Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1230231233235236370

Komentarz

  • Może trzeba będzie konsultacji reumatologa, rengen albo usg... m.in. takie objawy są przy zzsk.
    K
  • Co to jest zzsk?
  • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

    Mnie też tak boli biodro jak leże na boku, podłoz jej poduszke między nogi i zobacz czy nie przejdzie
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Zapalenie stawu (tymczasowe) biodrowego jest dość częste po infekcjach. 
    Podziękowali 2Aneczka08 tymka
  • Parę miesięcy temu zauważyłam na łuku brwiowym mojego 7-latka wtedy wydawało mi się że krostkę , próbowałam ją wtedy lekko wycisnąć ale go bolało więc dałam spokój ,później niestety  o niej zapomniałam. Dzisiaj leżał koło mnie rano i zobaczyłam znów to zgrubienie (jest we włoskach,więc  ciężko zauważyć). Jest to twardy przesuwalny ze skórą guzek ,jak naciskałam to mówi że boli.Mi się wydaje że gdyby nacisnąć go mocniej to wycisnął by się,ale może się mylę. Niewiem czy lecieć to pokazać lekarzowi czy posmarować jakąś maścią (jaką?), czy rozgrzać i spróbować wycisnąć? 
  • u nas podobne coś @Kika39 syn ma na końcu brwii przy skroni. Kiedyś mi sie to wydawało krostką wycinełam i poleciało coś ciemnego (krew?) teraz śladu na skórze ne ma pod skóra guzek, zrobiliśmy usg ledwo dało się to znależć lekarz powiedział, że to grudka tłuszczu lub cholesterolu i żeby się nie przejmowac.
    Podziękowali 1Kika39
  • pytanie do redakcji. Wywaliłam się na chodniku. Wykręciła mi się kostka na nierówności i poleciałam. Poza zdartym kolanem jest ok.

    Martwi mnie to, że takie potknięcia mi się zdarzają co jakiś czas, wiąże je ze słabymi stawami skokowymi (miałam kiedyś zwichnięte dość mocno raz jeden raz drugi, raz mocno mi spuchło ale do lekarza nie poszłam bo miałam 18 lat byłam na wakacjach, opuchlizna schodziła miesiąc...potem kiedyś nawet mi na 10 dni w gips wsadzili) I odkąd pamiętam potrafię na równej drodze wykręcić kostkę i się potknąć (na pewno miałam tak już 20 lat temu choć może rzadziej). Tak jakby mi ta kostka uciekała , noga podwija się do środka i lecę.

    Rok temu wywaliłam się analogicznie, dziś drugi raz. W międzyczasie co najmniej kilka razy lub więcej nie doszło do upadku ale kostka się wykręcała. Głównie lewa, choć teraz już nie jestem pewna czy prawej też kiedyś nie było. To mi się też kilka razy zdarzyło w domu idąc do kuchni, stopa do środka ja ratuję się przed upadkiem.

    Co z tym robić?
  • edytowano luty 2018
    Nosić wyzsze, stabilniejsze buty?

    Edit: Takie wyżej kostki, żeby były, najlepiej sznurowane.
  • Dziś byłam w butach za kostkę....
  • To się zdarza, ale warto zainwestować w stabilne i sznurowane buty zeby ta noga byla dobrze utrzymana w bucie, bez luzu.
    I zalezy jak chodzisz, jak stawiasz stopy?
    Tez jestem po dwoch skręceniach, jedna gips, druga bez gipsu i tez mi się zdarza te nogi wykręcić jak idę


    Fizjoterapeutka mi powiedziala, ze zle nogi stawiam, więc cwiczylysmy i jakos mi się ostatnio nie przydarza wykręcanie. Ale chodzę inaczej niz przedtem.

    A buty,.no staram się mieć dobre, stabilne, sznurowane i jak sezon to zawsze za kostkę.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • W zimie tak... Ale w lecie....
  • Potrzebuję zrobić badanie rtg i chcę być pewna że nie jestem w ciązy. Czy pewniejszy wynik da test ciążowy czy bad moczu? Karmię i nie mam okresu.
  • @mamaw - badanie betahcg z krwi najpewniejsze
    Podziękowali 2madzikg mamaw
  • @Aneczka08, myślę, ze waga człowieka tez ma znaczenie. Mam wrażenie, ze ważąc więcej częściej wykręcalam nogi.

    Latem trampki ;)
    Albo stabilne sandaly, nie japonki (kocham calym sercem  <3) ,  nie klapki, a sandaly i nie nazbyt wysokim obcasie.
  • edytowano luty 2018
    Nie udalo sie.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    pytanie do redakcji. Wywaliłam się na chodniku. Wykręciła mi się kostka na nierówności i poleciałam. Poza zdartym kolanem jest ok.

    Martwi mnie to, że takie potknięcia mi się zdarzają co jakiś czas, wiąże je ze słabymi stawami skokowymi (miałam kiedyś zwichnięte dość mocno raz jeden raz drugi, raz mocno mi spuchło ale do lekarza nie poszłam bo miałam 18 lat byłam na wakacjach, opuchlizna schodziła miesiąc...potem kiedyś nawet mi na 10 dni w gips wsadzili) I odkąd pamiętam potrafię na równej drodze wykręcić kostkę i się potknąć (na pewno miałam tak już 20 lat temu choć może rzadziej). Tak jakby mi ta kostka uciekała , noga podwija się do środka i lecę.

    Rok temu wywaliłam się analogicznie, dziś drugi raz. W międzyczasie co najmniej kilka razy lub więcej nie doszło do upadku ale kostka się wykręcała. Głównie lewa, choć teraz już nie jestem pewna czy prawej też kiedyś nie było. To mi się też kilka razy zdarzyło w domu idąc do kuchni, stopa do środka ja ratuję się przed upadkiem.

    Co z tym robić?
    Upnę jeszcze
  • ASO? Po co?
  • Bea powiedział(a):
    Testu czy badania zrobić? Chcesz się czymś podzielić?
    Wstawic wynikow badan, jakies rozjechane wchodza, a nie mialam czasu przepisywac :)
  • zapisałam się do ortopedy może mi usg tych kostek zrobi. Mam nadzieje, że to tylko ortopedyczne przyczyny a nie np neurologiczne...
  • @Aneczka08 ja po wielu skręceniach i złamaniach. Dobre buty to podstawa. Niekoniecznie za kostkę. Mogę mieć płytkie, ale o stabilnym spodzie. Natomiast buty typu luźne kozaki z takim luzem miękkim w okolicy kostek odpadają.
    Nie martw się na zapas... Niektórzy tak mają. Uciążliwe. Bardzo uważam, żeby ta noga się nie podwinęła, nie skręciła, bo wiem, jak to życie potem utrudnia.
    Nie musi być podłoże neurologiczne. Niektórzy mają takie nawykowe skręcanie stawu skokowego. Moi rodzice oboje mieli, a byli raczej szczupli i nie chorowali. Także ten... nie martw się!
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano luty 2018
    Bea powiedział(a):
    ASO pokazuje stan zapalny stawów. Podobno. Lekarz zalecił
    ASO się robi tylko u dzieci.
    U dorosłych wynik nic nie mówi o stanie zapalnym stawów. Mozna mieć wysokie misno w ASO a nie mieć reumatyzmu wcale
    i w ogole chorym nie być
    albo nie mieć nic w badaniu a chorym być.
    U dorosłych wykonuje się czynnik RF przy reumatycznych sprawach.
    To badanie też nie zawsze potwierdzi reumatyzm.
    Zależnie od przyczyny choroby-nie w kazdym przypadku wychodzi podwyższone miano i raczej dopiero wtedy gdy choroba jest bardzo zaawansowana.
  • Pytanie
    Kolezanka miala wrzoda ktory pękł wyleciało wszystko i teraz mówi w miejscu tym jakby dziura i się mokre zrobiło sączy i nie goi się.
    Okładala octenisetem nawet gencjaną i dalej jest.Chyba bakteria wlazła.
  • Agnicha powiedział(a):
    ?? Zalezy jak duza dziura
    Z jakiego powodu
    Byc moze trzeba opracowac chirurgucznie
    Nie 
    Taka po wrzodzie
  • @Bridget, a nie był to czyrak?
  • @Bridget ja jednak lekarza bym nawiedziła, bo może tam i bakterie zamieszkały... :/
    Podziękowali 1Bridget
  • Dopadła nas grypa :( jakoś sobie radzimy ale córka (6lat) od wczoraj ma problem z oczkami. Bardzo ja szczypią i łzawią (katar niewielki). Nie wiem jak jej mogę pomóc? Ktoś coś poradzi?
  • Ma też czerwone i podpuchnięte. @Katarzyna poradzisz?
  • Okłady z herbaty?
    Świetlik?
    A jak nie, to do okulisty.
    Podziękowali 1awia
  • Moja córka miewa podobnie przy infekcjach
    Zaciemniam pokój i czekam aż przejdzie. Na drugi dzien jest lepiej.
    Podziękowali 1awia
  • U nas drugi dzień bez poprawy...no i oczy spuchły.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.