Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1174175177179180370

Komentarz

  • Czy stosowaliscie u dzieci olejek z oregano?
  • osobiście uważam ze wszystko co sie usowa z ciała powinno być wycięte w klasyczny sposób i poddane badania. Nie ma sensu ryzykować lasera.
    Podziękowali 2Katanna tymka
  • edytowano kwietnia 2017
    Dwutygodniowy maluszek z poczatkami zapalenia opon mozgowych. Jak bardzo to grozne?

  • Rozumiem ze w szpitalu dziecko i dostaje antybiotyk? Jak dobrze dobrali a powinny już po sobie, maks dwóch wiedzieć to powinno być ok.
    Podziękowali 1Felicyta
  • Dziecko w szpitalu w UK,wczoraj trafili i od wczoraj nocy dostaje antybiotyk. Nie mam więcej danych,bo to kuzynki maluszek. CZyli nie jest groźnie? O co pytać,bo tam sami nie mówią.
  • czy badali crp, jakie wyjściowe i kiedy planują nolejna kontrole. Przy zapaleniu opon powinni zrobić po 24h, to będzie wskaźnik czy dobrze dobrali antybola. Moze zrobili posiew ale pewnie nie bo za długo do czekania na wynik wiec pewnie dali jakiś z dużym spectrum działania. A zapalenie opon to grozna choroba, ale jak wcześnie wykryta i antybiotyk działa to należy być dobrej myśli.
    Podziękowali 1Felicyta
  • oczywiście zakładam, ze zapalenie opon ma podłoże bakteryjne
    Podziękowali 1Felicyta
  • Zapalenie opon może być także wirusowe, ma wtedy łagodniejszy przebieg i mniejsze ryzyko powiklan
    Podziękowali 2andora Felicyta
  • Dzieki ,Dziewczyny! No wlasnie o to zapytalam kuzynke- czy bakteryjne czy wirusowe. Tylko ona niewiele rozumie.
  • mam problem z młoda, w przeciągu 3 miesięcy zdarzyły jej sie wymioty. Pierwszy raz 4.03, byliśmy na pizzy, pod woeczur widać było już ze soe źle czuła, miała uporczywa czkawke, w nocy zwymiotowała 3 razy i bulo ok. 22.03 w nocy wymiotowała ponownie, dołączyła gorączka i biegunka, ewidentnie jakoś wirus bo my tez złapaliśmy. 14.04 wymiotowała ponownie. W przedszkolu wypiła mleko na podwieczorek a w domu po godzinie zwymiotowała. Mówiła ze wcześniej jak pila mleko bolała ja glowa. Zrobiłam jej badania, morfo idealna, w usg brzucha liczne powiększone węzły, stan zapalny jelita. Dzisaj zasygnalizowała ze widziała rano różowe fioletowe spłaszczone kolko (mroczki?) raz było na ramieniu koleżanki z ktora jadła śniadanie a później na ścianie salonu. Na początku mówiła ze widziała to od przebudzenia, teraz mówi ze widziała ro tylko przed śniadaniem. Ma wysypkę alergiczna (chyba) na policzkach od kilku dni. Swedza ja poliki, zgięcia rąk i za uszami. Od tego 14.04 nie sygnalizowała bolu głowy mimo za ja pytam. Ma 5 lat. Sprawdzić ja neurologicznie? Czy to jednak przypadek a dzieci miewaja mroczki. Do tej pory nie wymiotowała poza infekcjami. Zaburzen równowagi nie ma. Jeździ na rolkach jak kezdzila, dobrze rysuje, nawleka koraliki.
  • @andora nie potrafie odpowiedziec na Twoje watpliwosci, ale chociaz podbije watek
  • @andora , wedlug mnie wyglada to na gliste. Wskazuja na to powiekszone wezly chlonne w brzuchu. Glista moze dawac neurologiczne objawy. Teraz jest pyrantelum bez recepty. Ma szanse pomoc.
    Podziękowali 1andora
  • No i wysypka to klasyczne objawy. Teraz jestem madra bo przerabialam to z corka. Tylko wtedy nikt nie chcial dac lekarswa w ciemno a cora nie dawala probki kalu. Po leczeniu wszystkie objawy ustapily.
    Podziękowali 1andora
  • Nieleczona moze prowadzic do zapalenia wyrostka. A o powiekszonych wezlach ktore ibrazuja robaczyce wiem od mlodziutkiego radiologa ktory ja badal.
    Podziękowali 1andora
  • Wczoraj spocona w bluzce na szelkach wyszłam na balkon wieszać ubrania,a wiało tak że hej ( bardzo mądra jestem) dzisiaj boli mnie gardło ucho i głowa . Co zapobiegawczo wziąć żeby nie rozebrało mnie choróbsko.
  • Cebulę, czosnek, cytrynę.
  • Ja dla odmiany wyszłam na zebranie zbyt cienko ubrana i dziś leze- sieklo mi kręgosłup lędźwiowy- rwa kulszowa. Także łączę się w bólu i mam pytanie co na to można pomóc rzy karmieniu? Paracetamol to wiem, ale coś rozgrzewające plastry , maść, można? W aptece powiedzieli że plastry w połogu nie mozna.



  • @mamaw koc elektryczny.
  • @mamaw - ile po porodzie jesteś i w jakim stanie? Rozgrzewanie niewskazane na początku, gdy macica nieobkurczona i znaczne krwawienie. Koc elektryczny wtedy też nie wskazany.
    Fizjoterapia mogłaby pomóc.
    Podziękowali 1madzikg
  • Oj,nie wiedziałam,przepraszam.
  • Jestem 5 tyg po porodzie. Ogólny stan ok, jednak jak tydzień temu wzięłam ma chwile na ręce trzylatka, a potem wózek z pomoca męża po schodach zaczęłam znów mocno krwawić, następnego dnia przeszło, ale boję się rozgrzewac żeby się nie powtórzyło. Wzięłam paracetamol, ale przy tak silnym bólu nie pomogl, no może tyle że do WC dałam radę iść. Kiedyś brałam aglan w zastrzykach i na drugi dzień chodzilam,ale przy kamieniu nie mozna- jutro jedzcze spytam telefoniczne lekarza.
  • A na fizjoterapie jestem zapisana na czerwiec, nie chcieli mnnie wcześniej, bo bali się że za szybko po porodzie i mi zaszkodzi. 
  • Moj fizjoterapeuta mówił, ze zaprasza juz 2tyg po porodzie, o ile sie bede czula na chodzie i krwawienie bedzie niewielkie. 
    Podziękowali 1mamaw
  • Pokazać okuliście.
    Podziękowali 1madzikg
  • To ta moja pani ortopeda jakas dziwna. Prosiłam ja jeszcze jak byłam na początku ciąży o wcześniejszy termin bo przewidywalam, że po ciazy mój kręgosłup będzie sprawiał kłopoty, to ledwo na czerwiec się zgodziła i to z pisemny zezwoleniem od ginekologa.
  • @mamaw - bo o takich sprawach się nie rozmawia z ortopedą, tylko z fizjoterapeutą. Ortopeda nie bardzo się zna na fizjoterapii, za to bardzo się boi, że jak zaleci Ci coś nie właściwego, to go będziesz po sądach ciągać. Woli więc, na wszelki wypadek, powiedzieć Ci, że fizjoterapia, to najlepiej jak już zakończysz karmienie piersią (bo jeszcze byś sobie wymyśliła, że dziecku zaszkodziło i ciągała go po sądach), niż skierować Cię wcześniej. Sugerowałabym błyskawiczną prywatną wizytę u fizjoterapeuty. Może bardzo szybko pomóc. I nie przeszkadza w najmniejszym stopniu, że jesteś 5 tygodni po porodzie.
    Podziękowali 4tymka E.milia Aga85 mamaw
  • Zrobila mi sie krosta na udzie, oczywiscie ja pomeczylam, to bylo kilka dni temu, podeszlo ropa, ale jest coraz lepiej (mniej boli). Dezynfekuje woda utleniona, ale moze lepiej spirytusem, octeniseptem lub alkoholem izopropylowym? 
  • Ja bym wziela no spe i espumisan i zobaczyla jak pomoze. Jak nie przejdzie, to moze warto lekarza odwiedzic.
  • Jak zaczelam miec grype, to bolal mnie kregoslup, tak jakby cos mi rozpieralo, grypa minela, a bol pozostal w szyi. Pulsujaco-rozpierajacy. Ile to moze potrwac, czy to po grypie jakas pozostalosc? Bardzo to nieprzyjemne.
  • Pomocy. Jestem 7 h po  Ercpie z włożeniem protezy. Jestem w 10tc. Nie jadłam 3 dni i kiszki grają mi marsza, od wymiotów żółcią dokucza żołądek. Od czego mogę zacząć i kiedy jedzenie?
    W szpitalu mają dać mi wieczorem pakiet bułka paryska, twarożek, herbata. Ale jestem malo przekonana... Co sądzicie.?
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.