Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1158159161163164370

Komentarz

  • Kerima powiedział(a):
    Sześciolatka po trzech zum-ch przechorowanych w przeciągu trzech lat dostała skierowanie do neurologa. Pani neurolog zaś zaleciła scyntygrafię nerek. Czy to naprawdę konieczne? Ktoś ma doświadczenie?
    U nas takie nawracające zum-y były od urodzenia,po trzecim podobnie,dostaliśmy skierowanie do urologa,do Prokocimia.
    Ale zaczęli badania od usg,cystografii mikcyjnej,akurat scyntygrafii jej nie robili,ale u nas było podejrzenie jakiejś wady w budowie dolnego odcinka dróg moczowych.
    Okazalo się,że wszystko w budowie układ moczowego jest ok,wiec badania niby nie były potrzebne,ale tego czy jest ok się nie wie przed tylko po badaniach :/
    Za to nawracające zum-y ma do tej pory,tyle że juz nie tak często jak przez pierwsze lata (teraz ma 11 lat).
    Podziękowali 1Kerima
  • Paracetamol lub ibuprofen - to medycyna akademicka. Okłady z wody z octem - to alternatywa.
  • czy kupę dziecka na posiew mogę pobrać bezpośrednio z nocnika czy jakoś inaczej ma ono ją zrobić?
    czy mogę pobrać dzisiaj i zanieść jutro, czy musi być swieża?
  • Można z nocnika. Lepsza świeża ale lepsza tez wczorajsz niż żadna. Ja jeśli z poprzedniego dnia to trzymałam do rana w lodowce.
  • @uJa  inaczej niż z nocnika raczej się nie da.
    Pobierz próbkę tego kału z takiego miejsca gdzie się nie stykało z nośnikiem.
    I tak jak andora pisała-trzymaj w lodówce.
  • ok wziełam, choć to raczej już płyn a nie substancja stała

    ehh rok temu było to samo, co się to moje biedactwo namęczyło, mam nadzieję że teraz jakoś łagodnie przejdzie

    pewnie do rana zrobi ich jeszcze z 10, jak się uda to pobiorę rano jeszcze raz

    tylko tak sobie myślę że jak na posiew to tam i tak siedzi kilka dni to może lepsza starsza?
  • Może na tle nerwowym. Magnez sporą dawkę bym dała.
  • tez może mieć gesta wydzieline z nosa ktora ja przytyka. Ja tak miewam. Właśnie we snie.
  • Przerosniete migdaly tez takie objawy daja.Najtarszy tak mial.
  • Powiedzcie mi czym się różnią od siebie.
    Betadyna, Jodyna i płyn Lugola?
  • Nie udało się nam zasnąć podczas EEg... M. (12 lat) wczesniej miał robione podczas czuwania zawsze EEg. Czy badanie podczas snu daje jakiś lepszy obraz pracy mózgu...? Mogłam nie kłaść go spać w ogóle... A ja dałam mu 5 godzin snu...
  • edytowano stycznia 2017
    Czy delikatne kłucie lub ucisk w dolnej części pleców tak na linii ostatnich żeber może być objawem kamieni nerkowych? Jesli tak to jak się zabrać do diagnozowania tychże? Innych objawów brak. W przeszłości 2 razy zapalenie pęcherza, oba w ciążach.
  • edytowano stycznia 2017
    @AB  w ciąży Ob jest podwyższone,raczej ten wynik nic nie wnosi do diagnozy.
    Mocz długo stał przed badaniem?
    Ja bym nic na razie nie brała i go powtórzyła skoro nie ma białka,a pojedyncze leukocyty,erytrocyty mogą być,to nic nie mówi.
    Na razie jakaś wit.c,żurawinę bym łykała.
  • No tak :)
    OB  lekko podwyzdlazone może być z różnych przyczyn.
    Same bakterie w moczu niewiele mówią,bo mogły się namnożyć w ciągu tych paru godzin i pH mogło się zmienić.
  • Czy może mi ktoś przypomnieć sposób na zbicie gorączki za pomocą octu?? Lub wkleić wątek gdzie był podany ten sposób. Wiem, że skarpetki moczyło się w roztworze octu tylko nie pamiętam w jakich proporcjach.
    Nie mogę zbić gorączki u córki, dochodzi do ponad 40 stopni:(((
  • @Pola zasypianie w czasie badania jest potrzebne aby zarejstrować procesy w mózgu zasypiania, snu i wybudzania . 
    Daje poprostu szerszy obraz.

    A czemu robicie eeg

    Podziękowali 1Pola
  • @Aga85 - 1:10 ocet do wody.
  • @AB - w necie szukam i znajduję. Po angielsku zwykle. Jak podasz nazwę, to Ci sprawdzę jutro.
  • edytowano stycznia 2017
    @maliwiju - M. miał epizod padaczkowy  . Raz w życiu dwa lata temu. Cały czas dostaje leki. Chcemy poobserwowac go, czy może powoli uda nam się odstawić lek. Ponoć w poprzednich badaniach eeg wyszły jakieś ogniska. .  Nie wiem , nie znam się.  .  
    Podziękowali 1maliwiju
  • jeśli chodzi o leki przy karmieniu to jest laktacyjny leksykon leków i e-lactancia :)
  • Na goraczke ibuprofen jak mam dawkowac dziecku? Z wagi wychodzi 3,75ml a z wieku 5ml.
  • No tak myslalam, ale ostatnio ciagle slysze, ze za male dawki sie podaje itp i juz zglupialam. Dziekuje.
  • Ciemieniucha u niespelna 2 latka

    Ma juz dluzszy czas, ale przez inne choroby innych dzieci nie wdrozylam zadnego konkretnego dzialania.... czym mozna sie pozbyc takiej luszczacej sie skory gdy na glowie juz tyle wlosow..?
  • Mojemu sześciolatkowi się często odnawia, smarujemy olejem kokosowym i wyczesuję. Włosy ma b. gęse i dość długie jak na chopca. Dajemy radę. Ostatnio co raz rzadziej mu trzeba zabieg stosować. 
    Podziękowali 1annabe
  • A czym wyczesujesz? I czy moczysz najpierw glowe? 
  • Nie, nie moczę, smaruję, zostawiam na dłużej, czeszę takim zwykłym dość gęstym grzebykiem :)
    Sobie też czasem smaruję przed myciem, przeciwłupieżowo działa.
  • @Pola a jakie leki dostaje?
  • @AB
    Divascanu nie powinno się stosować w ciąży ani w okresie karmienia
  • Czy zapalenie zatok jest zaraźliwe ?

    Mąż choruje od kilku dni, boję się, że zarazi Mikołaja, zwłaszcza, ze on z nami śpi ?

  • @Karolinka, mój mąż ma zapalenie zatok, dzieci mają katat, raz mają raz nie mają. Nie wiem czy od męża, czy inny szczep, ja nie zlapalam.
    Jak może się gdzies przelozyc, Mąż, na kilka nocy, to by byla za przeniesieniem.


    Podziękowali 1Karolinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.