Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1179180182184185370

Komentarz

  • A @mamababcia ; wysypiasz się? A może trzeba skorygować dawki leków na ciśnienie... Abo nie masz problemów z moczem (tj. czy nie częściej odwiedzasz WC)...

    Podziękowali 1mamababcia
  • @mamababcia ;
    Co to znaczy, że cukier OK? Co badałaś - glikemię na czczo, reakcje na pbciążenie glukozą, hemiglobinę glikowaną?
    - co znaczy, że tarczyca OK? Badałaś tylko tsh (ile?), czy również ft3 i ft4?
    - jak duży niedobór żelaza i na podstawie jakiego badania (żelazo czy ferrytyna?) i czy przekłada się na anemię (jakie rbc, hgb, hct?)
    - jakie masz ciśnienie na tych lekach? Jakie tętno?
    - badałaś poziom D3 i B12?
    Podziękowali 2mamababcia wielorybek
  • Mialam podobny problem, zwiekszylam dawkę Wit B12 i zaczęłam brać Wit D i czuje się znacznie lepiej, mam więcej energi i jestem mniej senna
    Podziękowali 1mamababcia
  • Brałam Wit D3 i nie było lepiej. Lek na ciśnienie nie zmienił się, a wyniki pomiarów zawsze dobre. 
    TSH 4,665, a pozostałych nie robiłam. To żelazo wyszło mi z wyników krwi, ale nie mam anemii, w rozmazie tylko wyszło, choć też delikatnie.
    Wysypiam się i to, jak się czuję jest niezależne od tego, jak długo śpię. Zaczynam się zastanawiać, czy ja przypadkiem nie odreagowuję wieloletniego stresu. Teraz od wielu miesięcy jest dobrze. Może za dobrze?
  • edytowano czerwca 2017
    Samo tsh niewiele mowi o tarczycy @mamababcia ;
    dobrze byłoby zrobić cały komplet,jak pisze Katarzyna a nawet usg.
    Podziękowali 1mamababcia
  •  Tsh jest za wysokie. Warto zbadać ft3 i ft4. Jak nie masz anemii, to suplemdntacjs żelaza zbędna. B12 bym zbadała.
    Podziękowali 1mamababcia
  • Z tych strzałek:
    MCHC 31,5
    PDW 21,3
    NEU 2,16
    NEU% 43,3
    EOS % 5,9
    BASO O, O1
    To były flagi.
  • Wiem, @olgal , ale nie robiłam nic poza skierowaniem. I w najbliższym czasie nie zrobię. Chyba że bardzo koniecznie. Nie wszystko jest na NFZ.
  • Badania glukozy w różnych postaciach są w normie. Tylko obciążenia nie miałam.
    TSH u nas norma 0,550 - 4,780. Teoretycznie norma.
  • Mamababcia, nie ma co tak wierzyć w te szerokie ramy normy wyników tarczycowych.

    Pytanko mam szybkie, krwotoki z nosa,.jak zapobiegać, jak reagować? Męczą mnie niemiłosiernie. Przykładam zimne, ale.ciagle i ciągle wracają...
    Podziękowali 1mamababcia
  • wyniki krów? :lol: 
    @mamababcia chyba krów nie ma?
    Podziękowali 2mamababcia madzikg
  • Dziękuję wszystkim. Spiszę, co powinnam zbadać, sprawdzę, co mogę u nas na wsi. Zbadam się na pewno. 
    @Agnicha , dzięki za wspomnienie o wieku, to jakoś mi uciekło, że mogą być różnice. 
    @olgal , krów nie mam, ale u nas na wsi jeszcze są.
    Podziękowali 1madzikg
  • Usg tarczycy było jakiś czas temu i endokrynolog nie widziała w nim nic złego.
  • Cała trójka tarczycowa jest na Nfz
    Podziękowali 1mamababcia
  • Jeśli oko przestało ropieć, ale zostało popękane i przekrwione to czy z tym się coś jeszcze robi czy samo wróci do normy?
  • Ja bym liczyła na to, że samo wróci. 2-3 dni powinny wystarczyć na poprawę.
    Podziękowali 1Hope
  • Jeśli nie był podawany antybiotyk w kroplach, to też bym liczyła że za chwilę samo się zrobi zupełnie ok.
    Antybol w kroplach do 2-3 dni jeszcze Po ustąpieniu objawów trzeba dawać 
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano czerwca 2017
    Bez antybiotyku przechodzi i widzę, że te przekrwienia też znikają, ufff... mam nadzieję, że nas to już zostawia, a nie pogorszy się zaraz :(
  • Moje dzieci przeszły ospę. Dwójka ma jeszcze takie plamy, przebarwienia po wykwitach. I moje pytanie - czy z takimi plamami można wychodzić na dwór? A na słońce? I czy coś się z nimi robi, by przyspieszyć zanikanie czy samo zanika? A do szkoły to raczej gdy już śladów nie będzie?
  • Do ludzi można gdy ostatnia zmiana przyschnie, czyli gdy powstanie ostatni strupek.
    Przebarwienia u nas są nadal, a ospa była w lutym 
    Podziękowali 1Ania D.
  • Wow, to długo. Ale one znikną, prawda? Córka ma ich dużo na twarzy.
  • Część zniknęła na pewno, muszę ich dokładnie obejrzeć ;)
    Podziękowali 1Ania D.
  • A ja mam pytanie:
    Czy usuwać znamiona, które wg dermatolog są niegroźne?
     I jeśli bym usuwała to czy karmienie piersią jest przeciwwskazaniem? Jedno znamię jest na piersi.
  • Ja bym usuwała tylko te co są szczególnie narażone na obtarcia czy zahaczenie i uszkodzenie przez to. Znieczula się miejscowo więc myślę, że nie jest to przeciwskazanie(kp).
    Podziękowali 1aga---p
  • @Dorotak na krwotoki z nosa duże dawki witaminy c codziennie. Gdy jest już krwotok to oczyścić porządnie (wydmuchać)nos, żeby nie było w nim żadnych grudek i docisnąć płatek nosa silno do przegrody na całej długości aż po kość i cierpliwie czekać i sprawdzać co jakiś czas czy już się zasklepiło pęknięcie.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Jako dziecko miałam często krwotoki i rodzice bawili się właśnie w jakieś zimne okłady i tampony do nosa co było niezbyt skuteczne. dopiero u laryngologa pokazano im co robić i to jest skuteczna metoda na krwotoki.

  • Ślady po ospie mogą zostać na zawsze, szczególnie jak się świeże opali.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Zuzapola, czyli co zostaje - kapelusz przez całe lato?
  • Albo krem z filtrem 50. 
    Podziękowali 1madzikg
  • aga---p powiedział(a):
    A ja mam pytanie:
    Czy usuwać znamiona, które wg dermatolog są niegroźne?
     I jeśli bym usuwała to czy karmienie piersią jest przeciwwskazaniem? Jedno znamię jest na piersi.
    Jeżeli masz dobrego dermatologa to bym nie usuwala. Nie ma takiej potrzeby. Jak jesteś z w-wy to ekipa dr Rutkowskiego tam stacjonuje i ich należy sie zapytać co usunąć a co nie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.