Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1229230232234235370

Komentarz

  • Sprawdziłam w systemie czy cała czwórka jest w przychodni  :D
    Podziękowali 1madzikg
  • Poradźcie, jakie probiotyki dla dziecka 1,5 rocznego? Biegunka na się przyplątała, chcę mieć coś sensownego pod ręką.
    Dzięki!
  • @kowalka ja przy biegunce daję Lakcid i Enterol.
  • Enterol ma koszmarny smak i zapach
  • Vivomix jest bardzo dobry ale drogi
    Podziękowali 1maliwiju
  • edytowano luty 2018
    @kowalka ; Ja ci mogę dac troche tych co Jerz bierze,  polecane i sprawdzone  przez MichałaW.  Tylko jutro nie bedę w Krk. może S.  mógłby jutro podjechać? 
  • @maliwiju, dzieki, jutro mamy jeszcze armaggedon logistyczny.

    Generalnie sytuacja opanowana, mała tylko chwilowo chwycilo. Będę mieć rozeznanie w temacie 'na zaś'.
  • edytowano luty 2018
    Dretwieje mi język. O co chodzi?
    Źle się czuje ostatnio. Taka otepiala jestem...
    Serce ok
  • Byłam z synem na badaniu krwi bo ostatnio bardzo mało je. Taka morfplogia wyszła. Ma sppro poniżej normy, ale chyba nie jakoś drastycznie. Co myślicie o tych wynikach. Co warto byłoby jeszcze skontrolować?

      Leukocyty 10^3/µl 4,0 - 10,0 3,87 L

        Erytrocyty 10^6/µl 4,2 - 5,7 4,95

        Hemoglobina g/dl 13,0 - 17,0 13,4

        Hematokryt % 40 - 52 38,4 L

        MCV fL 80 - 96 77,6 L

        MCH pg 27 - 34 27,1

        MCHC g/dl 32,6 - 36,6 34,9

        RDW-SD fL 37 - 54 35,4 L

        RDW-CV % 11,0 - 14,5 12,6

        Płytki krwi 10^3/µl 150 - 350 254

        PDW fL 9,0 - 17,0 9,7

        MPV fL 9,4 - 12,4 9,2 L

        P-LCR % 13,0 - 43,0 18,2

        PCT % 0,17 - 0,38 0,23  

  • Czy on nie jest po infekcji? - czemuś ma obniżone leukocyty.
    Poza tym, troszkę anemiczne te wyniki, ale nie jakoś tragicznie. Dobrze by było zadbać o prawidłową podaż żelaza w diecie i dużo warzyw (szczególnie surowych i kiszonych) Młodzieńcowi serwować. I za jakieś 2-3 miesiące powtórzyć morfologię.
    Pewnie, jak pokażesz pediatrze, to zaleci jakiś suplement żelaza.
  • Proszę o poradę... właśnie mija-sty dzień naszej diety Dąbrowskiej, mając w domu mikroskop mogę obserwować żywą kroplę krwi i przeraziła mnie... przed sietą moja krew była w rulonikach ( co świadczy o zakwaszeniu oraganizmu, prawda?, czy ma to jeszcze jakieś inne przyczyny?) Dzisiaj po dwóch tygodniach sprawdziałam znowu i właściwie krew wcale się nie zmieniła... no może w małym stopniu... co powinnam zrobić, jak temu zardzić? stram się pić wodę i i wodę z cytryną.. zakwas buraczny i nie przekraczam żadnych niedozwolonych produktów... a i tak coś jest nie tak.. czuję się zmęczona i senna, rozdrażniona... wie ktoś, co zrobić z tym " fantem"? 
  • miało być 14-sty dzień diety:-)
  • "Krew w rulonikach"? A to jakiś preparat specjalnie robiony,barwiony?
    Obraz zależy od techniki robionego preparatu,rodzaju barwienia itd.
    Za gęsty preparat też ułoży się w ruloniki.
    Takie amatorskie obserwacje i wnioski to niepotrzebne nakręcanie się...
    Jak masz jakieś wątpliwości i potrzebujesz bardziej fachowej oceny swojej kropli krwi to proponuję znaleźć specjalistyczne laboratorium hematologiczne :wink: 
  • Dzieki za odpiwiedz, w porownaniu z innymi domownikami, moja krew wyglada wyraźnie na posklejana... a badana była taka sama metoda/ technika, zapytałam tylko co mogę zrobić, z domowych sposobów żeby poprawić swoje samopoczucie... dietę już stosuje, ale co jeszcze mogę zrobić? Mieszkam w Szkocji i nie mam prwyeatnych laboratoriów na wyciągnięcie ręki, tak jak w Polsce... gdyby tak było to już dawno bym to zrobiła. Do PL jedziemy na rekolekcje DK dopiero w lipcu... tak czy inaczej dziękuje za poradę.
  • Myślę że aby poprawić swoje samopoczucie to musisz po prostu nie oglądać i nie porownywać :wink: 
    Dużo może być przyczyn posklejania krwinek i to zupełnie technicznych.
    To tak jak wróżenie z fusów...taką samą ma wartość...
    Zrobiłaś mi wieczór :lol: 
    Przepraszam,no nie złośliwie...
  • Przez szereg lat to forum nie było takie złośliwe... No cóż lata upłynęły i osoby się zmieniają...
  • @Ania i Adam a ile wody dziennie wypijasz?
  • @Katarzyna nie miał infekcji ale od jakiegoś czasu znacznie mniej je. Potrafi caly dzień na kanapce wciśniętej na śniadanie przetrwać. Ma 6 lat. Ze 2 mies. temu dawałam pyrantelum ale zastanawiam się czy czymś mocniejszym nie zadziałać. Zębami zgrzyta, tylko słodycze mógłby jeść. 
  • @Nika76  zależy od dnia, ale około 1-litr lub 1,5litra plus sporo herbat ziołowych( czystek, melisa) i owocowych...doczytałam, ze dobrze jest dodać sól himalajska do wody, wiesz coś o tym może ?
  • Jak pijesz ok 2 litrów to ok. Nawadnianie to podstawa.
    Więcej niestety nie pomogę
  • Dzięki wielkie, postaram się pic więcej, mam nadzieje, ze pomoże.
    Podziękowali 1Nika76
  • To Jerzy Zieba mówił o braniu szczypty soli przed piciem wody. Wtedy organizm się nawadnia najlepiej bo woda zostaje w człowieku.
  • Tez jest wazne jak pije sie wode. Mozna pic i 2 litry wody na dobe i nie byc nawodnionym.
  • @mamuma rozjasnisz? 
  • Wode trzeba pic malymi porcjami regularnie. Wypicie jednorazowo sporej ilosci nie nawodni odpowiednio. Mozesz pic np po 1/2 litra 4 razy na dobe, lub po 200 ml 10 razy. Ilosc ta sama, ale nawodnienie rozne.
  • @Agnicha pisałaś ostatnio o diecie watrobowej.  Czy jajka są ok na takiej diecie czy są jakieś ograniczenia w ilości czy sposobie przyrządzenia? 
  • 10 latka uskarża sie na bol biodra, lewego biodra. Ale boli ja tylko wtedy kiedy leży i np sie przekreca z boku na bok. Jak biega, skacze i ogólnie jest w ruchu to ja nie boli. Wiecie co to to może byc?
  • A jak wygląda staw? Jest ocieplony. obtzekniety? Czy jest zachowana pełna ruchomośc? Czy był jakiś uraz?
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Biodro wygląda normalnie, nieocieplone. Żadnego urazu nie miała, tylko jak leży w łóżku i czyta książkę na boku prawym (to bolące to lewe) i się przekręca lub wstaje to mówi ze ja boli. Tal jak się rusza to bryka na całego a jak się to biodro "zastoi" to ja boli.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.