Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1162163165167168370

Komentarz

  • edytowano lutego 2017
    Jestem zdezorientowana
    o czym swiadczą wymioty żółcią nie powiązane z jedzeniem i nerwami, bardzo silne uczucie głodu, osłabiające aż do wymiotów, gorycz w ustach.

    Chwile po jedzeniu znowu to samo, nudności i osłabienie.
    Powoli mam dość
    a usg jamy brzusznej za miesiąc

    Jak sobie pomóc?
  • @olgal pomyliłam sie. Dokładnie tak jest jak piszesz. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
  • U 8,5 latka pojawiły się lekkie zasłabnięcia tzn. Mówi że jest mu gorąco i trochę słabo. Po odpoczynku mija. Częstotliwość raz na 1-2 dni. W listopadzie miał robioną morfologię potrzebną do treningów koszykówki i było ok. Co należałoby zbadać, żeby wykluczyć poważniejsze przyczyny?
  • EKG zrobić?
  • @Katarzyna w wieku 3 miesięcy miał robione echo serca, było ok. Jak rozumiem przez te 8 lat mogło mu się coś tam poważnie pozmieniać? Czy są jakieśspecjalne zalecenia jak przeprowadzać ekg u dzieci? Rano itp?
  • @Katarzyna - zaciekawiło mnie, jakie produkty podwyższają poziom homocysteiny? Ciekawi mnie do jakich wniosków doszłaś  ?
  • @Pola - to było badanie korelacyjne, więc nie można na jego podstawie stwierdzić na 100%, że dane produkty podwyższają lub obniżają poziom hcy. Ale widać pewne związki między dietą, a homo usteiną. Jak dasz na priw adres mailowy, to mogę Ci wysłać roboczy manuskrypt.
    Podziękowali 1Pola
  • Boli mnie dzis skora. Zdarzalo sie to juz kilka razy. Cala prawa reka. Boli gdy lekko dotykam, gdy nie dotykam tez. Jakby poparzona byla. Od nadgarstka do ramienia. 

    Teraz siedzac i piszac slysze jak deszcz leje i uswiadomilam sobie ze pogoda sie zmienia, cieplejsze dni beda- zwykle na zmiane pogody palily mnie kolana, a dzisiaj ta skora. 

    Nigdy nie poszlam z tym do lekarza.. czy ktos ma podobne dolegliwosci i nie powinno sie ich bagatelizowac?
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Coś kiedyś się z tą ręką działo?
    Jakieś urazy,poparzenia,odmrożenia?
    Mnie na zmianę pogody boli ręka,którą w dzieciństwie dwa razy połamałam.
    I stawy,ale to to reumatyczne akurat.
  • Nie chciałam zaśmiecać wątku o szczepieniach gdzie zaczęłam dyskusje ,więc w skrócie dziecko 6 lat po zapaleniu płuc ,2 RTG w lutym (wyszły zmiany- zgrubienia), mamy powtórzyć w tym tygodniu 3 raz RTG czy to nie za dużo jak na takiego malucha.
  • edytowano lutego 2017
    Kiedyś moja kilkutygodniowa córka miała zapalenie płuc i robili jej 3 raz rtg ... i ja spytałam czy to nie za dużo. 

    Lekarz mi powiedział ze teraz są takie aparaty ze jakby zrobić jakieś 20 rtg to się wtedy przyjmie dopiero dawkę promieniowania taką jak to było kiedyś za jednym razem
    Podziękowali 1Kika39
  • Jedno zdjęcie TK to dużo więcej promieniowania niż przy nawet i 10 RTG, a też jest wystarczająco bezpieczne - spokojnie!
  • edytowano lutego 2017
    A IgM było badane? IgG świadczy, że miała kontakt z wirusem, ale kiedy? Trudno zgadnąć.
  • Mam zaburzenia rytmu serca, głównie gdy jest jakiś stres. Kardiolog zalecał dorażnie propranolol i powiedział, że te zaburzenia nie są niebezpieczne. Ogólnie boję się leków w ciąży i nie biorę tego propranololu, staram się odpoczywać, nie denerwować się. Jednak jakby nie było zbliżający się poród nasila stres i co za tym idzie te arytmie. Ginekolog mi powiedział, że mam być zbadana jeszcze przed porodem przez kardiologa i mam brać ten propranolol. Czytam jednak, ze powoduje on zmniejszone przepływy przez łożysko, może powodować obumarcie płodu,skurcze macicy... 
  • magnez też warto brać
    Podziękowali 2mamaw Karolinka
  • Magnez biorę. Zaburzenia to takie chwilowe przyspieszenia albo takie jakby wypadanie niektórych uderzeń. Omdleń z tego powodu nie mam. Holter był, wyszły pobudzenia dodatkowe, echo- wypadanie płatka zastawki mitralnej, tarczyca ok i tsh i ft3 i ft4.
    Jakim sposobem pisze, że ten propranolol może powodować skurcze macicy jeśli na dodatkowe pobudzenia serca ma działać wyciszająco?
  • Ten wynik z  holtera u kardiologa został. Z tego co pamiętam były nadkomorowe ale kilka komorowych też. Morfologia ok. Najnieprzyjemniejsze są takie że wydaje się, że serce na chwilę przestaje bić, a potem tak szybko przez chwilę żeby nadrobić jakby. To tak wdg moich odczuć.
  • Dostałam skierowanie od ginekologa na cito do kardiologa, bo chce żebym przed porodem była zbadana. Mam nadzieje że w czwartek mnie przyjmie, bo terminy normalne są za rok. I mam brać propranolol, ale się boję że dziecku coś będzie.

    Podziękowali 1AgaMaria
  • Wysoka jestem -179 cm, szczupła to byłam;-)

  • w aptece farmaceuta mi mówił, że dla dorosłych jest jakiś odpowiednik xyzalu, ale bez recepty. Ktoś kojarzy, co to może być? nie zapamiętałam nazwy
  • edytowano lutego 2017
    Kto tu z lekarzy mógłby pomoc?

    kazda jedna pomocna głowa na miarę złota! 

    Chodzi o - jałowa martwicę kości udowej i panewki

    wynuki badań moge przesłać na maila 

    za zgoda przyjaciółki udostępniam wiadomość która otrzymałam od Niej 

    Jestem na początku i na końcu swojej drogi.Ryczę sobie

    Jestem na początku i na końcu swojej drogi.Ryczę sobie .Wymienię najpierw rzeczy złe ,bo deser będzie lepszy.I tak : czeka mnie operacja którą muszę załatwić szybko.W wyniku matwicy jałowej zniszczyłam cały staw...latając m.in. po znachorach.I główka i panewka do wymiany.Mam nie więcej czasu niż 2 miesiące...bo potem może być pozamiatane i nie będę chodzić.Jakąś chorobę mam bo nie dostaje się ,,zatoru,, czy,, zakrzepu,, w kościach ot tak poprostu.Teraz dobre :nie mam RZS,nie mam żadnej innej genetycznej francy ani nowotworu !!! Jestem zdrowa.W samochodzie (nawet mojego starego) też czasami wysiadają amortyzotory.Nie muszę brać ani sterydu ani metrothexatu.Oczywiście z metypredu trzeba teraz wyjść.Jestem zadowolona że trafiłam do fachury,który nie wróżył z fusów tylko zrobił rezonans u radiologa od stawów.Przede mną daleka droga do pełnej sprawności .Od grudnia gasłam z dnia na dzień.Jestem zadowolona.Całuję i ściakam i dziękuję.
  • @annabe ja Cię chyba trochę rozumiem, bo jest zmiana pogody duża...i pobolewa mnie dosłownie wszystko, tyle, że pobolewa, więc to nie jest jakiś ból rozrywający.
    Ale ...takie tam typu achilles w połączeniu z ostrogą, taki ból który przypomina, że mam to ścięgno, przypominajka taka, ale bolą też różne inne fragmenty...

    Taka nadwrażliwość skóry, może to rodzaj zdrętwienia?
    Czasem kręgosłup mnie boli tak, że aż pali...

    Ale u Ciebie, nie wiem, co to jest...
  • Też mam ten płatek zastawki. Wysoka jestem, a szczupła byłam  :).

    Kiedyś kiedyś, gdy byłam młodsza i zdrowsza chciałam krew oddać, ale właśnie przez ten płatek mnie zdyskwalifikowali...
    Podziękowali 1mamaw
  • A bierzesz jakies leki? Doraznie lub na stałe?
  • Do mnie to pytanko? @mamaw ;
    ?

    Odp. Nie biorę żadnych leków. Nie lubię proszków i unikam.

    Biorę, jak już zupełnie muszę.
    W wyjątkowych sytuacjach.

    Na co dzień olej lniany, herbatki ziołowe...
    Podziękowali 1mamaw
  • Tak do Ciebie zastanawiałam się czy coś na ten wypadający płatek bierzesz. Dzięki
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano lutego 2017
    W życiu się tym płatkiem nie zajmowałam.

    Jak wieje wiatr, to mi kołacze serce.
    Jak się wina napiję, też.

    Lekarz, co mi wtedy echo serca robił powiedział, że zakochane kobiety tak mają z tym płatkiem.
    Podziękowali 1mamaw
  • czy jest jakaś witamina D, którą można przyjmować przy kamicy nerkowej?


  • Agnicha 
    a mozesz mi cis wiecej skrobnąć na priv..
    ja tez potem napisze na priv 
  • Mam pytanko, może tęgie głowy wiedzą, co to znaczy, że zakażenie boreliozą jest świeże ? Trwa od miesiąca, od pół roku?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.