Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1215216218220221370

Komentarz

  • Czy moge corce zamienic acc mini na mucosolvan? Nie musiala bym latac po aptekach.
  • Subst czynna inna. Acc rozrzedza, muco ma działanie wykrztuśne.
    Podziękowali 1mamuma
  • Wrażliwa na klacid z zasady jest.

    Steryd donosowo bierzesz? Alergikiem jesteś?
  • Nawet jak klacid trafiony, to na ciągnące się już długo zatoki, to 7 dni to bardzo krótko ten antybiotyk... 
  • Wrócę do mojego tematu żołądkowego. Dziś sobie zrobiłam post o wodzie i cały dzień jest OK - żadnych nieprzyjemności ze strony żołądka. Tylko to nie jest raczej długofalowe rozwiązanie ;)
    Podziękowali 1tymka
  • + zdrowiej!
    Podziękowali 1Katarzyna
  • @Skatarzyna, pisałaś gdzieś, że chorowałaś 3 tygodnie. Jak to u Ciebie wyglądało? Ja już trzeci tydzień nie mogę dojść do siebie i zaczynam mieć dość. Najpierw kilka dni gorączka i fatalne samopoczucie (chwilami światłowstręt), potem kilka dni bez gorączki, ale nie miałam siły na nic, ledwie powłóczyłam nogami, potem brzydki kaszel dość długo (osłuchowo OK), a teraz znowu jakby gorzej. Jest nadzieje dla mnie czy już tak do wiosny będzie?
  • U mnie był giga katar. Zapalone zatoki i kaszel. Ze płuca wypluc. A najgorsze osłabienie i przespać pół dnia z obojętnością w która stronę świat się kręci i jak już bylam gotową do lekarza jechać- jak ręką odjal. 
    Podziękowali 1Bagata
  • @anulaczarnula a czy próbowałaś odstawić nabiał? Tak całkowicie ? Tak mi sie jakos kojarzy ze jak za dużo infekcji zwłaszcza z zatokami to może być tez uczulenie na nabial - a może bardziej szczególnie na laktozę w ogóle.
  • @anulaczarnula moja muzyka tez uczulona na grzyby ,pleśnie i trawy i bardzo cierpi teraz. 
    Kazda infekcja to masakra. Zatoki dokuczają jej okrutnie,tez jest na kolejnym antybolu. 

    Ale ona juz powili jest traktowana jak astmatyk :( za duzo tego wszystkiego w powietrzu teraz. 
  • Zależy. Ja bym zeszła. Mleko mnie zabija.
    Podziękowali 1madzikg
  • To trudno zgadnąć 
     Krzysztofowi najlepiej lekkie zupy jatrzynowe pasują- wśtrpobowiec z szaloną bilirubina
    .
  • Czy ktoś ma dobrego ortopedę od kolan w wwie? Znajomemu każą leżeć już 8 tydzien w domu bo ma zapalenie stawu kolanowego, nic nie jest lepiej to jakąś paranoja, zaraz chłopa z pracy zwolnią, ja się nie znam ale żeby nawet w ortezie chodzić do pracy nie mogł?

    ponoc staw kolanowy w kiepskim stanie (chyba miała operację albo uraz ileś lat temu) nawet do wymiany (ale nikt tego nie proponuje) facet 42 lata.

    Chciałby z kims skonsultowac co robić
  • @Aneczka08 mam namiar ale prywatnie. Jak chcesz to wysle Ci na priw tylko męża zapytam bo on ma do niego telefon.
  • Albo @Anka zapytaj bo ona zna dużo specjalistów od kolan.
  • Czy orientuje się ktoś czy sporo podwyższony wskaźnik we krwi u dziecka CK kineza kreatynowa może być spowodowana przeziebiebiem w trakcie badania?
  • Agnieszka82 powiedział(a):
    @Aneczka08 mam namiar ale prywatnie. Jak chcesz to wysle Ci na priw tylko męża zapytam bo on ma do niego telefon.
    państwowo to on chodzi i nic to nie daje, wyślij mi prywatnie
  • milamama2+3 powiedział(a):
    Czy orientuje się ktoś czy sporo podwyższony wskaźnik we krwi u dziecka CK kineza kreatynowa może być spowodowana przeziebiebiem w trakcie badania?
    Duże dziecko? Bywa,że po jakimiś wysiłku fizycznym,treningu wzrasta poziom ck.
    A w czasie choroby w ogóle raczej się nie powinno badań robić bo nieraz to właśnie tylko niepotrzebny stres.

    Podziękowali 1milamama2+3
  • Jeśli tam były większe pasożyty np glisty to strawią się i wchłoną mogąc prowadzić do zatrucia toksynami. Dr O kładł nacisk na wypróżnienie najpóżniej do południa po wieczornej dawce leku. Kazał pić laktulozę a jak się nie uda to lewatywa. Może czopek glicerynowy pomoże?
  • Z objawów wygląda na to, że moje dzieci mogą mieć różyczkę. Co daj Boże!
    Od 2 dni skarżą się na gardło, powiększone węzły chłonne na szyi, mają zapalenie spojówek, jęczą, że boli głowa i stawy. A dziś dwoje ma gustowny rzucik na twarzach i tułowiach, trzeciej coś się na twarzy zaczyna, a czwarty jeszcze nie wstał, to nie widziałam.
    Gdyby nie fakt, że wskutek masowych szczepień ponoć różyczka nie występuje, to bym miała pewność, że to różyczka, a tak, to się zastanawiam. Może lokalni medycy coś mi podpowiedzą - różyczka, czy inna franca?
  • Aktualizacja: trzecia jest obsypana całkiem tak, jak najmłodsza dwójka, a czwartemu coś zaczyna wyłazić na twarzy i klacie. Poza dwoma najstarszymi, co w wieku przedszkolnym przechodzili coś, co wyglądało na różyczkę (lekarka nie miała pewności), z młodszej piątki tylko siedmiolatka nie ma charakterystycznych objawów, ale za to ma niecharakterystyczne - marudna jest i płaczliwa od rana.
    Ktoś chce przyjechać i spróbować się poczęstować? ;)
  • U nas te same objawy tylko bez rzucika. Dwulatek ma co prawda czerwoną krostkowa plamę na twarzy, ale taka 2x2 cm.
  • olgal powiedział(a):
    milamama2+3 powiedział(a):
    Czy orientuje się ktoś czy sporo podwyższony wskaźnik we krwi u dziecka CK kineza kreatynowa może być spowodowana przeziebiebiem w trakcie badania?
    Duże dziecko? Bywa,że po jakimiś wysiłku fizycznym,treningu wzrasta poziom ck.
    A w czasie choroby w ogóle raczej się nie powinno badań robić bo nieraz to właśnie tylko niepotrzebny stres.

    8 lat., nie było wysiłku, badanie w czasie przeziębienia bo lekarz na cito robił kilka badań i prosto z pod gabinetu nas wysłał, czyli myślisz, że choroba może mieć wpływ.
  • edytam powiedział(a):
    U nas te same objawy tylko bez rzucika. Dwulatek ma co prawda czerwoną krostkowa plamę na twarzy, ale taka 2x2 cm.
    U nas początkowo też było bez rzuciku. Jeszcze może się u Twoich rzucik pojawić. Wczoraj Ede właśnie miał na Twarzy taką pojedynczą czerwoną plamkę, a dziś rano obudził się cały zsypany. Kontrola innych dzieci wykazała, że u nich podobnie - też się od rana pojawiają wykwity.
    Podziękowali 1edytam
  • @edytam - i jak, są kropki?
    Moja czwórka nakrapianych nadal czuje się niezdrowo. Najgorzej jedenastolatek. Trzeci dzień leży w łóżku. Młodsi się ogarnęli, choć na zdrowych nie wyglądają. Danucha, to już nawet kropek nie ma. Tylko humor paskudny jej pozostał.
    Podziękowali 1edytam
  • No właśnie kropek nie mają. Katary, ból gardła, węzły chłonne, spojówki, stan podgorączkowy i ogólne złe samopoczucie, dwulatek raz na ból nogi innym razem ręki się skarży. Mnie też ścięło, ja dodatkowo mam prawie bezgłos. @Katarzyna ;
  • Byliśmy u lekarza z trójką najmłodszych i powiedział, że ostatnio mają epidemie takich właśnie wirusowek.
    I zapalenie płuc też często.

  • Tak naprawdę nic nie zalecił oprócz decortinefu do oczu, bo już ropa się lała.
    Możliwe, żeby różyczka była bez wysypki?
  • Uuuu, oby nie zapalenie płuc.
    Moi mają objawy bardzo zbieżne, tylko jeszcze do tego wysypka.
    Podziękowali 1edytam
  • U nas na święta u siostry czworo dzieci miało zapalenie płuc 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.