś gitarę zawracać.
    Może ktoś wie, co się z tym patyczkiem stanie, jak go tam zostawię? Bo, że rozmięknie, to nie liczę. Ale czy zostanie tam już na zawsze i będzie mnie kłuł, czy może np. wyropieje, jak drzazga?
  • Nie pierdoła,trzeba iść, myślę. Jak zostawisz to może się stan zapalny wytworzyć a wcale nie jest pewne czy wtedy samo wyjdzie. W ropniu będzie jeszcze trudniej i boleśniej grzebać.
    Podziękowali 4beabea madzikg annabe Nika76
  • U mnie takie rzeczy zawsze ropiały.
  • Może jakie drzewo z tego patyczka wyrośnie...
     :D 
  • @Ania D. - ale jak ropiały, to po wyropieniu problem rozwiązywał się samoistnie? Mi się nigdy wcześniej nie zdarzyło, żeby mi coś tak uparcie utkwiło w takim miejscu. Różne drzazgi w rękach, to i owszem się trafiały, i zwykle kończyło się zropieniem, obraniem i już. Ale to zupełnie inna sprawa, bo ją widać i można samemu sobie przy tym podziałać. W gardło tak głęboko sobie nie zajrzę :(
  • Może wyropiec,  może skończyć się robotą dla laryngologa z czyszczeniem.  Jak masz możliwość wyjąć,  ja bym wyjela.  Eksperymenty są ppdniecające,  ale mogą pokomplikować logistykę;-) 
  • No ja bym chyba na stan zapalny nie czekała.. 
    Podziękowali 1Inka
  • @MartynaN - no, się umówiłam na jutro z koleżanką dentystką. Obiecała, że obejrzy rzecz i jeśli tylko da się patyczka usunąć bez jakiś specjalistycznych laryngologicznych narzędzi, to się podejmie. Na razie jeszcze nie wygląda na stan zapalny - nic mi tam nie puchnie, nie boli, nie ropieje, tylko cały czas czuję, że coś tam mam i mi się wbija w okolice migdałka przy przełykaniu.
  • Jak była już ropa, to wszystko ładnie wychodziło z ropą, ale z moją pomocą. Samo nie. Dotyczyło to rzeczy mocno wbitych w ciało.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • edytowano października 2016
    @Katarzyna wapno można chyba popijać w takich przypadkach...

    Kiedyś piłam przy ości...
    Byłam nawet na laryngologii z ością uwięzłą...
    Ale nie wyjęli...
    Wypiłam dwa wapna, odmówiłam "Pod Twoją obroną" i spałam grzecznie nieruchomo prawie, żeby tej ości nie przesuwać...
    rano ość się przesunęła i już jej nie było.

    Byłaś u tej dentystki?
    Dałyście radę?
  • Melduję, że z pomocą koleżanki dentystki i św. Błażeja patyczek został usunięty. Ale ulga!
  • Maly patyczek, a jak bardzo moze zmeczyc. Ciesze sie, ze sie udalo!!
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Kobiety Drogie!


    Potrzebuję porady. Mam zdiagnozowane zapalenie węzłów chłonnych (myślałam, że to świnka, bo spuchłam i bolało, a tegoż ustrojstwa nie przechorowałam). Dostałam antybiotyk (Amotaks), bo karmię piersią ( co prawda- 15-sto miesięczne dziecko:). Jak to leczyć i czy faktyczne zasadne jest przyjmowanie antybiotyku? Czuje się źle, bo to boli i rozkłada po kątach. Nigdy nie miałam zapalenia węzłów. Co myślicie?


  • Podbijam wątek, @Katarzyna, co sądzisz?

  • Moj syn tak samo. dostal w szpitalu po crp dwa antybiotyki. pomoglo, ale nie doszli do tego skad zapalenie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.