Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

11617192122370

Komentarz

  • Syn lat 6,5 spadł z drzewa ponieważ mówił, że nie może ruszyć szyja i płakał przy próbie dotknięcia wezwaliśmy karetkę..

    RTG wykazało spłyconą lordozę, dostał kołnierz na 2 tygodnie.

    Moje pytanie - 2 tygodnie to faktycznie konieczne, twierdzi, że jest dużo lepiej. Nie będzie miał zaników mięśni (na noc mamy zdejmować)

    Ta spłycona lordoza to od upadku? czy może tak miał wcześniej tylko o tym nie wiedzieliśmy?

    coś można robić by mu pomóc szybciej dojśc do siebie?
  • @Aneczka08 nie wiem jak jest w Waszym przypadku, ale ja mam spłyconą lordozę po prostu, wyszło mi na rtg robionym z innego powodu, niż uraz. Nie pamiętam też żebym miała w życiu jakiś poważniejszy uraz tej części kręgosłupa, wypadek itp., więc myślę, że może mieć to przyczynę inną, niż upadek. Ale skoro lekarz dał kołnierz to może i jest od upadku... właściwie nie pomogłam, ale przynajmniej podbiję Ci ;)
  • I lekarz i pan od kolnierzy twierdzą ze na 90% to od upadku u takiego dziecka
  • Aneczko, moze byc to reakcja na bol w wyniku tego urazu - miesnie przykregoslupowe reaguja wzmozonym napieciem. Warto sie przyjrzec po wyleczeniu, po tych dwoch tygodniach - i jesli bedize sie utrzymywac, szukac przyczyn. Leczenia na to raczej nie ma - jesli boli to ewentualnei srodki przeciwbolwe i rozluzniajace miesnie moga pomoc. No i fizjoterapia, odpowiednia poduszka etc. Ogolnie dbac o postawe nalezy.
  • U dorosłych to najczęstsza patologia kr. szyjnego. Właściwie u dorosłych ze skierowaniem na rtg ze względu na przewlekły ból to u każdego. Skutki pozycji smartfonowo-kierownicowo-biurkowej.
  • To ja w takim razie kończę z tą witaminą K, tym bardziej, że mały dostaje oprócz piersi mm. A właśnie mi się kończy opakowanie K+D. No i rzeczywiście, przypomniałyście mi, że starsze przecież wit K nie dostawały i żyją :)
  • myślicie że te 2 tygodnie są konieczne??
  • Tak myslimy:(
  • Czy ropa na migdale bez gorączki, bez bólów głowy, bez kataru, bez kaszlu z ogólnym samopoczuciem dobrym, to już angina ropna?

    Mój tok rozumowania jest następujący:
    - jeśli to angina ropna, to wywołąna przez pociorkowce
    - jeśli przez paciorkowce, to konieczny antybiotyk (bakteria)
    - jeśli antybiotyk, to pytanie, czy mogę w czasie karmienia piersią go łykać?

    Czy jest szansa, że to przejdzie samo, jakbym np. wodą utlenioną z wodą przegotowaną płukała gardło? Czy antybiotyk to konieczność?
    A może zrobić badanie CRP?

  • Tylko widzę, że to CRP, to najwcześniej w poniedziałek mogę zrobić, bo jutro wolne :(
    ... może by mnie jeszcze jakiś lekarz dziś przyjął, żeby antybiotyk przepisać...
  • @palusia sa antybiotyki dozwolone przy karmieniu piersia, np. Duomox.

    tylko czy ten Duomox Ci pomoze na angine? nie mam pojecia.

    przy gardlowych sprawach, kiedys lekarz na IP zalecil mi pic duzo letnich rzeczy, ze nawilza i pomaga w zdrowienu, tylko nie herbaty, bo one wysuszaja sluzowke, a ona ma sie nawilzac

    mozna soki, wode najlepiej ciepla, lekkociepla

    do lekarza bym poszla, zajrzy Ci w gardlo i powie co i jak

    jutro swieto, ale SORy dzialaja, tylko czy chce Ci sie tam jechac i czekac i czekac
  • Właśnie mi się przypomniało o opcji Medicover online :D
    Lekarz twierdzi, że powinnam mieć przy anginie gorączkę i że to są raczej "czopy retencyjne w kryptach migdałków"
    Napisała: "proszę płukać gardło, powinno się to wyłuszczyć"

  • I dzięki za sugestię z herbatą, bo ja tego piję litrami.
  • edytowano kwiecień 2015
    Ja tam sobie ładnie wyciągam wszystko patyczkami z gardła - działa od razu (skrajnie, to ściągam watę z patyczka i wtedy jeszcze ładniej zbiera te cudeńka); nie pijam soków, w ogóle niczego, co choćby stało koło cukrów, psikam propolisem.
  • @palusia

    miałam.
    niestety wraca regularnie.

    ja podzialalam za rada @MartynaN- wzięłam patyczek do uszu,grubiej nawinęłam na niego waty i nacisnelam poniżej czopa.
    wyszlo co miało wyjść.

    odkazilam miejscowo.
  • No ale jak ściągniesz, to co dalej? Czujesz, że Ci przeszło, czy nadal jesteś chory? :D

    ...


    zastanawiam się nad tym zarażaniem, bo moja rodzina włącznie z mężem ostatnio wyszła z różnych chorób i miałam nadzieję, że to koniec. No i jak im to świństwo znowu sprzedam, to się chyba wścieknę... I do tego Chrzest w niedzielę ma być... Zwoływać rodzinę, czy kazać im po Mszy jechać do domu ? :p
  • @chabrowa to @Anawim pisał o patyczkach ;-)

    ... idę robić testy
  • a odkazić miejscowo = wypłukać wodą utlenioną,
    napić się spirytu :D
    czy okteniseptem?
  • jak nie masz odruchu wymiotnego zbyt silnego, to można cudów dokonać; generalnie jak miałem prawdziwą anginę, to od ręki po takim czyszczeniu przechodziło

    na mnie antybiotyki nie działały
  • a miejscowo działam propolisem
  • @palusia

    wypowiedzi Anawima nie doczytałam.
    Mi MartynaN radzila to "ile tam" stron wstecz,w tym wątku.

    ja psikalam octaniseptem lub na napyczek nakraplalam amolu i przykladalam.
  • Mi te czopy tworza sie od dziecinstwa, nawet nie wiedzialam, ze to ma nazwe, myslalam, ze kazdy tak ma, ale nie sa duze, takie z 2-4 mm I odpadaja same (lub jak kaszle itp). Czy cos z tym trzeba robic? Czy olac?
  • Jak od dzieciństwa, to olać. Właściwie główny problem, to nieprzyjemny zapach niekiedy im towarzyszący.
  • Czy pojawiająca się i znikająca wysypka sugeruje podłoże alergiczne? Syn 9lat distał wczoraj wysypki która ma tendencje do pojawiania się i znikania, delikatnie go swędzi. Zaczęło sie na brzuchu, pózniej doszły ręce i uda, po nocy była tylko na brzuchu a teraz znów wraca i jest nawet na twarzy. Brak innych objawów. Podałam fenistil w kroplach ale bez rezultatu. Dodam że od czwartku jesteśmy u dziadków więc nastąpiła diametralna zmiana środowiska.
  • To byc moze. Mial robione testy?
  • A. doczytalam, ze to po raz pierwszy, czy wczesniej tez miewal?
  • Spękane i wysuszone usta to konkretne braki?
  • Moga byc witaminy z grupy B i wit A. Czasem przyczyna moze byc oddychanie przez usta - przy skrzywionej przegrodzie nosa i katarze. No i stan nawodnienia organizmu tez jest wazny.
  • Niech mnie ktos dobije. 22tc. Zawalone zatoki,39st. Musze byc na chodzie bo dzieci. Nie dziala medycyna ludowa typu skarpeta z sola,inhalacje z majeranku i plukanie woda z sola. Jakie medykamenty moge zapodac p.bolowo? Jak rozrzedzic katar? Inhalator mam,mucosolwan? Pulmicort,berodual,? Bo zaraz zaczne pozerac losowo wybrane tabletki.
  • @draconessa miał kiedyś testy alergiczne ale nic wówczas nie wykazały. Taka wysypka pojawiła sie pierwszy raz. Kilka kropek zamieniło sie w pecherzyki a reszta raz jest raz znika. Po fenistilu brak diametralnych zmian. Ospa może tak znikać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.