Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1204205207209210370

Komentarz

  • Mięczak nie ma płynu w pęcherzyku
  • MOże być bostonka nawet bez stóp i dłoni, u nas  było tak u dwójki.
    Podziękowali 1tymka
  • Czyli tak naprawdę nie dowiem się nawet jak minie czy to bostonka czy nie?
  • Aneczka08 
    maja w sobie pewnego rodzaju płynna treść. 
    I początkowo wyglądają jak pęcherzyk ospowy albo inny ślad ugryzieniowy. Przynajmniej te przypadki,które ja widziałam. 
  • u nas to wyglądało kompletnie inaczej jak tak grudka bez płynu. Nie pomyliłabym tego z ospą ani opryszczką. Ale może mogą być różne.
  • Mięczak ma teoretycznie inny rozwój zmiany niż ospa i bostonka. A bostonka właśnie ostatnio podobno lubi tylko kroczowo sypać, niekoniecznie dochodzą dłonie, stopy, śluzówki.
    Podziękowali 1annabe
  • Zobaczę co się rozwinie. DosLy ze dwie krostki wokół ust do tego co wczoraj było. Sudokrem złagodził trochę po nocy te pod pieluchą.
  • Od trzech dni przechodzimy całą rodziną grypę żołądkową. Najmłodszy ma jeszcze lekką biegunkę, dzisiaj pojawiła się krew. Martwi mnie to że nadal nie chce nic jeść. Pije tylko wodę oraz moją pierś. Podanie jakichkolwiek probiotyków jest trudne ale czasem kilka kropel mu przemyce. Jak długo może być tylko na piersi, ma 17 miesięcy. O właśnie zjadł chrupka może to przełom ?
  • Annabe u nas tak wyglądała bostonka, przynajmniej tak zostało to zdiagnozowane. (Twój opis idealnie pasuje tylko u nas dziewczynki ). Nic nie robiliśmy, samo przeszło. Była to bostonka u nas po raz drugi w krótkim czasie, choć za pierwszym razem wyglądało trochę inaczej nie było pęcherzyków tylko "zwykłe" krostki)
  • dopadło mnie w końcu... Dzieci chorują na zmiane od 2 tygodni,dzis rano odebrało mi głos a teraz mam dreszcze.co moze brac mama karmiąca noworodka?czy mogę wit. C lewoskrętną, miód?co jeszcze?Płucze gardło solą emską. Proszę o porade :-)
  • a wit. C?
  • a tak wogle to u nas czterolatek też ma kaszel, katar i krostki na brzuchu...ale nie pęcheżyki. Czy ta bostonka(!?) groźna dla noworodka?
  • Córka lat 9 od piątku goraczkuje, niewysoko, sama się zbija ta gorączka. Gorączkę przez weekend miała dwojka młodszych ale oni jeden dzień i po sprawie. Ona nadal goraczkuje, nic jej nie dolega. W zeszłym tygodniu uskarzala się ze troszkę ja ucho boli ale podałam jej do ucha wode utleniona przez kilka dni i teraz się nie skarży. W zasadzie nic ja nie boli, tylko ta gorączka a trzyma. Nawet gardla nie ma zaczerwienionego, nic, ani pól gluta. Co z nią począć? To juz czwarty dzień i zamierzam jej mordo strzelić + crp ale może cos jeszcze? Badanie moczu? Nawet się nie uskarża ze ja tam boli przy siusianiu. No niewiem co z dziewczęciem zrobić :(
  • Hahaha :) mój telefon jest bombowy :) morfo! Miało być morfo a on mi na mordo zmienia nicpoń :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Możesz do woli!
  • Moje dzieci miały wypadek samochodowy, co to znaczy uraz kręgosłupa z powichnięciem? Nie chcę korzystać z google, bo się naczytam głupot, a i tak jestem zestresowana.

  • Podwichniecie to przesunięcie dwóch kości w stawie względem siebie, ale nie na tyle duże, by uszkodzić staw. Nie brzmi bardzo groźnie. Ale pewnie będzie wymagało uwagi, szczególnie, że chodzi o kręgosłup.
    Podziękowali 1Ewasz
  • Jak sie powinno podawać Pyrantelum 4 latkowi? Lekarz kazał raz i za tydzień jeszcze raz, a w aptece inaczej...
  • Jutro ma być podjęta decyzja odnośnie ew. operacji. Córka wiozła go na służbę.
  • @mamaw - zależy, co tępisz tym pyrantelem. Jak owsiki, to jedna dawka i jeszcze jedna za 10-14 dni.
    Podziękowali 1mamaw
  • Ja robiłam zawsze tal jak Katarzyna pisze.
  • No dobrze a macie jakiś pomysl co mogę jej przy okazji zbadać na tym pobraniu? Godzinę temu miała 39 i temp sama jej spadla do 38,5 . Dziwne zjawisko.
  • Propolis, na sprycie z miodem, czarny bez
  • Katarzyna powiedział(a):
    @mamaw - zależy, co tępisz tym pyrantelem. Jak owsiki, to jedna dawka i jeszcze jedna za 10-14 dni.
    Ja nie wiem co zwalczam, bo z wyniku bad kału nic nie wyszło. Jednak objawy to-kaszel męczący bardzo w nocy, dookoła ust co jakiś czas pojawiają się czerwone krosteczki, ból brzucha też co jakiś czas. A to jeden sposób podawania nie pomoże na każde robactwo? 

  • @Ewasz +++
    Podziękowali 1Ewasz
  • Co na pękniętą skórę na opuszku palca, przy paznokciu, no zaleczyć się nie może i boli nieźle. Co się zaleczy to pęka na nowo...
    Podziękowali 1AgaMaria
  • też pęka ta skóra przy opuszkach. Kremy do rąk mi śmierdzą. Spróbuję z formułą norweską.
  • Mi na te pękania bardzo pomaga citrosept, kilka dni parę razy dziennie po kropelce na pęknięcie i przechodzi.
  • edytowano listopad 2017
    Byłam z moim 6 latkiem na testach skórnych punktowych,taki mamy wynik,ktoś się orientuje co dalej robić.
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/11/30/10148720_IMG_20171130_102557751.jpg
    Edit nie potrafię zdjęcia inaczej wstawić.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Co na pękniętą skórę na opuszku palca, przy paznokciu, no zaleczyć się nie może i boli nieźle. Co się zaleczy to pęka na nowo...
    To samo mam co zimę. Nie mogę moczyć rąk w wodzie z plynem do naczyń-bardzo wysusza,oraz żadnych mydeł w płynie.
    Mój sposób to olej z wiesiołka i zapuszczone paznokcie,jak obetnę na krótko to zaraz mam ranę.
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.