Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1200201203205206370

Komentarz

  • U najstarszego zdiagnozowano zapalenie trzustki. Jest w szpitalu od środy, na kroplówkach i przeciwbólowych, dalej mocno boli. Tak ma być czy za długo się ból utrzymuje? 
  • Zdaje się, że @Wanda miała przygodę z zapaleniem trzustki (jeśli się mylę, to przepraszam). Może co podpowie mądrego?
    Podziękowali 1Ewasz
  • edytowano października 2017
    @Wanda proszę podpowiedz.
    Bardzo się niepokoję.
  • @mamuma oklad z sody - gaziki nasączam mocno cieplym roztworem sody,  bodajże łyżeczka na pół szklanki,  dość gruba warstwa np.  3 szt,  na to kawałek folii i zabandazowac lub przykleić plastrem by się nie przesunelo,  powinno pomóc 
    Podziękowali 1mamuma
  • najlepiej na noc
    Podziękowali 1mamuma
  • moja mama kilkakrotnie przechodziła zapalenie trzustki. Pierwsze w wieku 24 lat i przez 3 tygodnie bycia w szpitalu bardzo ja bolało. Po wyjściu wciąż odczuwala dlugi dyskomfort. Później kilkukrotnie sie powtarzalo, również bolesne ale chyba juz krócej trwało. Do dzisaj miewa problemy jak zje cos nie tak. Ale ma w tej chwili 68 lat i ma sie przyzwoicie. W wieku 45 lat dostała tez cukrzycy typu 2, być moze od trzustki, być moze tak poprostu bp jej matka tez ma, ale dostała jej w późniejszym wieku. Jal masz jakieś pytania to pisz. Podpytam mamę bo jest weteranka.
    Podziękowali 1Ewasz
  • Byl "przymus dobrowolny". Nakłułam igla i powyciskalam, mniej boli. Zalalam woda utleniona.
  • tak czy inaczej polecam sode na noc,  wyciąga ropę,  likwiduje opuchlizne i dezynfekuje..    Pytanie tylko czy na otwartej rance nie będzie szczypac... Trzeba doczytać... 
    Podziękowali 1mamuma
  • Jak znajde sode, to przyloze, bo jeszcze wewnatrz cos zostalo. 
  • @karolinamika mi znajomy laryngolog odciągnął ropę z zatoki po prostu... ale to po znajomości. Nigdy nie widziałam większej igły... :| 
  • Ani usg ani rtg nic nie wykazał w związku z pogrubieniem które syn 6letni ma na lewo od mostka. Na opisie z rtg nic nie ma. No i nie wiem co mam z tym fantem dalej robić. On twierdzi ze przy naciskaniu boli go to miejsce.
  • u nas taka gulka co nie wyszła na usg to lekarz powiedział, że to może być mini tłuszczak albo jakiś "zbitek" cholesterolu i żeby się nei rpzejmować.
    Podziękowali 1annabe
  • Co to moze byc. Dwa moje "maluchy" 3 latka i 4,5 latek mieli goraczke przez 1 dzien tak do 39,5 a do tego wysypka+przesuszona skora na policzkach i wokol ust i syn mowil, ze gardlo go boli. Powoli z twarzy schodzi. Tak sie zastanawiam, czy to nie wirus jakis.
  • Muszę zrobić dla Werki kontrolne badania krwi w związku z chorym sercem: morfologię, elektrolity, transaminazy, równowagę kwasowo-zasadową, ale od wczoraj więcej się wypróżnia, widać ewidentnie problemy ala rotawirusowe. Czy obecny stan, dodam, że nie ma dramatu, może wpłynąć na wyniki? 
    Nie wiem, czy zostanę zrozumiana. Chodzi o to, że badania kontrolne mają pokazać jak jej organizm radzi sobie w standardowej sytuacji, a nie podczas choroby. 
  • @kika0 - jak te badania nie pilne, to bym nawet poczekała nie tylko do poniedziałku, ale ze 2 tygodnie przynajmniej po ustąpieniu objawów infekcji. Kiedyś się tak nacięłam, że zrobiłam synowi morfologię zaraz po infekcji wirusowej, bo były potrzebne wyniki do lekarza medycyny sportowej. I się przez to okropnie najadłam strachu, bo pan doktor (leśny dziadek taki) zajrzał w te wyniki i kazał natychmiast do hematologa, albo nawet do szpitala bezpośrednio, bo tu dramatyczny poziom białych krwinek i płytek. Nakrzyczał na mnie, że nieodpowiedzialna jestem. Ogólnie, bardzo nieprzyjemnie było. Na szczęście, zostało mi tyle rozsądku, że powtórzyłam wyniki, zanim się do tego hematologa udałam. Drugie badanie było ok. 2 tygodnie po pierwszym (czyli 2 tygodnie po infekcji) i wyniki już się mieściły w normie.
    Bez sensu badać w czasie infekcji, a potem się zastanawiać, czy odchylenia w wynikach to coś poważnego, czy w związku z infekcją.
    Podziękowali 1kika0
  • No właśnie mamy w środę wizytę u kardiologa. Ale jak mają być odchyły to i tak bez sensu te wyniki. A nie chcę kluć małej dwukrotnie. 
    Chyba muszę poczekać dłużej. Ech...Jak nie urok to sraczka jak to mówią  ;)
  • Obudził mi się z ogromnym rykiem mój 9miesieczny J po 23. Nie mogłam go uspokoić. Wyginał się, coś bolało go w buzi, wogole nie był w stanie dotknąć ustami piersi- wykręcalo go z bólu. Kurczył się i wrzeszczał. 

    Zeby wychodzą mu bez problemu. Przebiły mu się już kolejne dwie dwójki na dole naraz- z tydzień temu. Teraz nie widzę żeby coś nowego wychodziło.. czy może to jakieś trójki których nie widać mogły spowodować ból całej buzi? Krost żadnych nie widzę.. ma jakaś infekcje i gorączkę miał dwa dni. Ale zaskoczył mnie ten nagły ostry ból wczoraj..
  • Wizyta ważna ale jeśli ma w związku z wynikami dostać leki, których nie potrzebuje to wolę później telefonicznie lub mailowo konsultować wyniki. My z racji wady mamy nieco inne układy z kardiologami, nie czekamy tak długo. 
  • ola_g powiedział(a):
    żeby nie zaśmiecać modlitewnego, tu Cię  @andora zawołam
    jak zęby córki rano? zeszło trochę? możesz napisać jaki to antybiotyk?
    Nie wchodziłam tutaj, przepraszam. Jest wszystko ok. Wyrwali jej zab, nacieli dziąsło, antybiotyk ma amoksiklav. Wylądowaliśmy na sorze ale obecnie to przeszłość i Anna ma się dobrze. Opuchlizna zeszła, antybiotyk do jutrak i koniec przygody.

    Podziękowali 2E.milia AleksandraB
  • Czy pyrantelum na noc mogę dać? Bo dziś pełnia. Jak to się daje,? Czy roczników mogę dać czy lepiej nie? Jakie dawkowanie było? Proszę odpowiedzcie
  • Dobra dałam i na noc. Na czczo byly
  • @Wiol tylko ta wysypka jak alergiczna, taka kaszka i przesuszona skora. W okol ust jeszcze sie trzyma, czyli w sumie to juz ponad 2 tyg trwa. 1 i 2 listopada czwarta mi zagoraczkowala, ale poki co nie ma nic na buzi, za to boli ja gardlo. Najstarsza tez miala tylko temp wysoka jeden dzien.
    Podziękowali 1Wiol
  • To ja tez w temacie wysypki. U pięciolatka o poranku zauważyłam dwie spore czerwone plamy na przedramieniu i bicepsie jednej ręki. Czerwone, lekko cieplejsze i mam wrażenie ze w tych miejscach skóra była opuchnięta lekko. Innych objawów brak. Po godzinie dwóch zniknęło. Teraz pojawiło się analogicznie na drugiej ręce. Plamy mają około 7-4 cm. Czy to może być rumień? Czy to może być alergia na mleko? 
  • A ja z kolei mam pytanie: co na ropiejące oczka u dziecka? Oba.
  • Mleko matki, sól fizjologiczna i czas. Niektórym przechodzi w okolicy 6 miesięcy innym 12, a jeszcze innym nie przechodzi i potrzebny jest zabieg przetykania kanalika.
    Podziękowali 1weronika85
  • Chyba że mówimy o jakiejś bakterii to inna inszość  ;)
    Podziękowali 1weronika85
  • Help, strasznie boli mnie polaczenie duże palaca z reszta stopy. Bol jest głównie od spodu, ale z góry jest trochę spuchnięte. Boli przy probie chodzenia, jak nie ruszam to raczej nie boli. Posmarowałam czymś przeciwbolowym ale nie pomogło. W necie poczytałam to najbardziej pasuje minplauch biegacza, tylko ja nie biegałam chyba nigdy, a od miesiąca to i nie wiele chodziłam. Co to i jak sie tego pozbyć do jutra?
  • @weronika85 naparem że swietlika chyba jeszcze można przemywać, tak robiłam i dzieciom przeszło, ale tak jak pisze kika jeśli to nie bakteria (np. jeśli tylko towarzyszy przeziębieniu). Przy zapaleniu spojówek bez specjalnego specyfiku do oka, raczej bym nie dała rady. 
    Podziękowali 1weronika85
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.