Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1146147149151152370

Komentarz

  • @Jutka - a które to węzły? Czy choć CRP Ci zrobili?
  • CRP jasne, że nie zrobili,  a te węzły to przede wszystkim podżuchwowe bolą i miejscami szyjne. Nie mam w ogóle doświadczenia z węzłami. Koleżankę wyleczyli przeciwzapalnym (niesterydowy) Apo-napro (też niezalecany przy karmieniu) i Neosine. Generalnie bym nie brała antybola, ale zapalenie węzłów kojarzy mi się jakoś niemiło i niepewna jestem. Czekam jeszcze do jutra rana.

  • A z zębami wszystko w porządku? Z dziąsłami też?
  • Myślę, że tak. Nie jest gorzej, więc wdrażam zwolnienie z obowiązków wyjściowych :) i pryskam co jakiś czas Octeniseptem, żeby było przeciwzapalnie i odnawiam wiarę w wit. C.
  • Moze ktos ma jakis pomysl, co sprawdzic, co to moze byc. Wkleje opis tak jak mi to przedstawiono. Sprawa dotyczy kobiety 36 lat.

    "jak sie zdenerwuje to mi sie tak w klatce goraco robi i czuje na twazy ze czerwienieje tak samo mam po cwiczeniach zawsze czerwona jak burak.... i mam jeszcze tak jakbym puchla w srodku w szyi i w glowwie i wtedy slabiej slysze tak jakby pod woda  i okropnie boli mnie wtedy glowa ale ten bol jest inny niz taki zwyczajny bol glowy nie klucie ale takie pulsowanie a raczej sciskanie i czasem szybko odchodzi a czasem trzyma godzinami".

    Tarczycowe wyniki w lato byly ok, ale o dokladne wyniki musialabym dopytac. Nie jest w ciazy.

  • Jakie ciśnienie ma w takich chwilach,mierzyła?
    Podziękowali 3mamuma tymka MartynaN
  • Chyba nie, siostra chyba nie ma cisnieniomierza. Ale podpowiem jej, zeby pomierzyla, moze pozyczy od kogos lub kupi (nie mieszka w Pl, wiec jej nie pozycze). Zawsze miala niskie cisnienie, ale moglo sie zmienic.
  • Juz jej napisalam, zeby koniecznie cisnieniomierz pozyczyla/kupila. Ja od 15 rz mialam nadcisnienie, a u niej zawsze jak mierzylismy to bylo bardzo niskie. Ale z tego co kojarze, to juz dawno cisnienia nie mierzyla. Pojdziemy tym tropem, niech posprawdza, jak to nie bedzie to, to sie bede dalej radzila.
  • Ojciec dzieci ma gruzlice, matka ma kaszel I bole pluc, ale pali, 18 msc temu miala rtg pluc, a teraz lekarz nie chce jej dac skierowania na zadne badania w kierunku gruzlicy, jest tez trojka dzieci. Ojciec w szpitalu obecnie, ale przed szpitalem mieszkal z rodzina, wiec teoretycznie mogl zarazic. Czy sa jakies wytyczne, czy rodzinie chorego naleza sie badania kontrolne z NFZ czy nie? Matka chcialaby siebie I dzieci sprawdzic, ale prywatnie nie stac ja na to, zeby wszystkich kontrolowac.
    A jesli nie, to co moze u siebie zrobic, jakie badania prywatnie, a co u dzieci (8, 6 lat I 9 msc). Rtg to co miala bylo ok.

  • A mają gdzieś w pobliżu szpital zakaźny? Najlepiej byłoby się tam dowiedzieć. Albo tam, gdzie ojciec rodziny leczy się na gruźlicę.
    Na pewno jednorazowy RTG matki to zbyt zdawkowa diagnoza.
    Podziękowali 1mamuma
  • U ojca w szpitalu jakos niezbyt przejeli sie, ze sa dzieci i ze matka ma jakies objawy. A chodzi o to, czy przepisy im zapewniaja kontrole, czy zalezy to od lekarza jak do tego podejdzie?
  • Lekarz pierwszego kontaktu matce powiedzial, ze rtg jej po 2 latach dopiero przysluguje od poprzedniego (czyli jeszcze pol roku), skierowal ja na badania krwi, ale komentowal, ze jak facet ma gruzlice, to jej watrobe sprawdzi. No i badabia takie standardowe dal, ktore co jakis czas lekarze robia.
  • edytowano października 2016
    Ale gruźlicy się nie diagnozuje na podstawie badania krwi. Zdecydowanie sugeruję konsultację z zakaźnikiem. Rodzinny powinien dać skierowanie. Jak nie, to go postraszyć NFZem.
    Generalnie, można do NFZu dzwonić albo do miejscowego SanEpidu, żeby się dowiedzieć, jakie badania w takiej sytuacji przysługują żonie i dzieciom.
    Może coś ciekawego znajdziesz w tym artykule: http://www.mp.pl/szczepienia/artykuly/przegladowe/87795,postepowanie-wobec-osob-z-kontaktu-z-chorym-na-gruzlice
    Podziękowali 1mamuma
  • No właśnie,  to jest interes do sanepidu. 
    Podziękowali 2mamuma madzikg
  • Ok, dziekuje. Przekaze jej.
  • Dziś obudziłam się z ogromnym bólem głowy i światłowstrętem. Potem doszły wymioty i lekka biegunka, po czym jak usnęłam na pół godziny i się obudziłam to wszystko jest już ok.

    Czy tak może wyglądać migrena?

    przydarza mi się to trzeci raz w życiu, mniej więcej raz na rok czy dwa lata. Scenariusz zawsze ten sam.  Jak zwymiotuję to zwykle dość szybko jest lepiej. Paracetamol na ten ból głowy nie działa, ibuprofenu brać nie mogę (alergia)
  • Jak pomaga wymiot i sen, to pozostałabym przy tych metodach. Może być, że to migrena.
  • wymiot i sen pomaga zdecydowanie. Do tego stopnia że od rana jak tylko poczułam co się święci marzyłam o wymiocie ;-)
  • Piórko? ;)
    Podziękowali 1Aneczka08
  • U mnie migrena mija po wymiotach
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Czy mozna domowymi sposobami obnizyc podwyzszone cisnienie?
  • @mysikrólica - zależy od przyczyn. Może pomóc:
    - codzienne spacery na świeżym powietrzu,
    - zmiana diety (mniej węglowodanów, więcej warzyw, najlepiej surowych),
    - regularne picie naparu z głogu,
    - zrzucenie nadmiarowych kilogramów (jeśli się je ma).
    Podziękowali 1mysikrolica
  • @MartynaN - masz pełne przekonanie? Bo wiem, że takie jest ogólne zalecenie, ale spotkałam się z tym, że bywają wyjątki wręcz przeciwne. Może lepiej zacząć od kontroli elektrolitów?
    BTW, u mojego osobistego taty, ciśnienie rośnie, gdy poje sobie słodyczy. Najgorzej na niego działa połączenie cukru z tłuszczem. Jak je zdrowo - z przewagą warzyw, to ma ciśnienie jak zdrowy, wysportowany młodzieniec. Szczególnie, jak nie zapomina o aktywności fizycznej, przy tym.
  • Po to jest ten wzrost ciśnienia,  żeby sód "wypłukać"  Dlatego w elektrolitach to będzie widać tylko przy schylkowej niewydolności nerek. U mojego dziadka przy ograniczeniu w ciągu pół roku Gfr wzrósł z 30 do >60. Z 3leków na nadciśnienie zjechał do jednego w razie potrzeby.  A jest miłośnikiem zdrowej diety typu sklepowy dżem, manna i słodka herbata.  Nie zmienię nawyków aż tak u faceta przed 90. A i tak jestem super szczęśliwa,  że zniknęło widmo dializ,  bo w przypadku Dziadka nie wyobrażam sobie tego z różnych względów 
    Czy u każdego.  No chyba prócz mega silnych leków nic nie działa u każdego.  Ale nie jest to na tyle ważny element diety,  żeby nie warto było spróbować.  Zresztą trochę mówimy o tym samym, bo jak część zwykłej diety zastąpić nieprzetworzonymi warzywami,  automatycznie dzienny ładunek sodu ci zjeździe.  Choćby kupne wędliny,  nawet bez dosolenia zawierają sporo. 

    Podziękowali 3Katarzyna AgaMaria palusia
  • u mnie ciśnienie w górnych granicach normy, ciut przekraczane miało związek z piciem duzej ilości wody mineralnej z wysoka zawartoscia sodu. Po zmianie na niskosodowa i przegotowana ciśnienie obniżyło się o około 10 jednostek
  • Podejrzewam nadmiar paluszkow slonych. Sprawdzimy
  • edytowano października 2016
    @Katarzyna, masz moze doswiadczenia z castagnusem? jest szansa, ze zmniejszy objawy perimenopauzy? (Wahania cisnienia, uderzenia goraca, znaczace skrocenie cyklu do 16-20dni). Mozna go przyjmowac przy zylakach?
  • Mam doświadczenie z castagnusem ale w przypadku problemów z zajściem w ciążę - bywa skuteczny. Czy pomoże przy menopauzie - może warto spróbować. Producent nic nie pisze, żeby żylaki były przeciwwskazaniem.
    Podziękowali 1mysikrolica
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.