Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1202203205207208370

Komentarz

  • Mniej niż CB trymestr chyba nawet. Niemowlaków daje takie 1:2,1:3 i do strzykawki wyciągam. ... Sama pije bardzo gorące.. Efekty lepsze niż przy gorącym rosole

  • Ktos moze wie co to moze byc? Na calym ciele oprocz twarzy i dloni.
  • Dziewczyny potrzebuje porady..
    Córka lat 6..
    Wczoraj ze szkoły wróciła już jakaś tak nie wyraźna. Gorączka 38. Nie zbijałam czekałam. Zakładam do gardła troszkę czerwone, katar ropny zielno, bardzo kaszle i ledwo mówiła. Myśle jakoś domowymi sposobami wyleczymy.
    Szła spać o 20 podałam Ibuprom  w syropie.
    O 23 się obudziła i zaczęło. Silna gorączka po 40 stopnie, wymioty, okropny ból gardła. Jak zobaczyłam to się przeraziłam że tak  szybko się pogorszyło. Całe czerwone w kropli, migdały duże, ale bez białego nalotu. Mała płacze tak boli. łyczek wody wymioty potworne. Dostaje tylko czopki  z paracetamolem, pomagają na 2 godziny i gorączka narasta. co robić czy antybiotyk trzeba bo mi to wyglada na wirusa.. jak dziecku pomóc, płukanie nie pomaga jeszcze bardzie boli.
  • Jednak bym pokazała lekarzowi bo mimo wszystko bakteria jest dość prawdopodobna. Szczegollnie przy ciężko zbijalnej gorączce.
    Podziękowali 1tymka
  • Może i tak, lepiej pójdę. Podobno właśnie taka angina silna panuje  w szkole..:(
    Podziękowali 1tymka
  • @ola_g  Jest język cały biały, podniebienie w czerwono żółte kropki.. a migdały wielkie i czerwone.
  • Nom, też stawiam na anginę. Ospen to antb pierwszego rzutu,niestety wiele lekarzy lubi od razu Augumentin dawać. Tylko koniecznie brać całe 10 dni, nie skracać.
  • Dobrze że do lekarza poszłam. Córa dostała kroplówkę z lekiem  przeciw wymiotnym. Teraz leży w domu. Antybiotyk mam ten Ospen. Właśnie dostała 20 minut temu i czekam czy nie zwymiotuje. Jak będzie wymiotować dalej to zastrzyki..:(
    Paracetamol mam w czopkach 250. Waży 20 kg.
    O 9 dostała ten czopek o której mam podać nurofen w aptece dali mi 125 to nie za mało?
    Podziękowali 1tymka
  • @agnicha psikam, płukanie próbowałam woda utleniona plus jodyna. ale córa tak płakała nic się nie dało.chciałam jej podąć witaminę tą lewoskrętna to tak samo płacz bo ją boli..:( I co zrobić.
    A skąd się biorą wymioty przy anginie?
  • Tak rozcieńczona woda z czajnika woda utlenione i jodyna.
    Właśnie kisiel ugotowałam czekam aż wystygnie dam do lodówki by zimny był..
    A co z tym czopkami?
  • Dziękuje to juz jej daje nurufen..dziękuje wam bardzo
  • Ciekawa jestem, czy to rzeczywiście działa. Jeżeli tak to jest nadzieja dla cierpiących na migrenę. Nowe wykorzystanie klamerki do ubrań. Może to coś na zasadzie odwrócenia uwagi mózgu na inny rodzaj bólu ;)

    https://web.facebook.com/krokdozdrowia/videos/1433349563446317/

  • ósemka mie boli. Dziura za dziaslem. Chce rwac, ale termin u chirurga na za trzy tygodnie. Cos doraznego zeby nie bolalo i zeby nie doszlo do zapalenia uogolnionego. Antybiotyki odpadaja bo karmie.
  • Spróbuje szałwi. Mam w domu. Cmi i nie chce by się rozczulało.
  • Jak karmisz to nie możesz np ketanolu? ból zęba to najgorsze co może być a czekać 3 tygodnie.. a coś prywatnie nie uda sie szybciej?
  • W anginie bóle brzucha, nudności, wymioty nie muszą wcale być od gardła. Ogólnoustrojowa reakcja organizmu, powiększone węzły chłonne mogą się przyczyniać. Sraczka też może być spokojnie.
  • Podobne objawy żołądkowe moja córka miała przy szkarlatynie, a to też paciorkowce. 
    Podziękowali 1tymka
  • Nie boli tak bardzo bym musiala brac ketanol. 
  • @Dorota ja bym rozwierciła ząb i zatruła, albo jakieś lekarstwo, wtedy przestanie boleć i można czekać na rwanie. A samo rozwiercenie i zatrucie to nie jest duży koszt
    Podziękowali 1Dorota
  • zatrucie boli kilka dni.I nie mozna rozwiercic bo dziaslo nachodzi. 
  • szkarlatyna to najczęściej pierwsza angina. Kolejne już bez kropeczek ;)
  • ALe nie trzeba rozwiercać tam gdzie dziura tylko do nerwu, gdziekolwiek w zębie, chyba nie masz dziąsła na całym zębie, jak nie będziesz czekać do strasznego bólu, to zatrucie zaraz działa i przestaje boleć nawet w ten sam dzień, przynajmniej boli coraz mniej zamiast coraz bardziej,
  • Zuzapola juz rozumiem. No nie zab mam od gory plombowany. Calkiem niedawno. Szkoda ze dentysta nie zauwazyl dziury za dziaslem.
  • Jak wiesz, ze ząb do usunięcia, to spróbuj może w weekend na ostry dyżur stomatologiczny pojechać? Albo każdego dnia późniejszym wieczorem. Z bólem zawsze przyjmą, w każdym mieście taki dyżur na NFZ musi być, czekać trzy tygodnie to trochę niefajnie no i ryzykowne. Współczuje :(
    Podziękowali 1Katanna
  • @Milamama Ostry dyżur stomatologiczny. Nie zawsze jest na NFZ. Dobrze trzeba się pytać. Ostatnio znajoma tak pojechała i nawet nie chce wiedzieć ile za to zapłaciła..dobrze trzeba się pytać.
    A to nie musi być chirurg dentysta do usunięcia 8? Bo chyba trzeba naciąć dziąsło?
  • Chirurg. W gdańsku z dzieckiem na akademi medycznej robią totalnie od ręki. Podejrzewam ze dorośli tez długo nie czekają bo tam jak w rzeźni. 2 sekundy i nie masz zęba. Poszukaj dobrze. Na pewno uda Ci sie szybko wyrwać.
  • No wlasnie musi byc chirurg. Bo leczenie normalne to moze byc gdziekolwiek.
  • Mógłby ktoś zerknąć mi na wyniki ogólnego badania moczu?.... bo nie wiem czy powtarzać jutro badanie czy już posiew robić???
  • @olgal mogłabyś? 
    chodzi o wyniki dwulatki
  • @Monica wał do mnie tylko na kom najlepiej bo cos mi sie ze skrzynka wiadomości spitolilo
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.