Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1161162164166167370

Komentarz

  • Mi sie powiększyły węzły przy różyczce poszczepiennej -i juz takie zostały. 
  • Syn kilka dni po grypie zaczął płakać, że boli go ucho i ma zatkane. Czy jest jakaś szansa by rozładować to bez antybiotyku? Narazie zakropilam mu nos od strony ucha sulfarinolem.
  • Mam jeszcze pulmicort i mucosolvam do inhalacji? Może zrobić? 
  • Może wdychać przez maseczkę nosem...
  • Właśnie inhaluje się...
  • Mi lekarz mówił ze przy infekcjach uchaa nie wolno robić inhalacji.
  • Wapnia zwykle dużo w diecie. Stawiałabym na D3 i K2.
  • A D3 im badałaś? Jak marne (a często marne bywa), to gospodarka wapniowa zaburzona.
  • edytowano lutego 2017
    Czy ktoś  może  mi  odpowiedzieć jaki obecnie jest trend wśród lekarzy jeżeli chodzi  o  homocysteinę. Pani doktor mojego męża,  nawiasem mówiąc wspaniała osoba, powiedziała krótko - nie badamy tego. Czyli nawet badań nie chcą zlecać.  A człowiek w końcu głupieje.  Dlaczego nie chcą tego badać?  Ciekawe co piszą na ten temat w książkach z których uczą się lekarze na studiach.  Nie mówi się o tym na studiach? 
  • uJa powiedział(a):
    Mi lekarz mówił ze przy infekcjach uchaa nie wolno robić inhalacji.
    No nie mów :'(
    My cały czas inhalowaliśmy, bo zalecenie było takie, żeby rozrzedzić wydzielinę by nie zatykała przewodu. 
  • Odkąd to wiem to nie inhaluje jej przy kaszlach i infekcjach i teraz tyllo co druga kończy się uchem. Ale nie wiem ile to fart,  szybkie dzialanie kroplami do nosa a ile faktycznie nie inhalowaniei.
  • Nam właśnie w szpitalu teraz robili inhalacje, a było zapalenie oskrzeli i płuc łącznie z zapaleniem ucha właśnie.
  • @Pola, może chodzi o koszty, że NFZ jakoś to słabo refunduje?
    Podziękowali 1Pola
  • beabea powiedział(a):
    @Pola, może chodzi o koszty, że NFZ jakoś to słabo refunduje?
    Albo nie bardzi wiedzą co z tym robić dalej.
    U mojego taty,ktory jest po zawale wyszla wysoka homocysteina.Lekarze widzieli wynik i nic dalej z tym nikt nie robi.Nie zbija,nie kontroluje.
    Trzeba na wlasną rękę szukać wiadomości.
    Nie ma też jeszcze zbyt dużego doświadczenia,zbyt wielu badań w postepowaniu z osobami z podwyzszonym poziomem homocysteiny.
    Podziękowali 1Pola
  • Nad publikacją naukowa o homocysteinie ostatnio pracowałam. Są związki między jej poziomem a dietą.
    Podziękowali 1Pola
  • Duszność może być od zapalenia płuc. Na początek daj się może osłuchać?
    A to nie astma?
  • Mam problem. Nasz dwuletni syn nagle zaczął kuleć. Nie było żadnego urazu, nie upadł, nic... od rana kuleje, kolano ma jakby trochę do środka wykrzywione, ale nieznacznie..Może troszkę opuchnięte.. Ale nic co nie boli. Tylko utyka... nie wiecie co to może być? Wahamy się czy na izbę przyjęć jechać, bo weekend przed nami, ale wiem że to nie zagrożenie życia czy zdrowia.
  • zdrowia może jednak, jak nie lubię medycznych przesłanek do kontaktów z służbą zdrowia, tak chyba dałabym obejrzeć jutro lekarzowi.
  • @mamlu może zrób badanie moczu zanim zaryzykujesz przychodnię w okresie mocno infekcyjnym?
  • @mamlu a nie masz możliwości wezwania pediatry do domu?
  • Poltoraroczniak dwa dni goraczkowal nocami do 39.5 zbijalam raczej domowymi metodami aczkolwiek raz dalam Paracetamol bo kiepsko sie czul. Czytam sobie co kupic w razie goraczki i natknelam sie na watek o pwiklaniach po grypie. Moze powinnam cos mu jeszcze albo cos zrobic? Na pewno wirusowe to jest bo wszyscy smarkaja i kaszlą. Mlody po 1.5 doby lepiej sie czuje. 
  • Skąd wiadomo czy grypa czy zwykly wirus z temperatura?
  • Zawsze mozna wspomagajaco dac rozgnieciona i rozpuszczona polowke rutinoscorbinu 3xdziennie, a nie dawac cukru, bialej maki i nabialu.
    Mysmy po Swietach chorowali-ja ewidentnie grypowo, z dreszczami,bolem miesni i wys.goraczka, mali wysoka temp.,ew kaszle/katary. Zbijalismy goraczke,jak trzeba bylo, obkladaliamy na noc czosnkiem (katary), pilnowalismy, zeby pili duzo i chyba tyle.
    K.
    Podziękowali 1wielorybek
  • Mamy  diagnozę: byliśmy  wczoraj na  pogotowiu, bo  młody  cały  czas  utykal.  diagnoza: zwiewne zapalenie stawu  biodrowego. Ortopeda  powiedział że to  choroba  pojawiająca  się  koło 2  Roku  życia U  dzieci  aktywnych  ruchowo. Leczenie to  leki  antyzapalne Ibufen i co  najważniejsze na 4,5  dni całkowite  uruchomienie.  Chłopiec  musi  leżeć, albo  być  noszony. W  tygodniu  konIecznie do  kontroli w  poradni .
  • edytowano lutego 2017
    Juz widzę unieruchomienie 2 latka.... 4 dni... ekhem....ekhem.... Taaa 

    Chyba w mumii gipsowej
    Podziękowali 2madzikg Małgorzata32
  • Dziecko 2 letnie, od wtorku z gorączką max. 38,3, kaszlące (raczej mokro) i kichające. Wczoraj osłuchowo czyste, wieczorem crp 25. W oglądzie mamy - bez pogorszenia, stabilne, tylko zaglucone. 
    Coś trzeba zadziałać więcej, oprócz standardowych sposobów ogólno-przeziębieniowych i kontroli?

  • Bym czekała i obserwowała. Nic nie wskazuje na to, że bez interwencji rychło umrze ;)
    Podziękowali 1kowalka
  • Tak właśnie poradziłam. Tylko na crp nijak się nie znam, więc nie potrafiłam ocenić, co i jak. 
    Są jakieś artykuły, które mówią o crp i różnicowaniu infekcji na wirusowe i bakteryjne?
    Dzięki z góry.
    k.
  • przy bakteryjnych crp jest raczej niskie, tak to 30-40. Ale spotkałam się tez z szkarlatyna crp 31. A 5 doba gorączki to bez szalu jeszcze. Nasz rekord 7 dni.
  • @andora odwrotnie,niskie crp-wirus,wysokie to infekcja bakteryjna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.