Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1160161163165166370

Komentarz

  • @AB,  a u kogo? 
  • moje 3 zaszczepione. 2 razy.. tochyba loniec?
  • @MAFJa oni wczesnie zaczynali, to chyba musza byc 3 dawki.
  • Odchylilam sie nienaturalnie siedzac na krzesle bo zmienialam pozycje malucha do odbicia i cos mi sie stalo z szyjnym odcinkiem kregoslupa, zesztywnial mi i nie moge sie odchylic, skrecic bardziej glowy, schylic. Zesztywnialam. 

    Od porodu mam tez bardzo silne bole glowy nasilajace sie przy chodzeniu.

    Myslicie ze moge poczekac z pojsciem do lekarza czy lepiej pojsc do ortopedy i wykluczyc dyskopatie? Teraz to juz wogolr nic nie sprzatne :-(
  • Żelazo 14 , norma 60-180 , RBC HAB HTC MOC NEUT PDW P-LCR poniżej normy, LYM MONO lekko powyżej.
    Długie krwawienie, lekarza mam dziś po południu, anemia podejrzewam, mądrych rad potrzebuję. ..
    K
  • @AB,  ze sledzioną może to powodować spadek płytek.  Jak morfologia ok,  to rzecz drugorzędna. 
    Wątroba nie ma reguły.  Może być taka opcja anatomiczna,  ważny kształt.  My piszemy "powiększona" i dopiero wtedy że wystaje o tyle i tyle.  Bo samo wystawianie nie musi być powiększeniem.
  • To Jaki jest najlepszy preparat z wit d dla dziecka i dla siebie ? 
    bez recepty
  • Z mojej skromnej wiedzy wynika, ze img to maja zwykle zdjecia i chocby program z eksplorera do ogladania zdjec powinien otworzyc plik z takim rozszerzeniem. Ale moze tam jakies zabezpieczenie jest, bo to dokumentacja medyczna?
    Podziękowali 1nodobra
  • @asiao najlepiej żeby witamina d pochodziła z  lanoliny i była tam tylko ona plus jakiś olej np. oliwa z oliwek. Jak w kapsułkach to może być jeszcze otoczka glicerynowa. Dobrze kupować renomowanych firm produkujących suplementy.
    Podziękowali 1asiao
  • @Hanq mozesz polecic konkretny preparat
    dla osoby doroslej i dziecka szkolnego?
  • Najlepiej dawkę dobrać do osoby i przyjmuje się średnio 1000 j. na 10 kg masy ciała. Jak ktoś ma niedobory duże lub choroby z autoagresji to dawkę podwoić. I koniecznie brać z witaminą k2 mk7. Ja zamawiam zwykle w sklepach z suplementami. Dobre firmy to m. in.  Doctor Best, Puritans Pride, Now foods, Solgar, Swanson.

    Podziękowali 2asiao Basja
  • Po jakim czasie od postawienia baniek moga sie dzieci wykompac/wyprysznicowac?
    I po ilu dniach mozna je puscic do szkoly/przedszkola?
  • Zsleży, jak się czują. Jak wyglądają na zdrowe, to 3 dni po bańkach traktuję, jak zdrowe.
    Podziękowali 1mamuma
  • Moze jakas dodatkowa warstwa na plecy tak bym zrobila..Kamizelka polarkowa czy cos zeby nie zaziebily tych miejsc jak sie delikwenci porozbieraja z kurtek. 
    Podziękowali 1mamuma
  • mały (8 miesięcy) ma na głowie takiego jakby guza (miękkie toto). na początku myśleliśmy, ze to od uderzenia (zaczyna chodzić przy meblach, co chwilę się przewraca). ale od niedzieli nie znika (wtedy to zauważyłam). chyba gdyby się uderzył i to był guz to już by chyba zniknęło...? nie ma siniaka w tym miescu (okolice ciemiączka, ale nie na samym ciemiączku).

    do chirurga umówiłam się dopiero na przyszły tydzień.  mam panikować do tego czasu czy spokojnie na wizytę czekać?
  • Ja bym panikowala... Może niech to jakas fachowa sila obejrzy, bo w sobotę i niedzielę będzie trudniej.
    Podziękowali 1Bridget
  • byliśmy już u pediatry, nie panikowała. skierowanie dała. zmian w zachowaniu małego nie ma, nie wymiotuje, je normalnie, śpi normalnie. "Guz" nie zmienia się, tzn. nie rośnie. nie boli.

    zobaczymy jutro. może mi się uda do chirurga bez czekania wcisnąć...
  • idziemy dziś do chirurga, będę próbowała się bez kolejki dostać.
  • @Rogalikowa, miękki i ruchomy guz to, z tego co pamiętam,najmniej podejrzany jest. Ale pewno będą i tak wycinać kiedyś, dobrze że idziecie, bo szkoda nerwów. 
  • czasem usg wystarczy i nie trzeba wycinać.
  • zderzenie z systemem: pani w rejestracji odsyła do lekarza, czy przyjmie, bo teraz to nawet na cito zapisują do  kolejki. lekarz zamiast po prostu wyciągnąć rękę i przez 2 sekundy pomacać guza robi mi wykład na temat niedogodności związanych z NFZ. na moją wyraźną prośbę maca młodego i stwierdza, ze to jakiś guz. o! chciałoby się wykrzyknąć, nie wiedziałam, dzięki doktorze! usg też "nie da się" mimo, że aparatura jest 2 metry od doktora, który potrafi ją obsłużyć i za chwilę właśnie będzie ją obsługiwał badając innego pacjenta.

    w efekcie nic nie wiem, czekam na wtorek na wizytę w innej poradni. guz nie-guz bez zmian.
    Podziękowali 1madzikg
  • Moja corka miala taki zapach ale jako polroczniak (metaliczny, dziwny, nienaturalny), w badaniach wyszly bardzo podwyzszone aspat i alat, dosc dlugo rosly, ale w koncu spadly, a zapach minal. Bylam w szpitalu z nia, miala badania genetyczne rozne, ale wszystko bylo ok, lekarze nic nie stwierdzili.
  • Nika76 powiedział(a):
    Od dwóch tygodni łykam ketonal i martwię się o mój zoladek. Biore osłonowy na czczo ale i tak się boje.... Ten Opokan to warto by było np. zamiast ketonalu? Czy to tak samo niebezpieczne? Nie dam rady funkcjonować bez niczego... Pyralgina nie daje rady

    moja żona od dwudziestu lat łyka ketonal, średnio 2-3 dni w miesiącu, dasz radę
  • Dziecko z ospa lat 7, a konkretnie 11 dni od pierwszych krostek,  obecnie odpadajace strupki.Ma powiększony węzeł chłonny pod żuchwa  po lewej stronie miękki i tkliwy, przesuwa się pod palcami, dodatkowo z tej właśnie lewej strony wyżyna się 6 od tego samego dnia co zaczęła się ospa. Dodatkowo na głowie w okolicy potylicy wyczułam dzisiaj dwa węzły?  powiększone około 0,5 cm średnicy. Martwię się trochę czy to normalne ??? Dziecko ogólnie czuje się dobrze, ma apetyt, zachowuje się zupełnie normalnie, lekarza mamy w piątek, czy ktoś coś na temat tych węzłów mógłby mi napisać? 
  • @Klaudia - podżuchwowy może tak wyglądać przy rosnącym trzonowcu. Te na potylicy też nie brzmią niepokojąco z opisu. Lekarzowi możesz pokazać przy okazji.
    Podziękowali 1Klaudia
  • @Ojejuju wczoraj się toto zaczęło zmniejszać, jeszcze jest trochę wyczuwalne. może faktycznie był to guz po uderzeniu? ale nie bolało go (jak ja się rabnęłam w potylicę 2 tyg temu to do tej pory mnie boli i w miejscu uderzenia i głowa w ogóle przy pewnych ruchach).

    obawiam się, że jutro jak lekarz zobaczy prawie płaskie miejsce to nawet nie będzie chciał dalszego badania robić, bo "przecież nic nie ma".

    a jest w ogóle możliwe, że uderzył się w głowę (mam niejakie podejrzenia kiedy), a guz wyskoczył dopiero później?


  • węzły potyliczne wychodzą przy wysypce na twarzy. W ciągu 3 dni po ustąpieniu wysypki powinny zejść. Jak nie zajda to wtedy pokazać doktorowi ale skoro już sie zmniejszają to zejdą. Podzuchwowy jak najbardziej od zeba. Podzuchwowe to nie są grozne węzły.wiekszosc ludzi ma jewyczuwalne na stale. Zresztą norma dla nich to 1,5 cm.
    Podziękowali 1Klaudia
  • @andora właśnie młody sporo krost miał na twarzy i we włosach,  wiec mam nadzieje, ze to od tego jak piszesz.Ja panikara jestem bo mi dzieci prawie wcale nie chorują i czasem nie wiem co jest normalne a co nie :( .
  • Nie wiem czy pomogę,  ale koleżanka -lekarka, przy konsultacji tel. każe sprawdzać węzły nad obojczyki em  i jeśli te są powiększone to dopiero się martwić  :)
    Podziękowali 1Klaudia
  • myślę ze to bardziej zależy gdzie sie umieszczają zmiany. Nie wiem jako samo azs ma sow do węzłów ale okoliczne do zmian skórnych moga być powiększone. Moja potyliczne miała powiększone od ugryzienia komara na twarzy (kosc policzkowa). W pachwinach mam powiększone i Mala i ja. Na szyi mamy obie. Generalnie jak dobrze obmacać ludzi to sie wymaca cos u większości aczkolwiek u starych trudniej bo maja więcej tłuszczu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.