Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

11516182021370

Komentarz

  • Właśnie pomyślałam o ucisku nerwu lokciowego. Ew. Usg można zrobić.
  • Może być zespół cieśni nerwu łokciowego, tylko się zastanawiam dlaczego ręka zrobiła się fioletowa...
    USG ok, ale bardziej chyba EMG.
  • @Agagaw szukaj szpitala gdzie Cie przyjmą, przecież gdzieś w szczecinie, a w Policach z pewnością przyjmą z dzieckiem, nie daj się rozdzielić, jesteś ważna dla malutkiej, lepiej dalej, ale razem z nią... Nie wiem co to za szpital, dla małej jesteś tak ważna jak leki....
  • @beabea, racja. Zboczenie z tym usg u mnie.
  • edytowano kwiecień 2015
    Może to refluks? @Agagaw
  • (U nas mega-chlustanie było od glutenu. Po dobie bez - młody przestał chlustać)
    Refluks, wirus, duży kaszel, a także flegma - to wszystko może powodować wymioty (wszystko oprócz refluksu przerabialiśmy).
  • Refluks nie podnosilby crp i częstości pracy serca. Tzn. infekcja może wiklac refluks, ale pilniejszym problemem jest infekcja.
  • U nas był refluks z salmonellą...już w szpitalu. Córka miała 2 tygodnie.
  • Pilnie porada potrzebna:
    dorosły, lekka gorączka (ok38), słabośc, ból stawów i wysypka (czerwone , lekko wypukłe plamy i plamki, bez tresci, nie swędzą) liczne w obrębie bolacych stawów (łokcie, kolana, kostki i palce stóp) i pojedyncze na kończynach. Te w okolicy stawów wyszły po 4 dniach od gorszego samopoczucia. Jakiś trop?
    Stawiałam na grypę, ale ta wysypka i w dodatku na stawach mnie zmyliła....
  • @rusałka, na początek daj mu przespać najbliższy dzień wolny, tak solidnie.
    Była ostatnio jakaś infekcja?(po niektórych pojawia się ustępując z czasem zespół przewlekłego zmęczenia)
    Czy chrapie w nocy?
    Jeśli stan się będzie utrzymywał, to na początek morfologia, bad moczu i hormony tarczycy.
  • @MartynaN A ja, a ja? Masz jakis pomysł? Dodam, ze wysypka na małych stawach tez jux jest.... :/
  • @balum, myślę i nie mam. A jak gorączka?
    Podejrzewam, że jakiś wirus z wysypką, ale żeby wiedziała, to nie.
    Czy bolowi towarzyszy obrzęk lub sztywność stawów?
    Jest też taka choroba reumatyczne, ale typowa dla dzieci.
    Rzadnych kołatań serca?
  • Dzięki za podpowiedzi.
    Konsultowaliśmy przez telefon ze znajomą neonatolog. Dziś była u nas. Stwierdziła, że crp nipokojące u takich maluchów, to powyżej 30. Osłuchała. Coś zeszło na oskrzela, ale powiedziała, że zapalenie ani jakiś ostry stan to nie jest. Stanowczo odradziła szpital - notabene ten, w którym do niedawna pracowała. Wymioty ponoć od tego, że na tylnej scianie gardła mnóstwo flegmy. Mamy inhalować i zakrapiać nasivinem. Bardzo mnie uspokoiłą, bo ostatnie dni strasznie nerwowe były. Jesteśmy w ciągłym kontakcie, w razie czego skierowanie do szpitala mamy. Zrolbiliśmy dziś powtórnie crp, żeby sprawdzić tendencję, ale wyników jeszcze nie mamy.
    Dziękuję wszystkim za rady.
  • Dzięki za wiadomości..., super, że miałaś do kogo się udać o pomoc, +++
  • Myslalam o Was.

    Cudnie z tą lekarką :)
  • ja miałam tkaie coś 3x w to była alergia, nie wiem na co, kończyło się kroplówką z hydrocortysonu albo mijało po kilku dniach jak brałam jakiś lek przeciwalergiczny. Aha wychodziło zawsze w czasie infekcji i to pod koniec i po wiżęciu ibupromu
  • Fenistil w kroplach?
  • Mógłby ktoś rzucić okiem na wyniki badania moczu mojej B.?.....wdzięczna będę....podesłałabym na maila
  • @Gosia5
    a to tej witaminy K nie suplementuje się do 6 tygodnia i koniec na tym?
    Też się dołączam do pytania, do kiedy ją dawać niemowlęciu.
  • Co wy z tą wit k? Moje wszystkie dzieci wyłącznie na piersi, nigdy kropli wit k nie dostały, zdrowe..;już nie wspomnę, że o tej wit mówili dopiero przy ostatnim dziecku, wcześniej niemowleta nie dostawały, przynajmniej powszechnie. I zauważylam, że przy każdym dziecku zalecenia da inne, i Ye dotyczące pielęgnacji, np pepka i te dotyczące żywienia.
  • Może oznaczać nic, może oznaczać obturacje oskrzeli przy infekcji. Jeśli nic innego, to olał.
  • Pacjent czuje sie lepiej. Wysypka z plam zmieniła sie w kropki-wybroczynki (nie znika pod szklanką) i trochę swędzi. Nie wiem, czy jest sens nękać lekarza....wyglada jakby szło ku końcowi... :-/
  • @Milamama
    to prawda - co dziecko to inne zalecenia :D
  • Nie ma, najwyżej możecie zrobić zdjęcie wysypce, żeby na wypadek jakiś nawrotów lub innych dolegliwości móc pokazać, o co chodziło.
  • Czy lekarz POZ moze mi wystawic skierowanie na USG nerki czy musi to zrobic specjalista?
  • Może wystawić na usg jamy brzusznej, nerki się łapią pod te definicję:)
  • To super, dziekuje.
  • @mamuma, tylko warto powiedzieć lekarzowi, który będzie wykonywał badanie, w czym dokładnie problem i wziąć ew. poprzednie opisy. To naprawdę robi różnicę.
  • Myslalam, ze na samo USG to nie potrzebne, ale wezme wszystko. Dziekuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.