Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1203204206208209370

Komentarz

  • Ja w labie nie pracuje ,ale z badań moczu robię prywata specjalizacje :D 
  • Monica powiedział(a):
    @olgal mogłabyś? 
    chodzi o wyniki dwulatki
    Pewnie.
  • edytowano listopad 2017
    Guys ;) co to może być i czy już szukać dermatologa?
    Lekko wypukły pierścień, wydaje się, że tam się tworzą pęcherzyki. Pojawiło się jakiś czas temu u 5-latki, zaczęło zanikać, teraz znowu się zaogniło. Nie swędzi! 





  • Przez "jakiś czas temu" rozumiem co najmniej tydzień temu.
  • Któreś z moich dzieci miało coś takiego, ale już ani nie pamiętam które, ani jak minęło, li i jedynie, że zmiana była i znikniła, nie pomogłam, ale podniosłam!
  • a jakiegoś zwierzaka nie macie?
    wygląda na grzybicę
  • Moja najstarsza tak miała. To było z 17 lat temu i po dwóch miesiącach stosowania rozmaitych mazidel pomogła maść sterydowa. Pediatra nie była pewna, co to. Pamiętam, że okresowo bladło a potem był nawrót. 
  • liszaj płaski?
  • Wygląda na grzybicę.
  • Te pęcherzyki wyglądają na grzybicę. Posmaruj clotrimazolem (bez recepty). Szybko będzie widać poprawę jeśli to grzyb.
  • Karolinka powiedział(a):
    a jakiegoś zwierzaka nie macie?
    wygląda na grzybicę
    Mam nadzieję, że trafiony zatopiony. Mamy psa, a od niedawna świnki morskie, z których jedna właśnie była leczona na grzyba. Zadziwiające było to, że nie swędzi + jest tylko punktowo bez rozsiewu dookoła.

    Na razie poszedł clotrimazol, zobaczymy. A diety jakiejś nie trzeba? Co grzyby jedzą oprócz cukru?

    Dzięki!
  • Dodam tylko, że syn miał podobne ale dużo mniejsze odczyny i też lekarz stwierdził grzybicę. Z tym, że nie pamiętam co dostał. Pomogło szybko.
  • Czy istnieje jakiś pasożyt zewnętrzny albo choroba skóry lubująca się w damskim biuście? ;) Od jakichś 2 tygodni jestem w plamki (od małych kropek do rozmiaru złotówki) niemal wyłącznie na piersiach. Ostatnio zaczęły też włazić na dekolt i ramiona.
    Help! :(
  • Katia powiedział(a):
    Czy istnieje jakiś pasożyt zewnętrzny albo choroba skóry lubująca się w damskim biuście? ;) Od jakichś 2 tygodni jestem w plamki (od małych kropek do rozmiaru złotówki) niemal wyłącznie na piersiach. Ostatnio zaczęły też włazić na dekolt i ramiona.
    Help! :(
    Może reakcja alergiczna na nowa bieliznę lub zmiana proszku do prania, płukania itp?
    Podziękowali 1Katia
  • Bielizna dość stara, od roku"idę" kupić nowy stanik ;) I zawsze piorę w tym samym, bom alergiczka. W sumie to WYGLĄDA na uczulenie, ale nie wiem, na co :(
  • Wątek się staje monotematyczny, ale grzybica może być...
    Podziękowali 2Katia tymka
  • @Katia kiedys tak mialam, zaczelo sie od biustu potem byl brzuch i nogi, drapalam sie do krwi. U mnie to bylo uczulenie, zyrtec, wapno i pudroderm stosowalam, trwalo dlugo i do dzis nie wiem co uczulilo. 
    Moze woda w kranie bardziej chemia nasaczona. Albo zjadlas cos innego, nowego. Ciezko tak na prawde dociec.
    Podziękowali 1Katia
  • Albo wisiorek jakiś,łańcuszek,szalik czy coś?
    Podziękowali 1Katia
  • Nowy szalik, owszem, ale dotyka tylko szyi :confused: Dzięki za pomysły :)

    Kupiłam Allegrę, niby oficjalnie jest na katar sienny, ale już z jednej pokrzywki mnie kiedyś wyleczyła :)
  • Wczoraj wieczorem nagle rozbolały mnie plecy - i bola do tej pory. Najbardziej okolica lewej łopatki. Troche sie niepokoję, chociaz z drugiej strony ostatnio sporo siedze przy komputerze, a w domu mam krzywo postawione krzesło (właściwie krzesło jest prosto, tylko siedze na nim bokiem), spadek krzesła jest w kierunku oparcia i jak sie zastanowilam, to sie tak jakby przez to przechylam, a kręgosłup jest lekko wygięty w prawą stronę. Mam rózne swoje ciągnace sie dolegliwości, rok temu miałam naprawdę problem z bolacym tak bardzo krzyzem, że nie bylam w stanie np. wstać z łożka (podejrzewam, że to było zapalenie korzonków, ale jak zwykle nie dotarłam do lekarza), tarczyca to oddzielny temat, w sumie chyba jestem przemęczona (ale zapalenie ściegna w nodze po Dabrowskiej i spadku wagi wyobraźcie sobie, ze mi przeszło ;)
    Czy leciałbyście z czyms takim do lekarza, czy nie jest to konieczne? W zeszłym tygodniu nadwyrężyam sobie szyje - tzn. jakos tak gwałtownie sie obróciłam, ze coś sobie nadwyrężyłam i kilka dni trwało, zanim przestało bolec - moze to jeszcze jakies pokłosie tamtej sytuacji? No i jeszcze wczoraj zrobiłam kilka km na rowerze, ale jechałam normalnie. Gdyby to było coś poważnego, czyli z sercem, to chyba by bolało równiez z przodu no i bym sie generalnie gorzej czuła.
  • Synek bawił się wczoraj u koleżanki , rzucali się na łóżko tyłem ,uderzali głowami ,zanim to wychwyciłam zrobili tak ładnych parę razy. Dziś rano syn wstał okrwawiony, ręce całe w krwi zaschniętej , trochę buzia, cała poduszka jest w krwi. Niewiem skąd ta krew czy z nosa? ucha?buzi?Syn zachowuje się normalnie ,nic go nie boli. Możliwość jazdy na IP będę miała wieczorem. Obserwować czy panikować?
  • manna powiedział(a):
    Czy bakterie w moczu w ilości 990,80 / µl    przy normie: 0,00 - 385,80 to coś bardzo niepokojącego?
    Objawów infekcji brak. CRP w normie. Jestem w 34 tygodniu ciąży.

    Ja bym powtórzyła badanie. Bardzo dbając o sterylne pobranie moczu i najlepiej w innym laboratorium. Niby w ciąży leczy się też bezobjawowe ZUMy ale jakoś bym się nie rwała nie mając pewności, czy ten wynik jest rzetelny. I ważne też, czy w badaniu ogólnym moczu są jakieś inne odchylenia, czy tylko te bakterie. Ich nie jest dużo.
  • @Kika39 - panikować nigdy nie warto. Obejrzeć trzeba młodzieńca. Najprawdopodobniej to był krwotok z nosa. Swoich pewnie bym tylko obserwowała, ale jak masz go komu pokazać, to zawsze można z lekarzem skonsultować.
    Podziękowali 1Kika39
  • Czy ktoś ma doświadczenie z kościozrostem promieniowo - łokciowym? 
  • Paskudne krosty u dwulatka - wokół odbytu, na całych jąderkach, na siusiaku, wokół genitaliów. Pasowałoby mi na opryszczkę ale podobne wyskoczyły wokół ust na twarzy a to ponoć dwa różne wirusy powodują. Takie „mokre” te krosty, jakby z pęcherzykami. Czerwone. 
    Podejrzewac opryszczkę czy inne dziadostwo? 
    I co się robi u takich maluchów z oprycha? Czy z taką wysypka można czekać do poniedziałku?
  • Bostonka? Jak się pojawią jeszcze na dłoniach i stopach, to nie będzie wątpliwości. U mojego Eda pierwsze były wokół odbytu (myślałam, że owski przyniósł od sąsiada i się podrapał), następnego dnia wokół ust, a potem na dłoniach i stopach. takie pęcherzyki małe z płynem.
    Podziękowali 1annabe
  • Ooo dżizas. Tylko nie to. 
    No dobra- z czym to się „je”? Pewnie to pytanie padło tu setki razy ale nie mieliśmy tego nigdy. Tez myslalam ze to owsiki. 
    Trzeba z tym do lekarza?
  • Jak bardzo lubisz spotkania z lekarzem, to pretekst jest dobry ;)
    To jest wirusówka. Jeśli leczyć, to objawowo tylko. Jak moich niczym nie traktowałam - samo przyszło i samo po szło - chorowali trzylatek i roczniaczka. Nikogo więcej nie trafiło w rodzinie. Poczęstowała się Kośka @Haku i sprzedała dalej swojemu rodzeństwu.
    Podziękowali 2annabe tymka
  • Zobaczę jak się rozwinie. Niczym nie smarować? Sudokremem posmarowałam bo go boli - a lata w pampku znowu..
  • Takie 'mokre krostki' podobne do ospy wietrznej/opryszczki to moze byc tez mięczak zakaźny - ale on raczej stopniowo wyrzuca,a nie na raz! 
    Podziękowali 2annabe tymka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.