Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1193194196198199370

Komentarz

  • U nas troska ma coś takiego suchego na wew. Udzie.. Latem myśleliśmy że może otwarte ale już widać że ewidentnie nie :-(
  • edytowano września 2017
    Czyści mi od piątku wieczór czterolatka. Ma dość mocną biegunkę. Byłam pewna ze jelitówką jakaś bo męża trochę żołądek pobolewal. Ale dziś już wtorek wiec ponad 4 dni ostrej biegunki- biega co godzina i w nocy wstaje ze 2 razy wypróżnić się. Nikt z nas się nie zaraził wiec to może nie wirus jak zakładałam? Tylko co może być powodem?? 

    Daje mu węgiel i duzo probiotyki. Z piciem nie ma problemu wiec nie boje się o odwodnienie. Duzo pije. 
    Chcialam mu badania robić na pasożyty ae to się zaczęło wiec postanowiłam się wstrzymać. Aczkolwiek był przed tą biegunką bardzo nieswój. Agresja, nadpobudliwość. Robi się badania kalu gdy jest biegunka?
  • Wirus,salmonella....? Poszłabym po skierowanie na jakieś badania mikrobiologiczne.
    Na pasożyty przy takiej biegunce jak jest "przepłukany" od kilku dni nie ma sensu dawać.
  • edytowano września 2017
    Gorączkę miał po pierwszym dniu w sobotę wieczorem. 

    Morfologie mu tylko zrobić? 
  • @Bridget i co to było?
    U nas podobne i to był grzyb od kocura
  • A jakie probiotyki dajesz? Nam lekarz Enterol poradził-jest przeciwbiegunkowy.
  • Floractin dostaje. 
    @olgal a jakie badania konkretnie te mikrobiologiczne? Z krwi czy z kalu? 
  • Chyba o posiew kału chodzi.
  • Polecam ENTEROGEL.  
    wyciąga z jelit wszystkie toksyny dużo bardziej niż węgiel. 
    Podziękowali 1annabe
  • annabe powiedział(a):
    Floractin dostaje. 
    @olgal a jakie badania konkretnie te mikrobiologiczne? Z krwi czy z kalu? 

    Posiew kału.

    Podziękowali 1annabe
  • @maliwiju dziękuje, zamówiłam ten enterosgel. Ma b.dobre opinie. A mój J leczył się na kandydoze i wogole ma problemy z jelitami wiec mu to pomoże.  :)
    Podziękowali 1maliwiju
  • Rano stolec lepszy, ale potem znowu sama rzadkość. I zawsze z kawałkami niestrawionymi  :( Przepraszam za opis  :s 

    pobralam do badania. Czy w posiewie candida tez wyjdzie?
  • Dzisiaj bardzo się spieszyłam i ugotowałam bulion z udek z makaronem.Te udka w tym bulionie gotowały się ok.30-35 minut później przełożyłam do piekarnika, bulion zgasiłam po minucie . Dałam go dziecku z makaronem i teraz narzeka na ból brzucha i chce mu się wymiotować . Możliwe że po tym bulionie? Warzywa były miękkie więc myślałam że wystarczy gotowania ,udka były pół miękkie
  • U nas wirusy takie ze brzuchy bolą..
    Podziękowali 2Bridget Nika76
  • ej, u nas w sumie też. Zetka ma temperaturę lekką, ale generalnie ból brzucha wysuwa się rodzinnie na prowadzenie od paru dni
  • Ja mam dziwny przypadek. Józek, 16 miesięcy. Od miesiąca ma wodnisty katar i tak raz w tygodniu 1-2.noce że stanem podgorączkowym, max 38,6mial w tym czasie. Rano wstaje i dziecko zdrowe, zadowolone, nosem ciągnie ale nic mu nie dolega. Apetyt ma, broi jak zwykle...  Co to może być? Zęby? Robaki? Idzie przy nim zglupieć...
  • Czy ktoś z was leczył Nerwice?
    Zaczęło się u mnie od bóli w klatce piersiowej, takie ściskania, pieczenie, poty zlewająca, raz zimno raz gorąco. I to tak nagle przychodzi jak np. obiad gotuje, czy czytam czy coś ogłada. Jak to złapie to nic nie jestem wstanie zrobić.
    Była u rodzimego, zrobiłam bardzo dużo wyników z krwi wszystko dobrze, tylko OB było powiększone do 110, RTG płuc czystko, EGG jak najlepsze, byłam u Kardiologa bo myślałam że może to zastawki bo jako dziecko bardzo chorowałam na anginy, ale tu wszystko dobrze. Rodzinny proponuje do Psychiatry się udać, tego się obawiam. Na razie jest dobrze z mężem a ja nie wiem co będzie za rok, dwa lat. I jak by była walka o dzieci to wiadomo że wyjdzie że  była u Psychiatry i zrobią ze mnie chorą. Niestety znam takie przypadki. 
    Jak mi te ataki przychodzą nie jestem w stanie nic zrobić tak jak by mi silę odbierało.Tarczy jak w najlepszym porządki..

  • Pomyślałam o tarczycy właśnie. A robiłaś całą trójkę czy tylko TSH?
  • @mama_malwina nie wiem jakie masz doświadczenia i czemu tak bardzo nie ufasz mężowi,  ale leczenie nerwicy u psychiatry jest leczeniem narwicy i tak jest zapisane w dokumentach.   Jeśli mąż jest przyczyną tej nerwicy to tym bardziej trzeba się leczyć. 
    Podziękowali 1Nika76
  • A równie dobrze zakładając że doszłby do wojny o dzieci,  to równie dobrze mógłby ci zarzucić że twój stan zdrowia jest kiepski a nie leczysz sie więc wzwiązku z tym nie jesteś w stanie zadbać i dzieci. 
  • Nerwica ma najlepsze statyski jeśli chodzi o wychodzenie z niej metodą psychoterapii.
    Psychiatra niekoniecznie ale jakiś dobry certyfikowany psychoterapeuta albo terapia grupowa jak najbardziej.
    W nerwicy człowiek boi się że zwariował ale daleko mu do tego to tylko irracjonalny lęk :wink: 
    Z jakiej części kraju jesteś?
  • @mama_malwina idź do neurologa i poproś o próbę tężyczkową.
    Jak nie masz neurologa, to u internisty poproś o : morfologię, wapń całkowity i zjonizowany, poziom magnezu i potasu, poziom wit D3, parathormon (PTH) - wykażą czy nie masz zakłóceń w poziomach elektrolitów, anemii.
    Jak to wszystko dobrze to faktycznie obserwacja w kierunku nerwicy - do psychiatry nie potrzeba skierowania i nikomu nie musisz się tym chwalić ;)
    A kardiolog zlecił ECHO serca, Holter EKG czy tylko zbadał w gabinecie?
    Podziękowali 1Nika76
  • Nie wiem czy nie ma czy tylko nie chce dać, bo generuje większe koszty dla POZ...
    Część pacjentów przychodzi z tymi wynikami, więc chyba tak do końca nie jest.
    Wysokie OB jak najbardziej trzeba dobadać, ale mogła być też wtedy jakaś przemijająca infekcja. @mama_malwina była kontrola OB?
  • Ostatecznie poziom wit D - 25 (OH) D total można wykonać prywatnie (np. Warszawa koszt około 50 zł).
  • Miałam takie badani krwi, morfologia, potas, sól, cały cholesterol, cała tarczyca, poziom żelaza, i coś tam jeszcze na co mógł rodzinny wypisać skierowania. Do tego mocz, tam wyszło troszkę bakterii. Wszystkie wyniki krwi w normie.
    U kardiologa była prywatnie i u najlepszego w Oławie, zrobił mi swoje EGG, Echo serca i dobrze osłuchał. Holter stwierdził że mi nie potrzebny. Bo serce mam zdrowe jak mało kto. 
    Dzień przed pobraniem krwi byłam u dentysty zęba leczył to może to..
    Jak mam atak, to krople na uspokojenie nie pomagają, ten kardiolog przepisał mi lek uspakajający nie pomaga.
    Niestety mieszkam z teściami i to pewnie jest przyczyna.
    Mężowi ufam, ale jak wiadomo teściowa dużo miesza.
    Mieszkam w Bystrzycy Oławskiej
  • Zapomniałam rozcieńczyć dawkę pulmicortu z solą fizj do nebulizacji. Podałam samą fiolkę leku. Zaszkodzi..?
  • @mama_malwina tymczasem polecam dziurawiec
  • Agnicha, czy OB na poziomie między 20 a 30, mam tak od kilku lat po powód do niepokoju ?
    Podziękowali 1Dorota
  • edytowano października 2017
    @offca nie oskarżam, rozmawiam z ludźmi więc wiem co mówię, niektórzy dostawali w ramach funduszu od lekarza rodzinnego a niektórzy nie.
    Edit: A na stronach funduszu są różne rzeczy np. informacja o długościach kolejek do specjalistów. Zaręczam Ci, że nijak ma się do rzeczywistości, wystarczy podzwonić po przychodniach i ośrodkach diagnostycznych i spróbować się zapisać.
    Podziękowali 1Nika76
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.