Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1177178180182183370

Komentarz

  • Przesylaja karty szczepien, a jesli z karty cos potrzebujesz, to musisz podanie o kopie zlozyc. Przynajmniej tak jest u nas.
    W nowej przychodni moge isc z biegu do lekarza z dziecmi, ale szczepienia dopiero jak dojdzie karta.
    Podziękowali 1mamaw
  • Dorosły człowiek miał porządny katar. Poszedł do lekarza i dostał od razu antybola. Brak innych objawów więc postanowiono próbować bez zbędnej chemii tym bardziej, że pojawił się problem z receptą. Było już lepiej, a tu znowu bach. i potwornie bolące zatoki. Z leków jest otrivin i ibuprom zatoki. Co jeszcze można zrobić? Może jednak postarać się zrobić porzdek z receptą?
  • edytowano maja 2017
    Recepta na antybiotyk jest ważna 7 dni. Jak ubłagasz farmaceutkę to może się wyjątkowo zgodzi wydać antybola na 100% ... Można też wrócić do lekarza i poprosić o przestęplowanie daty na dzisiejszą...
    Ibuprom zatoki to tylko wspomagająco i nie długo.
    Uzupełnię;
    Jak Sinupret to nie Ibuprom zatoki, lepiej zwykły Ibuprom
    Podziękowali 1Hope
  • @Hope sinupret spróbujcie jeszcze i dużo nawadniać przy nim. A do tego rozgrzewać zatoki. Choć u mojego męża nie zawsze niestety to wystarczało i czasem trzeba było sięgnąć po antybiotyk.
    Podziękowali 1Hope
  • A płukanie nosa solą fizjologiczną?
    Podziękowali 1Hope
  • parówka z rumianku i woda do nosa z miedzią i srebrem
    Podziękowali 1Hope
  • Dzięki, popróbujemy!
  • Mieliśmy w piatek kolejną przygode z tomografem ;) - Ł. znowu miał spotkanie z podłożem - na w-f sie przepychał pod bramka, poleciał na beton, starł sobie troche bok ciała no i z rozpędu uderzył głowa. Potem niby było ok, ale chyba sie zdenerwował, latał po szkole w poszukiwaniu pielęgniarki, żeby mu przemyla te otarcia no i w efekcie jak wrócił na boisko trochę zasłabł. W tej sytuacji pojechał do szpitala karetka i tam zrobiono mu tomgrafię glowy. Tomografia nic nie wykazała, żadnych kompletnie innych dolegliwości nie było - typu jakies bóle głowy czy czegokolwiek (tylko troche pobolewał stłuczony bark), wymiotów i innych wypisanych na kartce z zaleceniem obserwacji ze szpitala. Teraz czuje sie już swietnie. Myśle, ze na to omdlenie mogło sie złożyc zdenerwowanie (bo sie przejął, ze nie pojedzie na zawody), odwodnienie, bo grali w slońcu, a wode miał sobie kupic po w-fie, ale z drugiej strony nei wiem, co robic. Teoretycznie ma zwolneinie z w-fu, ale bardzo chce juz iść na trening - pozwolić? Uprzedziłam trenera, ze była taka sytuacja, zeby tening nie był zbyt cięzki. W zeszłym roku miał dodatkowo szyty łuk brwiowy ;), wiec zwolnienie było na dłużej, ale teraz na oko i na tomograf nic nie widac niepokojącego.
  • Ostatnio mial robione w styczniu - raz na rok robi w ramach badań sportowych i nic niepokojącego (oprócz charakterystycznego dla sportowców zwolnienia rytmu) mu nie wychodzi. Zresztą ogólnie to bardzo zdrowy człowiek, praktycznie nigdy nie choruje i nie chorował, jak go raz coś tam bolałao, to dwa lata wspominal ;) 
  • @Ula a ECHO serca miał kiedykolwiek?
  • Mam pytanko żylakowe. Czy rajstopy przeciwżylakowe (tanie) mają takie same działanie jak te drogie przeciwżylakowe medyczne?
  • @mamasara, raczej nie takie np. z rossmanna. Ja od wielu lat funkcjonuję na pani-teresie i sobie chwalę. Medivena spróbowałam raz (soft - takie cienkie, niepełny II stopień kompresji) i tak mi w nim nogi puchły pomimo dobrego rozmiaru, że zostałam przy pani-teresie. Chociaż generalnie opinie są takie, że np. mediven o wiele lepszy.
    Podziękowali 1mamasara
  • Szkoda, bo znalazłam na allegro po 20 zł z przesyłką (Medi) i się ucieszyłam, że trochę zaoszczędzę:). A nie prują Ci się często @mysikrolica ? Mi często puszczają oczka, zszywam je, ale i tak dalej się prują.
  • noszę bez czubków palców i bardzo rzadko puszcza im oczko (tzn. gdybym nosiła przepisowe pół roku, to pewnie wcale by oczka nie zdążyły puścić, ale zwykle służą mi dłużej). W palcach częściej się robiła dziurka.

    Na allegro się boję kupować używanych, bo nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie nosił te 6 miesięcy i dopiero sprzedaje :(

    Podziękowali 1mamasara
  • U nas była w takim samym wieku zalecona kontrola za rok, a za rok już było wszystko na miejscu.
  • mamasara powiedział(a):
    Mam pytanko żylakowe. Czy rajstopy przeciwżylakowe (tanie) mają takie same działanie jak te drogie przeciwżylakowe medyczne?
    Mnie się po tanich zrobiło zapalenie zyly.... choć wcześniej ani później nie miałam.

    One może dobre zapobiegawczo ale nie jak juz problemy są
  • w 22 dniu cyklu mam progesteron 12,2 norma w fazie lutealnej 1,83-23,9
    a mój gin twierdzi, że muszę suplementować by było powyżej 18, by zajść w ciążę
  • @zapominajka mój też tak twierdzi (progesteron oznaczony  w +/- 7. dniu po  owulacji)...  Pierwszy gin,  który potraktował  poważnie to,  co mówiłam o swoim samopoczuciu... Wiem,  że jest dobry...
  • edytowano maja 2017
    16 dni i już 3 razy byłam bez problemu w ciąży
    @Katarzyna bo ja nie chcę się suplentować kiedy podejrzewam inna przyczynę
  • To się nie suplementuj. Przynajmniej dopóki nie wyeliminujesz tej podejrzewanej przyczyny.
  • Jestem na początku 39 t.c. i wczoraj miałam dość niepokojące objawy. Niezbyt często mam ataki migreny z aurą, ale za to poważny przebieg. Ból głowy, wymioty, zaburzenia widzenia i czucia, często finał w szpitalu. (Ostatnio w lipcu 2015). 

    Wczoraj czułam że słońce "prześwietliło" mi oczy, zaczęła pojawiać się aura, czyli plamy, błyski, świecenie nawet przy zamkniętych oczach i spodziewałam się że zaraz pojawi się ból głowy. Było to w czasie przejazdu autem z Malborka do Gdańska. W czasie jazdy zasnęłam. Po przebudzeniu się na miejscu nie bolala mnie głowa,  za to... ledwie słyszałam co do mnie mówią, tak jakby przytłumione głosy, połowy nie rozumiałam, zaraz zapomniałam, słabo kojarzyłam, jak chciałam odpowiedzieć to brakowało mi słów, raczej taki bełkot. To już wolałam się nie odzywać wcale :( 

    Czy to jakaś nowa forma aury przy migrenie, ktoś może kojarzy podobne objawy?  Wczoraj to już się bałam że to jakiś udar, wizja że jak pojadę do szpitala to zaraz mi zrobią cc i taka zamulona nawet bym dziecka od razu nie dostała,  dla tego nie dałam się wczoraj wywieźć. Dziś od rana mózg działa bez zarzutów :-) 
  • Belkot normalny, przerabialam w ciazy tez. Ze sluchem nie mialam jeszcze problemow, ale mialam dretwienie polowy ciala. 
    Podziękowali 2dorotta Skatarzyna
  • dorotta powiedział(a):
    Jestem na początku 39 t.c. i wczoraj miałam dość niepokojące objawy. Niezbyt często mam ataki migreny z aurą, ale za to poważny przebieg. Ból głowy, wymioty, zaburzenia widzenia i czucia, często finał w szpitalu. (Ostatnio w lipcu 2015). 

    Wczoraj czułam że słońce "prześwietliło" mi oczy, zaczęła pojawiać się aura, czyli plamy, błyski, świecenie nawet przy zamkniętych oczach i spodziewałam się że zaraz pojawi się ból głowy. Było to w czasie przejazdu autem z Malborka do Gdańska. W czasie jazdy zasnęłam. Po przebudzeniu się na miejscu nie bolala mnie głowa,  za to... ledwie słyszałam co do mnie mówią, tak jakby przytłumione głosy, połowy nie rozumiałam, zaraz zapomniałam, słabo kojarzyłam, jak chciałam odpowiedzieć to brakowało mi słów, raczej taki bełkot. To już wolałam się nie odzywać wcale :( 

    Czy to jakaś nowa forma aury przy migrenie, ktoś może kojarzy podobne objawy?  Wczoraj to już się bałam że to jakiś udar, wizja że jak pojadę do szpitala to zaraz mi zrobią cc i taka zamulona nawet bym dziecka od razu nie dostała,  dla tego nie dałam się wczoraj wywieźć. Dziś od rana mózg działa bez zarzutów :-) 
    Nie wiem, czy normalne, ale ja od drugiej ciąży miewam podobnie. Tylko w ciąży mi się to zdarza. Z każdą kolekną częściej i gorzej. Pierwszym razem bardzo się wystraszyłam, bo to wyglądało, jak udar. Potem się przyzwyczaiłam. Tylko się staram w takim stanie z nikim nie rozmawiać, bo to strasznie frustrujące, gdy słyszę, jak z moich ust wydobywa się coś innego niż chcę powiedzieć.
    Jeśli bardzo Cię to niepokoi, to konsultacja u neurologa nie powinna być poczytana za przesadną ostrożność.
    Podziękowali 1dorotta
  • Mam od jakiegoś czasu to samo - aura migrenowa bez bólu głowy. Moja neurolog to zaniepokoiło i wysłała.mnie na rezonans, który wykazał niewielkie zmiany poudarowe. 
  • To jest przerażające. Sama tak mam od pierwszej ciąży i tak jak u Katarzyny z każdą kolejną ciąża jest gorzej.

    Ostatnio mialam takie zaburzenia widzenia, ze raz patrzę widzę syna, a za chwilę nie. A On stał w tym samym miejscu.

    Dretwienie rąk, zaburzenia Widzenia, blyski, dretwienia ust i części twarzy, belkot i ogromny ból glowy, to u mnie. 
    Brak panowania nad konczynami gornymi...

    Jestem przed tomografem, niedlugo się wybieram, na eeg tez idę. Od drugiej ciąży podejrzewają mikroudary u mnie....

  • Tylko co można z takimi mikroudarami zrobić, poza ich zdiagnozowaniem?
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • co oznacza podwyższony procent limfocytów u dziecka norma do 50 , córka ma 54,7%
    jednocześnie limfocyty ilościowo (jednostka K/mikrolitr jest w normie _ 2,69 - norma 1,5 do 6

    poza tym nieznacznie obniżone neutrofile35,6% (norma od 37%)
    i hematokryt 36,9 (norma od 37)
    podwyższone  monocyty 6,6% (norma do 6%)
  • Jakoś nie bardzo mnie to leczenie przekonuje...
  • Dwulatek wytarzał się w brudnym piachu (jak zwykle...) tym razem miał pełno piachu w uchu.. Coś mam z tym zrobić czy samo wyjdzie?> Umyłam tak po wierzchu ale jak coś wleciało głębiej? To się jakoś wypłukuje czymś ?: Czym?
  • Można oliwą lub parafiną ciekłą wypłukać, jak Cię to bardzo martwi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.