Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1196197199201202370

Komentarz

  • Polprazol Max ? Mi pomagał jak brałam dużo leków przeciwbólowych przy rwie kulszowej.
  • Raczej nawet ciężkie bóle przeczekuję, bo mój przewód pokarmowy nie toleruje antybóli, a po którymś polprazolu mnie obsypało...
    Ewentualnie smarowanie bolących miejsc czymś.
  • 2latek i podejrzenie zum
    obudzil się niedawno z płaczem i nie mogliśmy go uspokoić, za chwile zsiusial się trzymany na rękach i spokój. 
    Mnie było u nas zumu nigdy. Ani u tego ani u starszych. 
    Co robić? Co podać na ból? Nurofen? Jak się w nocy obudzi z płaczem to jak ulżyć?

  • @annabe ; moja córka czasami budziła się w tym wieku z płaczem i już wiedzieliśmy, że prawdopodobnie bardzo chce siusiu, tylko za śpiąca by powiedzieć. Wysadzaliśmy i dalej spokojnie spała, ale zumu ani razu nie miała. Nie opił się jakoś wieczorem za dużo?
    Podziękowali 1Nika76
  • Mocz na badanie dać.
    Podziękowali 1chabrowa
  • 4 latek tak właśnie zaczął się budzić na siku. Tez dziwne trochę ale wysiusia się i właśnie jest spokój. Ten jeszcze nie miał takiej akcji. Jutro mamy jechać na konwiwencje i dlatego już się zastanawiam czy mam zostać czy nie... 
    @Katarzyna myślisz ze mogę tylko ogólny? Na posiew nie dam rady jutro szybko zawieść..
  • Ogólne da szybko wyniki. Jak będą bakterie, to trzeba badać dalej.
    Podziękowali 1annabe
  • @annabe u nas tak samo było jak pisze Zuzapola. Syn był nieprzytomny ale krzyczał jakby ktoś go ze skóry obdzierał. Na pytanie czy chce siku nie odpowiadał tylko się dalej darł i szarpał. Dopiero posadzony na wc, gdy zrobił swoje, upokajał się. Myślę, że przy ZUM miałaby jeszcze gorączkę. Obserwuj czy w ciągu dnia boli go gdy sika. I czy nie sika rzadziej.
  • ZUM może być bez gorączki.
    @annabe - i jak rano? Coś się rozwija, czy przespał spokojnie?
    Podziękowali 2Bridget nowa
  • edytowano października 2017
    ZUM czesto jest bez gorączki. Czesto dopiero jak idzie 'wyzej' to pojawia sie temp. 

    Zawsze zaczyna sie od ogólnego badania moczu -o infekcji nie swiadczy tyle obecność bakterii,co obecnosc leukocytów i erytrocytów. 
    Czasem nawet w posoewie moze cos wyjsć,ale jesli nie ma leukocytów w ogólnym,to traktowane jest to jako 'nosicielstwo' a nie stan chorobowy. 

    Tyle z moich doświadczeń urologicznych ;)
    Podziękowali 2kluska nowa
  • Dziewczyny, czytałam wtedy gdzieś indziej ale tu znalazłam o tym info 

    http://www.gazetawroclawska.pl/zdrowie/a/sposob-na-wizyte-u-lekarza-specjalisty-bez-kolejki-ciaza,11711908/

    Ale chyba dotyczy to tylko specjalistów- nie wiem czy dotyczy to wizyt u ginekologa. 

    @Katarzyna orientujesz się może?
  • Nie znam tematu.
    Podziękowali 1annabe
  • Prawo do świadczeń zdrowotnych poza kolejnością dla kobiet w ciąży gwarantuje ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, która weszła w życie 1.01.2017. Tylko rzadko kto o tym wie niestety.

    Tu jest sporo pożytecznych informacji:

    https://www.szczesliva.pl/szczegolne-uprawnienie-dla-kobiet-w-ciazy-o-ktorym-nie-mowi-sie-glosno-a-powinno/

  • mamuma powiedział(a):
    Corke bardzo dzis bolala glowa, az zwymiotowala, potem prawie caly dzien przespala, teraz mowi, ze bola ja skronie i oczy. Po jedzeniu i piciu nie wymiotowala, wiec to raczej nie zoladkowe. Po Nurofenie z glowa troche lepiej. Corka ma 7 lat.
    Martwic sie, czy to raczej normalne?
    Corka jest po kontroli okulistycznej i wyszlo w jednym oku +1,75 w drugim +2,00. Czy taka wada moze powodowac tak silny bol glowy? 

    Do neurologa czekamy na marzec.
  • @mamuma, pw zobacz!
    Podziękowali 1mamuma
  • edytowano października 2017
    @mamuma u córki bóle głowy ustąpiły, kiedy zaczęla nosić okulary, a wadę ma mniejsza niż twoja. Mam nadzieję, że u Was tez będzie to tylko " okulistyczny" ból
    Podziękowali 2mamuma Nika76
  • Okulary beda pewnie w srode. Mam nadzieje, ze neurologicznie bedzie ok.
  • ale kurcze miała ból głowy i wymioty a neurolog na marzec?  to raczej do szybkiej diagnostyki się nadaje. choć może to być tylko migrena ale srpawdzić warto.
    Podziękowali 1mamuma
  • Pediatra stwierdzil, ze nie dzieje sie nic groznego. 
    Okuliste zaliczylam prywatnie, bo panstwowo mam na CZERWIEC!!!
  • Na jakiej podstawie tak stwierdził?
    Podziękowali 1mamuma
  • Dno oka ok. Dzis badane. 
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Na jakiej podstawie tak stwierdził?
    Badanie w gabinecie. Ale skirowania odpowiednie tez dal.
  • Od kilku dni czuję pieczenie skóry w okolicach prawej łopatki. Nie ma zmian na skórze. Jest to trochę nieprzyjemne ale do zniesienia. Lekarz Google mówi, że to może być półpasiec lub nerwy.
    Czy ktoś miał podobne objawy?
  • edytowano października 2017
    Ja na zebrach pod piersia mialam najpierw pieczenie, ktore narastalo, potem byl palacy bol calej cwiartki ciala. Krostki mialam 3 lub 4. Bol byl bardzo silny, przy ruchu czy wstrzasach pogarszal sie (poki nie wiedzialam co to, chodzilam na uczelnie). 

    Edit: i byl to polpasiec.
    Podziękowali 1kika0
  • kika0 powiedział(a):
    Od kilku dni czuję pieczenie skóry w okolicach prawej łopatki. Nie ma zmian na skórze. Jest to trochę nieprzyjemne ale do zniesienia. Lekarz Google mówi, że to może być półpasiec lub nerwy.
    Czy ktoś miał podobne objawy?
    Ja miałam coś takiego i mój mąż też. Lekarka nazwała to wirusowym zapaleniem nerwów. Przepisała Neurovit i Groprinosin (lub podobny). Po ok. 7-10 dniach minęło.
    Podziękowali 1kika0
  • Kurde. A myślałam, że to jakaś pierdoła. Żeby tylko nie półpasiec.  :'(
  • U nas nie było żadnej wysypki, tylko ból, takie pieczenie skóry, ale nie jakiś bardzo uciążliwy. I właśnie dokładnie na wysokości łopatki z jednej strony (to nie było symetrycznie rozlokowane).
    Podziękowali 1kika0
  • Powiedzcie mi jak mam się dodzwonić na Nieklanska i zapisać w poradni dziecko do chirurga? 

    Non stop zajęte. Mamy pilne skier.
  • @annabe w poniedziałek nigdzie się nie dodzwonisz
    A Niekłańska to masakra.10lat temu była taka sama sytuacja.ze się nie dodzwonisz.pamoetam że pojechałam tam i odczekalam w długiej kolejce na zapis
  •  :/ 
    moze po południu spróbuje? 

    Nie będę tam jechać po to żeby się zapisać. Mam co robić  :|
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.