Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1214215217219220370

Komentarz

  • Mój małżonek robił ten test z palca na helicobacter pyroli, wyszedł pozytywny. Antybiotyku nie dostał za to dostal zalecenie zastosowania starodawnej metody na zwalczenie tegoż dziada tudzież wrzodów i innych - na czczo surowy sok z ziemniaka, zacząć od kieliszka takiego od wódki potem zwiekszac dawkę aż do pól szklanki. I tak przez pól roku. Mój mąż pół roku co prawda nie wytrzymal na tej kuracji ale może z miesiąc?dwa? W każdym razie dolegliwości jakie go męczyły ustapily. Może taką kurację @Katarzyna sobie zapodasz? Na zgagę i inne niestrawności pomaga bardzo, ilość śladowa w mleku będzie bos Ty matka karmiąca.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Katarzyna, a to na pewno żołądek a nie dwunastnica?
  • A gastroskopię robiłaś kiedykolwiek?
  • Nie robiłam gastroskopii i wcale się do niej nie spieszę.
    Lokalizacja bólu wskazuje na żołądek, a nie dwunastnicę.
  • Pomysłu nie mam szczególnego, ale z ciekawości dopytam, czemu niechętna omeprazolowi jesteś? Po prostu, bo lek, czy jakieś szczególne antypatie do niego żywisz?
  • Po prostu, bo lek. Wolę unikać, jeśli nie ma konieczności. Do samego omeprazolu nic nie mam bardziej niż do innych leków. Paracetamolu i ibuprofenu też nie spożywam i rodziny tym nie karmię.
    Podziękowali 2tymka AgaMaria
  • Miałam kiedyś podejrzenie choroby Addisona-Biermera, bo objawy żołądkowe były (choć nieporównywalnie mniej nasilone), a do tego anemia i nieprzyswajanie wit. B12 podawanej p.o. Po zastrzykach się poprawiło (3,5 roku temu to było) i o temacie zapomniałam. Czy to może być jednak ten problem?
  • Spoko, rozumiem
  • @andora jak tam wyniki moczu? 
  • Chyba, że te zmiany na śluzówkach się nadkaziły bakteryjnie. Ale nie jestem w stanie tego ocenić. Może CRP zbadać?
  • Jak zmiany nadkażone, to antb ok. Jak nie - to nie wiem, po co. Na wycie z bólu przy tego typu wysypach to prędzej hydroksyzyna np., jeśli p-bólowe nie pomagają.
    Podziękowali 2Katarzyna madzikg
  • Z crp też możesz nie mieć pewności. Ale gdyby wyszło ewidentnie wysokie, wskazujące na proces bakteryjny, to wiadomo, że antybol może pomóc.
    Podziękowali 1tymka
  • chabrowa powiedział(a):
    @andora jak tam wyniki moczu? 
    Wszystko w normie. Leukocyty 0-2 w polu widzenia. Zgłupiałam o co chodzi. Szczególnie ze rano ten oddany mocz był autentycznie mętnawy, i szybko zebrał.sie osad na dole pojemnika. A wyniki idealne.
  • Ostatnie badania wskazują na lepsze działanie p bólowe przy podaniu naraz paracetamolu u ibuprofenu. P bólowe.
  • A to prawda, ze przy ibuprofenie trzeba duzo pic?
  • U mnie na problemy zoladkowe zastosowalam sama sobie kuracje a mialam robione gastro i wyszedl helicobacter i stan zapalny. Lekarz przepisal oczywiscie inhibitor pompy pr. i jakies jeszcze dwa leki - nie pamietam nazwy. W kazdym razie nie chcialam ich brac i kupilam sobie lukrecje dgl i do tego miod manuka 550. Popijalam duzo rumiankiem. I po pewnym czasie zrobilam test i juz nie bylo sladu po bakterii. Zoladek funcjonuje niezle. Pilnuje tez zeby przerwy miedzy jedzeniem i piciem byly odpowiednie to nawet zgagi nie mam wtedy czy refluksu.
    Podziękowali 2Katarzyna Milamama
  • A mi w gastro helicobacter nie wyszedł i w ogóle jest nieźle. A morduje się z gazem i jelitem drażliwym. Te bóle opasujące czasem zwalają z nóg, połączone są też z bólem kręgosłupa. A to nigdy nie wiadomo, co jest przyczyną. 
    W każdym razie od 3 tygodni biorę probiotyk sanprobi i jest trochę lżej.
  • andora powiedział(a):
    chabrowa powiedział(a):
    @andora jak tam wyniki moczu? 
    Wszystko w normie. Leukocyty 0-2 w polu widzenia. Zgłupiałam o co chodzi. Szczególnie ze rano ten oddany mocz był autentycznie mętnawy, i szybko zebrał.sie osad na dole pojemnika. A wyniki idealne.
    A jakieś fosforany bezpostaciowe nie wyszły?
    One też dają zmętnienie i bardzo trudno wtedy ocenić rozmaz,zobaczyć i policzyć dobrze leukocyty czy bakterie.
    Chociaż same w sobie fosforany nie są groźne.
    Inna opcja to pomyłka,jakiś błąd laboratoryjny.
    Jakoś mało możliwe zeby były zmiany w moczu,dużo leuko a za parę dni mocz czysty.
    Podziękowali 1chabrowa
  • Leukocytów było.25 w polu widzenia i wszystko inne w normie. Aczkolwiek Anna 2 dni przed pobraniem miała dzien dzieci (szla spać brudna) a dzien przed pobraniem myla soe sama woec jak by soe nie myla 2 dni.... przed ranna zbiorka jej oczywiście nie podmylam. Wczoraj wieczorem ja umyłam i dzisejsza zbiorka poza tym ze na oko z osadem to wyniki idealne . A nie moze byc tak ze mocz z osadem a generalnie wszystko ok?

  • andora powiedział(a):
    Leukocytów było.25 w polu widzenia i wszystko inne w normie. Aczkolwiek Anna 2 dni przed pobraniem miała dzien dzieci (szla spać brudna) a dzien przed pobraniem myla soe sama woec jak by soe nie myla 2 dni.... przed ranna zbiorka jej oczywiście nie podmylam. Wczoraj wieczorem ja umyłam i dzisejsza zbiorka poza tym ze na oko z osadem to wyniki idealne . A nie moze byc tak ze mocz z osadem a generalnie wszystko ok?

    Może. Właśnie jak są fosforany bezpostaciowe obecne widoczne pod mikroskopem. One dają zmetnienie a mocz może być bez zmian,bo te fosforany to raczej wynik diety a nie choroby.
    Mogą też takie zmętnienie dać nabłonki wielokątne i liczne pasma śluzu,co też nie jest patologią, ale to raczej nie u małych dziewczynek.
    Podziękowali 1andora
  • Dziwne,bo i to 25 leukocytów,to nie tak mało... nie jakos tragicznie,ale to ewidentna reakcja na zapalenie...

    @olgal ale leukocyty nie biorą sie z ‚niedomycia’,nie? To tylko moze byc objaw reakcji na zapalenie? 

    Podziękowali 1andora
  • @andora a złap jej jutro mocz w kubeczek -zeby okiem ocenic czy jest mętny czy przejrzysty? 
    Podziękowali 1andora
  • Złapie. Nawet z ciekawości. Aczkolwiek kiedyś jak swój lapalam to tez jakieś farfocle na moje oko w nim pływamy a badania również idealne. Nie mniej jutro oblukam. ona jest po 11 dniowej antybiotykoterapi z powodu szkalratyny moze to ma wpływ. No i święta były wiec jadla słodycze no ale mimo wszystko rozsądnie.
  • Bo moze ja tez soe zle wyrażam mowiac metny. Poprostu jak.sie patrzy pod światło to pływają w nim farfocle.
  • A i morfo miala tego dnia robione. Wynik odealny, CRP ponizej jednego.
  • @andora mętny,to jest MĘTNY. 
    Jakbus troche...mleka nalała ? Jest serio ewidentnie mętny,mglisty.. nieprzejrzysty. 
  • To u nas jest z malutkim farfoclami. I te farfocle po jakimś czasie opadają na dno tworząc białawy osad a reszta moczu robi sie przejrzysta.
  • Dobra, jutro łażę całej rodzinie sikać do słoików i będziemy porównywać. :D ale z tego co mam w głowie zakodowane ro mocz powinien byc przezroczysty jest woda tylko w slomkowym kolorze, tak?
  • chabrowa powiedział(a):
    Dziwne,bo i to 25 leukocytów,to nie tak mało... nie jakos tragicznie,ale to ewidentna reakcja na zapalenie...

    @olgal ale leukocyty nie biorą sie z ‚niedomycia’,nie? To tylko moze byc objaw reakcji na zapalenie? 

    Z niedomycia to głównie nabłonków dużo,bakterie.
    Ale takie trochę podwyższone leukocyty ewentualnie mogłyby być z poantybiotykowych grzybów z dróg rodnych np.?
    Tak teoretyzuję.
    Osobiście bym dla spokoju ten mocz powtórzyła za kilka dni.
    Podziękowali 1chabrowa
  • No dzisaj powtórzyłam i był.idealny. Zrobię jeszcze po weekendzie w innym labie w takim razie.
    Podziękowali 2chabrowa Hope
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.