Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1228229231233234370

Komentarz

  • No chyba nie . 
    Ogolnie nasz pediatra skwitował-„o mięczak. Pełno tego teraz. Tylko rodzice nie wiedza. Lub nie mówią ;)” . 

  • Z mieczakiem to chyba jak z kurzajkami. Tez zakaźne, ale lapia je osobniki o slabszej odornosci.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Mój 2- latek od 2 dni wymiotuje i ma biegunkę. Nie chce nic jeść, a jak mu coś wcisnę to po godzinie zwraca z powrotem. Do picia daję mu dziurawiec- zawsze pomagał a teraz nie za bardzo. Co mogę mu podać?
  • Probiotyki
    Podziękowali 1mamasara
  • @Zuzapola naturalne czy z apteki?
  • Z apteki, ja dwulatkowi dawałam trilack, w kieliszku mieszałam z wodą zawartość kapsułki. I tak kilka razy dziennie wypijał.
    Podziękowali 1mamasara
  • No i probiotyki też zwymiotował i wylądował w szpitalu. Teraz boję się o kolejnych, żeby też nie skończyli w szpitalu. Czy 6-miesięczne dziecko karmione piersią może zarazić się jelitówką? 
  • @ Agnicha z tą wiarą to u mnie coraz gorzej  :(, ale chyba chodziło Ci o wietrzenie ;)
  • Lekarz sportowy - kiedy trzeba?

    Czy jak dziecko chodzi na judo 3x w tygodniu to trzeba/warto mieć to orzeczenie? 
    Tak mówi regulamin klubu który właśnie czytam ale po prawdzie nikt tego od nas nie chciał ani o tym nie wspominał.
  • Dziecko miało USG serca w wieku 4 lat i było ok. Teraz ma 9.
  • Przyznam się szczerze, że moich sportowców poddaję badaniom tylko wtedy, gdy klub się tego bardzo usilnie domaga. Zdrowi są i trenują sporty, które nie obciążają jakoś ekstremalnie (łucznictwo i badminton). Ostatnio jest tak, że badany bywa tylko ten, co trenuje zawodniczo, na poważnie - 5 razy w tygodniu po 2 godziny. I to też głównie dlatego, że potrzebuje zaświadczenie, żeby móc pojechać na letni obóz sportowy.
    Inna sprawa, że ja w podstawówce też trenowałam i nikt nikomu głowy nie zawracał żadnymi badaniami lekarskimi.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Dziecko 20 miesięcy, temperatura od 3 dni ok 38,5, od pół godziny 39,9-40,2 w zależności od pomiaru. Okłady zrzuca. Jak go ochłodzić? Paracetamol pół godziny temu dostał.
    Najwcześniej za 2h dotrze na sor jeśli dodzwonie się do P.i ten da radę się teleportować. Sama nie mogę jechać jeszcze z niemowlakiem na cycku.
    Jak dobra temperature kąpieli ustalić? 
  • Wkładała się do temp. zbliżonej do temp. dziecka i pozwala ochłoną razem z wodą. Ja nie badałam dokladnie temp wody. Patrzyłam czy wystarczajaco ciepła dla dziecka i pozwalałam siedzieć aż odzyskiwał energię. Widać było po zachowaniu że jest lepiej i tepm. spadła.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Nam odwrotnie. Ibuprofen rzadko pomaga,albo mniej niż paracetamol. Daje na zmianę z reguły. Godzinę po paracetamolu 39,3. Trochę się ożywił. Oprócz tego dolega mu katar. I wilczy apetyt, swoim zwyczajem zjadł na kanapkach 3 jaja na twardo. Nie wiem co to za ustrojstwo...
  • Paskudny wirus panuje z kilkudniową niezbijalną gorączką.
    Podziękowali 1annabe
  • Dorota, u nas też było to paskudztwo. Moi tylko pili przez kilka dni, gorączka wychodziła po niecałej dobie u kolejnych dzieci i nas. Zbijał tylko paracetamol, oklady pomagały na krótko. Najdluzej trzymało ostatniego chorego, 5 dni goraczki.
    Oby u Was było lepiej.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Ja ostatnio przy grypie nie zbijałam gorączki 39,9 tylko rozebrałam do bielizny, nie przykrywała i dawałam jak najwięcej letniego picia. Temperatura była wysoka ale stabilna. 
  • Dorotak, nie panikuj z sorem. Moja pediatra zaleca kapiel o 1 stopin chlodniejsza od aktualnej temp dziecka i pozwolic ochlonac. Ciesz sie chwila bo jak ma goraczke to spi i nie rozrabia.
    Podziękowali 1Dorotak
  • No zapisałam nas do przychodni i jutro mamy popołudniu wizytę. Zobaczymy. Na razie paracetamol zbija gorączkę. Józef je jak dziki. Pije normalnie. Tylko ta temperatura...
  • Moj ma po tygodniu powrot goraczki, ale tym razem nie chce jesc, a i ze spaniem masakra. Jutro lekarz, jak sie uda dostac, bo do domu "nie przyjezdzaja", a malemu ciezko oddychac.
  • @Dorotak ;

    U nas wszyscy po kolei mieli taką temperaturę. Po 40 stopni...u dwójku trwało to do max trzech dni i spadek. W przypadku trzeciego skończylo się na antybiotyku bo doszło do zapalenia ucha i gorączka nie chciała spaść po 3 dniach.
    Podziękowali 1Dorotak
  • U mnie jeden od sb gorączkuje a trójka dołączyła dziś..
  • @chabrowa, @olgal jesteście w Wlk. Poście?
    Po dłuższym czasie od leczenia (wt) odmeldowała ból 3/10 - okoliczności takie, że towarzyszyło temu spore ciśnienie wywołane sztuczną koniecznością utrzymania zawartości pęcherza przez 2h na dworzu.
    Zrobiliśmy to b.o. moczu, wieczorne pobranie 21:15, wynik 22:25.

    Już sama nie wiem co o tym myśleć. Wygląda na czyste? Ale czy to może być wina że nie zagęszczony mocz wieczorny? Laborantka mówiła, że nie.
    Powiedziała że nie ma sensu robić posiewu z tych próbek, bo nic nie wyjdzie, jeśli w osadzie nie ma bakterii.
    Tamto b.o., mąż się przyznał że nie podmył, zachował tylko zasadę środkowego strumienia.


    Thx @andora - byłam na Polankach, Pani była początkowo trochę zdziwiona, że po 21, ale potem zapraszała w razie problemów, byle raczej nie z kłuciem dzieci nocą.
    Podziękowali 1andora
  • @wiesia mocz jest czysty. 
    A moze u niej to jakies... psychosomatyczne zaczęło byc ? To juz duża dziewczyna... 
    Ale na Twoim miejscu kupiłabym te paski do analizy - wtedy mozesz sprawdzać kiedy chcesz i ile razy chcesz. 

    A na usg jej nie wyszedł jakiś piaseczek w nerkach? 
    Ja mam kamice i nie miewam ZUM,a bardzo czesto schodzenie piasku objawia sie lekki pobolewaniem okolocewkowym i właśnie parciem...

  • A jedyne do cEgo na sile bym sie czepiała , to w przypadku jej kłopotów z zapaleniem - sprobowac obniżyć pH moczu. 
    Mim niższe,tym mniej korzystne dla rozwoju bakterii. 
    Czyli więcej wit C i żurawiny. Ja ostatnio podaje ten wyciąg z pestek grejpfruta z acerola i mam wrazenie,ze lepiej zakwasza ;)
  • @wiesia mocz idealny tak jak pisze @chabrowa nie ma się czego czepiać.
    Nieliczne bakterie to norma dla moczu.
    Bardziej istotne leukocyty gdyby były podwyższone. Przy zum-ie niezaleznie o jakiej porze by był oddany mocz raczej wyszły by podwyższone a nie wyszły.
    Od trzymania moczu też mogło boleć.
    Na kamienie też tam nic nie wskazuje. Przy piachu,kamieniach moczany  bezpostaciowe wychodzą.
    Podziękowali 1wiesia
  • Dzięki Kochane! Nerki ma przebadane USG przez nefrologa, podobno też igła (była z tatą). Kupię te paski, by w razie alarmu nie jeździć no i lekarstw (furagine) nie podawać bez sensu.
    @chabrowa, w sumie to dziwne, że aż taki zasadowy odczyn w Śr. Popielcową ;)
    Będę jej ze 2x dziennie podawać wodę z kw. askorbinowym.

    A co do żurawin to nefrolog mówił żeby takie kuracje przeprowadzać co kilka tyg. przez kilka dni max, bo żurawina podrażnia pęcherz. No ale to nie dopytałam czy to dotyczy też tej klasycznej czy suszonej - mniejsze stężenie tej substancji czynnej niż w wyrobach leczniczych.
  • Mój mąż dostał dziś antybiotyk duomox w dawkowaniu 2x dziennie po 2 mg. Czy to nie za duża dawka? Lekarka podejrzewa początki zapalenia płuc. Ulotka zaś podaje, że dawkowanie jest do 3mg na dobę przy ciężkich zakżeniach.
  • A mi się dziś obudził zupełnie zdrowy 20miesieczniak. Wczoraj 40*... Leciał przez ręce, a dziś luzik arbuzik, zdrowe dziecko. Lekarka potwierdziła że panuje wirus grupy - 3 dni wysokiej gorączki i potem kilka dni bolących, osłabionych nóg. I to się zgadza bo J.sie dziś nie wspina B)
    A poza tym pierwszy raz u babki byłam i ta wypytała mnie o kąpiel, jak podaje przeciwgoraczkowe, kiedy, to jej mówię o tych zimnych rękach, poceniu, kąpieli jak pisaliście i paracetamol na zmianę z ibuprofenem. A ona do mnie wielkie oczy i ''i przy pierwszym dziecku pani to już wszystko wie?'.
    Lol.
  • Haha :D a jak zareagowała gdu powiedziałaś ile masz dzieci? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.