Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1159160162164165370

Komentarz

  • edytowano stycznia 2017
    @AB a brałaś już kiedyś Divascan czy to pierwsza próba?

    P.S. nie ma wystarczających badań dlatego producent nie zaleca przyjmowania Divascanu podczas karmienia
  • To żeby ocenić skutek musisz przyjmować minimum 1-1,5 m-ca, dopiero wtedy lek rozwija pełnię swojego działania.
  • @MonikaN właśnie dziś się przełożył, ale ja już dzis wstałam zaflekana z bólem głowy :(
    może to zatoki, może nie
    zaraz robię sobie napar z rumianku

  • karmię,
    zrobiłam napar z szałwii i rumianku,
    kupię wodę morską z miedzią, inhalacje z olejkiem eukaliptusowym i sosnowym
    i to nebu-dose

  • szalwia chyba niedobra na karmienoe? poprawcie jak sie myle
    Podziękowali 2Karolinka madzikg
  • edytowano stycznia 2017
    wdycham, robię taką parówkę


  • @Skatarzyna bardzo bardzo dziekuje za porade ws wyczesania! Naoliwilam mlodego wczoraj porzadnie i takim grzebykiem na wszy tak sie pieknie ta skorupa wyczesala ze sladu po niej nie ma :) 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano stycznia 2017
    @Aga85
    Nie znam się na dietach, ale uważam, że masło świetnie można zastąpić łagodną musztardą. Nie wiem, czy to zdrowe, ale cholesterolu raczej nie ma ;)

    Podziękowali 1Aga85
  • Bóle rąk i nóg, takie głębokie, jakby kostne, prawie co rano, u starej baby - co to może być? 20 lat temu moja Mama podejrzewała bóle wzrostowe, ale po 30 rośnie się raczej wszerz ;) Od roku śpię na twardszym łóżku, może to po prostu to?
    Znam gorszy ból, nie powiem, ale ten jest wystarczająco wredny, by zniechęcać do wstania z łóżka :(

  • Niedobór wit. D3? Mi takie bóle po suplementacji D3 przeszły na dość długo.
    Podziękowali 3Katia Bridget AgaMaria
  • hmm to ja tp zbadam se.. bo tez cierpie
  • Też miałam takie bóle. Szczególnie kolan. Przeszło po suplementacji D3
    Podziękowali 2annabe AgaMaria
  • @MAFJa - myślę, że bez badania możesz z 5000 j.m. dziennie suplementować. A jak wyjdą w badaniu niedobory, to i znacznie więcej - np. 8.000
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano stycznia 2017
    ja mam prawa stope.. i kolana.. i reka prawa
  • edytowano stycznia 2017
    MAFJa powiedział(a):
    ja mam prawa stope..

    No, ja też mam. I lewą. Zaryzykuję stwierdzenie, że wszyscy tu na forum mają... ;)
    Podziękowali 2AgaMaria madzikg
  • nono iwazaj z takimi stwirrdzeniami.. moj dziadek nie mial :-)
  • @Katarzyna devikap mozna podawać zamiast vigantolu niemowlakowi?
    Chcialam vigantol ale lekarka mi to wypisala na recepcie.W ulotce pisze ze nie wolno malym dzieciom.
    Czy ja moge suplementowac vit.D jesli karmie piersią zamiast ja dawac dziecku?
  • Od samego czytania kolana trochę mniej bola :) a wiec jednak wit D3, zwiększe dawkę, bo biorę 2000 i jest lepiej, ale nie idealnie :wink: 
    Podziękowali 1MAFJa
  • @olgal - dawałabym i dziecku. Szczególnie zimą. Devikap kiedyś mi lekarka przepisała, jak były jakieś problemy z dostępnością Vigantolu. Dla dziecka małego przepisała. Pierwsze słyszę, że nie wolno dawać. Może to z tego, że teraz sobie firmy interes robią na "specjalnej" wit. D3 dla niemowląt, takiej wyciskanej z kapsułek. Oczywiście dużo droższej.
  • edytowano stycznia 2017
    W ulotce pisze tak:
    Lek zawiera alkohol benzylowy.
    Lek moze powodowac zatrucia i reakcje alergiczne u dzieci do lat 3.

    To mnie wlasnie wystraszylo,ale w sumie nie wiem czy inne tez nie zawierają tego samego.
    Dotychczas dawałam te kapsulki,nic takiego tam nie pisalo,ale nie lubie ich bo źle sie to wyciska,zawsze zostaje cos w kapsulce,no i cena... Dlatego chcialam ten vigantol.
  • Ja zawsze dla swoich dzieci dostawalam Devikap od urodzenia, lekarka mi dla pierwszej sama zaczela przepisywac, bo wtedy jeszcze nie bylo takiego cisnienia na te w kapsulkach I z pompkami, a potem kazalam sobie wypisywac, bo szkoda mi bylo przeplacac. Nawet nie czytalam ulotki.
  • Ja też dla moich od zawsze devicap. Od maleńkiego chociaż nie pamiętam od jakiego wieku ale mam 2,5latke i ona na pewno bierze od 2 lat.
  • zamiast margaryn (totalny syf), masła czy innych polecam awokado, nie ma jakiegos specyficznego smaku. 
    Podziękowali 2AgaMaria madzikg
  • ja calej piatce daje devicap.. i sie zastanawiam czy sama moge brac.czy to za male dawki
  • Jedna kropla ma 500 jednostek, to musisz wiecej kropelek brac. Ja tez biore Devicap.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • @mamlu vigantol na recepte kosztuje grosze! 

    Wiecie co, suplementowalam duza dawke d3 w zeszlym roku. 
    Jakos nigdy nie podejrzewalam ze bol kolan ktory mam od lat moze byc spowodowany niedoborem. Rzeczywiscie jakos chyba rzadziej ostatnio mnie te kolana bola.. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • ja też daję devikap wszystkim i sama też biorę.
  • Ha, to może być dobry trop! Ponoć moje problemy zdrowotne zużywają dużo wit.D, a ostatnimi czasy nie stosowałam suplementacji. Dzięki :)
  • @maliwiju - dostaje depakine chronosphere 750. Inna neurolog - kiedyś konsultowalam , pół roku temu - stwierdziła że to i tak mała dawka jak na jego wagę . Waży ok. 62 kg
  • edytowano stycznia 2017
    @Pola ;
    Nie wiem czy wiesz ale depakina może powodować niedoczynność tarczycy warto to zbadać.
    A co do dawki to sprawdzacie poziom we krwi? Terapeutyczny zaczyna się od 50 nie wiem jakich jednostek ale jeśli bedzie poniżej to wtedy może być rzeczywiście za mało.



    Podziękowali 1Pola
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.